Szablon www

:mrgreen:

Chciałabym sama zrobic sobie szablon strony internetowej.

Potrzebny jest mi jakieś b.db program i instrukcja.

Mozecie mi pomóc? Moze adresy jakiś stron :slight_smile:

http://www.kurshtml.boo.pl

Napewno potrzebna będzie ci grafika :wink:

Polecam Photoshopa (trial do pobrania na vortalu)

program: photoshop

bardzo dobra instrukcja: http://www.tutorialized.com

:slight_smile:

:smiley:

Photoshop(a) juz miałam, ale się skończył

hm…chodziło mi o projekt strony www ( taki z prowadnicami) :wink:

chcesz go zrobić sama tak? więc zacznij się uczyć HTML’a kursów masz mesę w necie

photoshop się skończył, więc może GIMP?

mozesz skorzystac z gotowych szablonow HTML i sobie przerobic

Tak-sama,

z html większośc opanowałam :mrgreen:

Sama szukałam jakiegos kursu w necie z robie szblonków, ale jakoś nie znalazłam :?

poprostu robisz sobie laya jakimś programem graficznym np. Macromedia Fireworks MX 2004

potem go tniesz i wstawiasz w htmla :stuck_out_tongue:

niestety nikt ci już nie pomoże w grafice :stuck_out_tongue:

bo sama wiesz najlepiej jakie kolorki lubisz itp itd :stuck_out_tongue:

np. link

wykonujesz grafikę i oskryptowywujesz, warto się nauczyć do tego CSS dla dobrego ekfektu

dzięki :smiley:

czyli jakies kilka dni mam zajęte

Ile czasu będziesz tworzyć layout w jakimś programie graficznym zależyy od Twoich potrzeb, umiejętności graficznych itp. Np. profesjonalny grafik może robić 3 godziny taki sam projekt co początkujący grafik zrobiłby w tydzień.

Po zrobieniu layoutu jak wspomnieli wcześniej koledzy tniesz go, większość programów graficznych posiada taką opcję nawet darmowy GIMP. Potem oskryptowywujesz ten pocięty lay i wszystko ok :wink:

W te kilka dni wliczyłam jeszcze: pisanie strony itp.

A szalon jush prawie stworzyłam teraz ciecie i … :slight_smile:

adam9870 i m@teo ja się będe uparcie z wami spierał, że layoutu nie trzeba ciąć, wystarczy się nauczyć CSS i mapowania grafiki, ale to już było przezemnie opisywane link

no wiem że można tez nie ciąć :stuck_out_tongue:

ale jak dlamnie lepiej sobie pociąć :stuck_out_tongue:

szybciej się załaduje :stuck_out_tongue:

Cięcia to moja słaba strona, umiem robic cos innego Njalepiej :stuck_out_tongue:

jak skończe to pokażę-strone

Oczywiście tak też można :slight_smile: Ale początkujący webmasterzy zazwyczaj wolą pociąć w programie graficznym niż męczyć się z tworzeniem stylu. :roll: Chciałem wspomnieć w swoim poście o tej drugiej metodzie ale jakoś nie mogłem znaleźć tego tematu w którym to opisywałeś :? Ale już znalazłem.

Może lepiej zostaw tą infomację dla siebie :x

Na forum nie ocenia się stron i grafiki więc nie radzę na tym forum :stuck_out_tongue: Możesz tylko podać adres swojej strony w polu WWW i jak ktoś zechce to wejdzie :wink: