Socket AM2 - premiera

Co myślicie o nowej podstawce, testował może już ktoś z Forumowiczów :?

Ja myślę, że zainteresują się nią głównie gracze :slight_smile:

http://pclab.pl/art19897.html

update:

Jakby ktoś chciał jeszcze poczytać to serwis PCWK też trochę napisał :slight_smile:

http://www.pcworld.pl/news/93590.html

no tak , ale to drogi bajer ;/

ja się cieszę z tego powodu że obecne co są na rynku procki i plyty główne pod s939 potanieją :slight_smile:

Racja. Ale gracze właśnie biorą zazwyczaj droższe reczy :?

Też jestem z tego powodu zadowolony :slight_smile: I może za kilka miechów jak jeszcze bardziej stanieją ( :stuck_out_tongue: ) to sobie zakupie jakiegoś Athlona 3000+ oraz jakąś dobrą płytę ASUS’a :mrgreen:

Nic nowego nie wproawadza oprócz pamięci DDR2. Ale nie zmieniono architektury procesora więc nic dziwnego że nie zmieniła się wydajność.

Czy gracze się tak zainteresują to nie wiem :wink: Socket 939 doskonale spełnia swoje zadanie :wink: A AM2 wprowadzona jest bardziej dlatego że firma musi się rozwijać i wprowadzać na rynek nowości… Ja czekam teraz na wprowadzenie procków 65nm od AMD :wink: Tu wydajnośc powinna już znacznie skozczyć.

i 4 rdzeniowców :stuck_out_tongue:

prędzej mniejszy pobór prądu i większe możliwości OC :smiley:

Jak dla mnie to ta podstawka to poprostu taki marketing, ddr2 i niby będą wydajniesze :x co jak pokazują testy tak świetnie nie jest. Owszem jest wyższa wydajność, ale nie aż taka oszałamiająca :stuck_out_tongue:

wigrus ale gdzie wykorzystasz 4 rdzenie. Obecnie 2 rdzenie nie są dobrze wykorzystywane a co dopiero 4. Owszem komfort pracy na 2 rdzeniowcu musi być znacznie lepszy ale powiedzmy gry:

jeden mógłby liczyć fizykę a drugi grafikę lecz po co skoro wymyślili PPU. AM2 to lekka ewolucja. Na rynku nie ma ciekawych pamięci DDR2 nie licząc kilku wyjątków gdzie timmingi są na w miare niskim poziomie. Nowy socket napewno troche nakręci sprzedarz i laicy będą mogli włożyć DDR “2” do AMD :smiley:

Sami zwiększa zegary… i będa postępować pewnie tak jak do niedawana Intel… :evil:

Jak ktoś ma kupowac kompa w supermarkecie to jak przeczyta DDR2 obok DDR to weżmie DDR2… bo ma dopisną to dwa… :wink:

Teraz tylko czekać, aż ceny Socket’a 939 spadną :mrgreen:

już spadają ;]

AM2 należy dać ostygnąć z pół do roku czasu i wtedy się zobaczy,jedyna pociecha to że np wszystko co 939 spadnie,choć na drastyczne spadki bym tu nie liczył,bo może nie być tak dużo chętnych na AM2.

To do tej pory Intel albo jeszcze AMD wypuści jakąś nową podstawkę i jeszcze do tego jeszcze szybsze procki niż teraz. To wtedy myślę, że nie będzie się tak długo czekać na to aby Sockey 939 staniały :smiley:

Oby :wink: