Głośniki 5.1 a SB live! help plz

Witam

Niedawno kupiłem głośniki LGS 6050 i karte soudblaster live!

No i niewiem jak to zestroić głowiłem się, przełączałem i nic raz mi sie udało uruchomić 2 przednie i 2 tylne, ale sobwoofer i centralny stoi cicho.

Na karcie mam 5 wejść

  1. czerwone - digital out jack.

  2. niebieskie- line in jack.

  3. różowe- microphone.

  4. turkusowe- line out jack.

  5. czarne- rear out jack.

Głośniki są podłączone do skrzynki w której mam wejście na sub’a, centrala (2 inne wejścia) oraz normalne na wtyczki 2 na głośniki tył i przód i potem 4 do karty kolejno z góry:

  1. stereo in

  2. front in

  3. surround in

4.c/w in.

Dodam że w zestawie głośników dostałem 3 kabelki do podłączenia kompa ze skrzynką.

W programie mam ustawione 5.1 i AC-3 decode (niewiem za bardzo co to jest ale na jakimś forum z problemem pisało by to właczyć).

Karte kupiłem używaną więc nie mam do niej książeczki, a w głośnikach też nie ma instrukcji. Szukałem na google ale nie znalazłem nic ciekawego, ktoś pisał że ma jakaś przełączke suba z centralnym w zestawie, ale ja czegoś takiego nie mam.

Prosze o pomoc, jeśli ktoś wie jak to podłączyć, ewentualnie co musze dokupić(?)

thx

zainstaluj play center creativa oraz włącz skina aquamarine na dole jest przycisk cmss włącz go następnie włącz opcję movie mode i usłyszysz wszystkie głośniki u mnie to działa

Do muzyki to pomaga ale w grach nie :confused: ale thx, jesli ktoś wie jak rozwiazać ten poroblem prosze mi pomóc.