Czyszczenie wiatraka z radiatorem w socket a

Elo, chiałbym was poprosić o napisanie krok po kroku lub znleźieniu jakiejs strony z dokładnym opisem, jak wyjąć z kompa wiatrak, i go wyczyścic. płyta główna ECS K7S5A proceosr atlholn xp

odlaczasz wszystkie kable, bierzez oudowe w wygodne miejsce, sciagasz lewy panel, kladziesz ja na plasko, odpinasz kabelek wiatraczka od plyty glownej, w zaleznosci od mocowania wiatraka zwalniasz zaczepy srubokretem/zwalniasz zapinke, sciagasz ostroznie wiatraczek z radiatorem, czyscisz

po wyczyszczeniu postepujesz w odwrotnej kolejnosci, przyczym po mocowaniu sprawdzasz czy dobrze sie wszystko trzyma;]

proste:D

a tak na boku, ja u siebie odkrecam jedynie wiatrak z radiatora i sciagam kurz z zeberek i smigielek ;}

przy zakladaniu przydaloby sie posmarowac jeszcze procek jakas pasta termoprzewodzaca i nie zapomnij podlaczyc wiatraka do plyty :!:

Nakładnie pasty na CPU:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=72248

Lub użyć tylko odkurzacza i dobrze odkurz radiator i wokół niego we wszystkich szczelinach i wentyl radiatora.

Warto odkurzyć całego kompa - do odkurzacza użyj końcówki plastykowej.

szczegol, ze mozesz odkurzaczem pouszkadzac podzespoly, jezeli bedzie naelektryzowany :wink: (a raczej bedzie;d)

juz lepiej kup sobie powietrze w spray`u i tym wydmuchaj kurz i koty ;}

Tyle kompów odkurzyłem odkurzaczem i nic się nie naelektryzowało - stosuj zawsze końcówkę do odkurzacza plastykową.

Ja do usunięcia kurzu spomiędzy żeberek radiatora używał spłaszczonej zapałki z nawiniętą watą :mrgreen:

Poradzisz sobie na pewno bez opisów.

Tylko pamiętaj - nic na siłę.

Za pierwszym razem jak zdejmowałem wiatrak urwałem jeden z czterech zaczepów :oops:

Zgadza sie bedzie naelektryzowany ale zeby rozładowac ładunki elektrostatyczne dotkinij rura do kasrolyfera i po sprawie mozesz odkurzac :):slight_smile: