Program do poprawy jakości dźwięku

Jestem szczęśliwym posiadaczem dość rzadkiego nagrania. Jednak jakość jest fatalna- nie wykluczam, że ktoś to nagrał przez mikrofon…

Pliki są w MP3. Czy znacie jakieś programy do poprawianai jakości takich nagrań? Nie chodzi mi o programy typowo mikserskie czy kompozytorskie, ani o nagrywarki audio

Do usuwania “zanieczyszczeń” z nagrania bardzo przydatny jest program AUDACITY

Raczej nic z nagraniem się nie zrobić.

Wszystko zależy od jakości pierwowzoru - jeśli ta jest tandetnej jakości to nic nie da się zrobić.

Ewentualnie pousuwać jakieś szumy, ale jakość będzie podobna (popatrz za programami do obróbki i kompresji audio na vortalu).

To jest porównywalnie jakby z CAM (film - kinówka) chcieć zrobić DVD-ripa.

aju dobrze mowi

chyba ze naprawde jest warte zabawy to nie wiele ale co nieco poprawisz

cool edit pro 2.1

adobe audition 2.0

saw32lite

Dzięk iza odpowiedzi. Nagranie jest rzeczywiście dość nietypowe - szukałem lepszej wersji gdzie się da ale google w ogóle nie znajduje takiego hasła. Poza tym kawałek jest dosyc stary i nieobecny w nowych serwisach

Da się je TROCHĘ poprawić przy użyciu opcji filtrów i opcji Click/Pop reduction w CoolEdit PRO / Adobe audition (to ten sam program - adobe audition to po prostu nowsza wersja).

Ale nie oczekuj cudów. Poprawa będzie nieznaczna - tak jak ktoś powiedział nie da się z fimu CAM zrobić DVDRIP.