Kilka pytan dysk/instalacja systemu

koleżanka ma uszkodzony dysk (program HD Tune wykrył 0,6% uszkodzeń -demaged blocks) moje pytanie brzmi czy moge zaisntalować na tym dysku system? sformatowalem ten dysk i podzieliłem go na 2 partycje( w sumie ma 9GB) Error scan w HD Tune wyglada tak jakby błędy były tylko na jednej partycji (czerwone kratki tylko w 2 pierwszych,górnych linijkach) myślicie,ze bez problemu będzie przebiegała instalacja ? może sprobować naprawić ten dysk ? tylko nie wiem jakmi narzędziem…

widać ze jest to stary dysk, włącz LBA w BIOS’ie

HDD Regenerator

HDD Regenerator-zawiesił się przy 6 MB :frowning: włącz LBA w BIOS’ie - a co to jest :oops:

Spróbuj zrobić ZERO FILL na dysku za pomocą takich narzędzi jak ONTRACK DISK MANAGER - jest dostępny na przykład na bootowalnym dysku Hiren’s Boot CD, który można ściągnąć z torrenta.

Oczywiście nie muszę przypominać że do tego musisz mieć legalną wersję ONTRACKA :D.

Jak odpalisz ontracka, to wejdź w menu Maintenance Options -> Zero fill drive czy jakoś tak i tam wybierasz dysk, potwierdzasz i jazda.

Jak miałem się nie raz okazję przekonać, ZERO FILL potrafi usunąć wiele POZORNIE USZKODZONYCH sektorów - tzn. jeżeli dysk nie spadał na podłogę, nikt nie przykładał do niego magnesów i obok niego nie uderzył piorun, to prawdopodobnie uszkodzone sektory są tak naprawdę tylko wirtualnie uszkodzone i zero fill powinien je usunąć.

A może wystarczą darmowe narzędzia producenta dysku lub to:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=21243