Głośniki + Karta

T6060 czy P5800?

http://proline.pl/shop.php?prodid=CT+5.1+INSPIRE+T6060

http://proline.pl/shop.php?prodid=CT+5.1+INSPIRE+P5800

No i co z kartą dźwiękową - ta będzie ok?

http://proline.pl/shop.php?prodid=SB+AUDIGY+SE+OEM

Proszę o opinie.

Ja osobiscie posiadam głósniki creative P5800 i nie narzekam na ich jakosc. NIestety teraz juz z trudem mozna kupic te głosniki, poniewaz powolo zastepuje je model T6060, ktory jest troche lepiej grajaca konstrukcja.

A co do karty dzwiekowej, to nie wiadomo co oczekujesz po niej. Jesli ma byc tylka jako dodatek do głosnikow to w zupełnosci wystarczy. jesli jednak nie, to polecam juz np Sound Blaster 2.

Aktualnie mam kartę zintegrowaną na płycie.

Nie jestem audiofilem, ale trochę lepszy dźwięk by się przydał.

Co to znaczy dodatek do głośników?

Ja mam podobna karte muzyczna, tzn Sound Blaste Audigy LS, dzwiek jest przecietny, chociaz na pewno sie rozni od tego za ktory odpowiedzialna jest zintegrowana karta muzyczna. Najwieksza roznice widac jesli masz właczony film dvd. Mysle, ze powinienes dostrzec roznice w “jakosci dzwieku”.

Wydaj mi sie ze ta karta powinna ci wystarczyc .A jesli chodzi o “dodatek do głosnikow” to znaczy karte muzyczna raczej z nizesz półki, przecietna w parametrach.

Jakieś 2 miesiące temu stałem przed identycznym wyborem i wybrałem P5800 po pierwsze były tańsze po drugie stwierdziłem że w moim nie dużym pokoju i tak nie odczuje różnicy. Też mam muze zintegrowaną i nie narzekam.

Pozdrawiam

qzyn81 powiem ci ze jednak jest roznica. Pewnie ze zintegrowana karta bedzie normalnie odtwarzac muzyke , no bo musi :mrgreen:

według mnie warto wydac pieniadze na kupno nowej karty muzycznej. NIe jest to moze jakies cudo techniki, ale smiało mozna polecic. Tymbardziej ze nie kosztuje majatek i Frog nie jest audiofilem :stuck_out_tongue:

Tomekx pisze,jeśli chcesz jakieś głośniki typu 5.1 5 czy 6 głośników na raz to zintegrowana karta może nie miec tyle wyjśc,nie generuje dżwięku przestrzennego,karty zintegrowane zaspokajają podstawowe potrzeby,jeśli ktoś lubi,gdy komp mu tylko odtwarza muzykę na dwóch głośnikach,nie ma sensu kupowac nowej karty,jeśli jednak np. chcesz miec dobre przestrzenne efekty dżwiękowe w grach,musisz kupic dobrą kartę dzwiękową i głośniki,dodatkowe karty mają procesory sygnałowe,oferujące pełne sprzętowe wspomaganie dżwięku,24 do 32 kanałów,itd. karty zintegrowane często 6,albo 8 kanałów i tylko sprzętowa obsługa samego dżwięku aby grało,bez dodatkowych efektów

Innymi słowy Waszym zdaniem T6060 i Sb Audigy SE to wystarczający zestaw dla “nieaudiofila”

Pytanie dodatkowe - co z pilotem w T6060 - Creative miało chyba zawsze z tym problem.

Moje poprzednie głośniki wymieniam m.in. z tego właśnie powodu.

Czy coś się w tej kwestii zmieniło?

To znaczy mozesz jaśniej? Bo nie wiem o co ci chodzi. Ja mam juz jakis czas moje 5800 i pilot kilka razy dzennie(jak nie kilkanascie) ląduje na podłodze i żyje :stuck_out_tongue:

Z własnego doświadczenia i z komentarzy innych użytkowników wiem,

że piloty w Creativach lubią się psuć.

Chodzi mi o samoczynne wyciszanie dwóch (albo co gorsza tylko jednego głośnika)

W moim aktualnym zestawie 2.1 ciężko jest już ustawić na stałe dźwięk w lewej satelitce.

Jest albo przytłumiony, albo w ogóle go nie ma…

Wszystkiemu winny pilot.

Szczerze to miałem raz tylko problem z pilotem, jak przez przypadek zahaczyłem noga o kabel z pilota(koniec był zaczepiony o fotel) wtedy o mało nie naderwałem kabla przy wtyczce, jeden dzien jakos dziwnie szumiały głosniki, ale pozniej jakos samo sie dostroiło. :lol:

W t6060 na pilocie masz tylko regulację basów oraz głośnosci całego zestawu, jak na 3miechy uzytkowania żadnych zastrzeżeń.

Oraz głośniki oczywiście b.ładnie grają.