Problem z zamykaniem kompa

Mój komputer nie chce się zamykać. Klikam START/wylącz komputer, pojawia się ekran “zamykanie systemu Windows” i na tym etapie maszyna przestaje odpowiadać - kursor zamiera w bezruchu i nie ma reakcji na przycisk POWER. Robie tak, że go resteruje [to działa:)] i zaraz po restarcie brutalnie wyłączam go POWEREM. Inny sposób wyłączania mojego kompa to (zamiast START/wylącz komputer) od razu wcisnąć POWER (mam jakąś opcję bezpiecznego wyłączania, bo najpierw się zamykają normalnie wszystkie aplikacje, a potem dopiero system). Czy mogę sobie bezkarnie korzystać z tego drugiego sposobu? I dlaczego nie da się go wyłączyć normalnie (i co mogę z tym zrobić) ?

:arrow: start-> uruchom-> chkdsk /r

:arrow: wyłącz wszystkie programy z autostartu, start-> uruchom-> msconfig Uruchamianie

:arrow: start-> uruchom-> shutdown -s -t 00

:arrow: czy nie posiadasz karty graficznej nVidia :?: a co tym idzię usługę NVIDIA Driver Helper Service :!:

Utwórz sobie skrót na pulpicie do wyłączania kompa shutdown.exe -s -t 0

Klikamy prawym klawiszem myszy na pulpicie wywołując menu podręczne. Z menu wybieramy [Nowy] następnie [skrót]. Po chwili powinien nam się pokazać [Kreator skrótów], w okienko kreatora wpisujesz " shutdown.exe -s -t 0"

Ścieżka ma wyglądać tak WINDOWS\system32\shutdown.exe -s -t 0

klikamy dalej i z utworzonego skrótu możesz korzystać Wyłacza komputer bez pytań i natychmiastowo Wyłącznik jest bezpieczny :slight_smile:

shutdown.exe -s -t 0 nie zadzialal, ale wylaczenie z autostartu procesow NVidii pomoglo. Dziekuje