Problem ze stabilnością systemu Win 98 SE i Radeonem 9200

Witam .

Ostatnio złożyłem sobie lekko archaiczny sprzęcik ( złom to nie jest , ale lux torpeda też nie ) , który ostatnimi czasami zaczął coś szwankować .

Komp: Msi K7T266 Pro2 ( MS6380 ver3) > AMD Duron 900 > 128Mb DDR PC2100 > Radeon 9200SE 128Mb ( PowerColor ) > Dwa HDD po 2.1Gb > Spawarka LG 52X24X52 .

Na początku wszystko chodziło sprawnie i bezproblemowo , lecz ostatnio komp zaczął się zawieszać podczas odtwarzania filmów lub podczas grania wi gierki . Interek chodzi bezproblemowo i niema żadnej zawieszki przy pobieraniu plików .

Sądząc że to kwestia zaśmieconej windozy zrobiłem “Format c:” :smiley: ale niestety po zainstalowaniu wszystkich komponentów i Driverów problem się powtarza .

Jestem właśnie na etapie ściągania oprogramowania do monitorowania systemu i sprzętu ( typu Fresh Diagnose , memtest itp ) , którym mam zamiar pojechać cały sprzęcior ( może coś wyłapie ).

Proszę o wszelkie sugestie / solucje / porady dotyczące tego zagadnienia , oraz propozycje sprawdzonych programów dzięki którym można efektywnie sprawdzić kompa , pod kątem ewentualnych usterek .

A może ktoś się już spotkał z takim problemem ?

Pozdrawiam

Znalazłem to :

Teoretycznie może się i nie nadaje , ale w praktyce można sobie spokojnie pogiercować . Uruchamiałem na tym kompie różne gierki np: Return to castle wolfenstein , HOMM3 i inne . Chodziły bez żadnego zacięcia w 1024X798 16bit .

Możliwe że karta nie wytrzymała długotrwałego obciążenia ( tzn kilku nocek giercowania ), ponieważ niema na niej wiatraka , jest tylko radiator . :frowning:

Mam nadzieję że się nie zjarała , tylko to jakiś inny problem :?

może coś ze sterownikami lub DirectX ??

ściągnij Sandrę, najlepiej ciut starszą i zrób pelny test kompa. Zobacz co Ci sie piokaże

hahhahahahhaha :lol: sorki niemogłem sie powstrzymać :stuck_out_tongue:

powiem jedno TO NIE JEST KARTA DO GIER!!

Tu niema to znaczenia, kreciłeś karte :?: jeśli nie to musi wytrzymywać, a jak Ci sie zjarałą to lecisz do serwisu, i moze lepiej dopłać do innej bo Radeon9200 SE (czyt. Shit Edition) jest kompletnym niewypałem, karta to tak kulawy low end, ze sie płakać chce! :twisted:

Do tego troche mało masz ramu, 128 to niestety na obecne gry zamało!

btw. Jak masz wogóle zasialcz ? 230W? :lol:

pozdroo

Właśnie zapchałem download różnymi progsami , między innymi Sandra 2001/2003/2004 SP2 , Motherboard Monitor , Everest , itp.

Jak pościągam to go pojadę dalej , bo jak narazie benchmarki pod Fresh Diagnose i przegląd pod AIDA32 nic ciekawego nie wykazały .

Może wezme i poprostu rozmontuje i zmontuję bebechy kompa i przy okazji się im przyglądne czy niemają jakichś widocznych uszkodzeń .

Mam nadzieję że będzie żył , bo chciałem sobie coś pogiercować :frowning:

czekam na dalsze sugestie / solucje / pomysły / propozycje / itp.

Pozdrawiam

PS. MAM pytanko : Jaka może być max temperatura procka , bo u mnie dochodziło ( po kilku godzinach grania ) do ok 56*C ??

Update:

Niestety na lepszą kartę graficzną mnie chwilowo nie stać . Karta nie była kręcona . Wiem że jest do D*** bo ma tylko 64bitową magistralę , ale jak się niema co się lubi to się lubi co się ma ( a poza tym dałem za nią tylko 100plnów ) . Niewiem czy jest to ■■■■ Edition ( SE ) oznaczenie z AIDY to:

Właściwości procesora graficznego:

Karta wideo ATI Radeon 9200 (RV280)

Nazwa kodowa procesora graficznego RV280

Urządzenie PCI 1002 / 5961

Liczba tranzystorów 36 milion(ów)

Technologia wykonania 0.15u

Typ magistrali AGP

Rozmiar pamięci 128 MB

Częstotliwość taktowania układu graficznego 250 MHz

Częstotliwość taktowania przetwornika RAMDAC 400 MHz

Liczba potoków pikseli 4

Liczba układów zarządzania teksturami (TMU) na potok 1

Liczba urządzeń cieniowania wierzchołków 1 (v1.1)

Liczba urządzeń cieniowania pikseli 1 (v1.4)

Sprzętowa obsługa DirectX DirectX v8.1

Pixel Fillrate 1000 MPikseli/sek

Texel Fillrate 1000 MTekseli/sek

Właściwości magistrali pamięci

Typ magistrali DDR

Szerokość magistrali 64-bitowy(a)

Rzeczywista częstotliwość taktowania 174 MHz (DDR)

Efektywna częstotliwość taktowania 348 MHz

Przepustowość 2784 MB/sek

Producent procesora graficznego

Nazwa firmy ATI Technologies Inc.

Informacje o produkcie http://www.ati.com/products/home-office.html

Uaktualnienie sterowników http://www.ati.com/support/driver.html

A zasilacz mam 300W > planuję wymianę na większy , ale to jak będe kupował nową obudowę .

Pozdrawiam

sporo, ale i pora roku niesptrzyjajaca sprzetowi :frowning:

moze zamontuj jakeiś chłodzonko na ta grafe :?

noi nieodpowiedziałęś na moje pytanie :?

Oj trzeba będzie trochę nowych bebechów zamontować : wiatrak na procka , wiatrak na grafę , większą obudowę , mocniejszy zasilacz , więcej ramu , mocniejszy procek , DYSK TWARDY - a nie twardzielek .

OJOJOJ :o

niekminie sensu tego postu, ale mniejsza z tym… :?

otworz oobudowe i mei otwarta jesli sprzecik sie przegrzewa :? hmmmm

te 300W to jakis firmowy zasialcz , czy jakies made in codegen :lol: jak z napieciami stoisz ?

Jest poprawa !!

przeinstalowałem Drivery , zamontowałem wiatrak na Radka , pobawiłem się biosem i zostawiłem otwart obudowę ( bo w sumie fakt : robiło się w niej niezłe piekiełko - to w końcu tylko mini tower ) .

Co do zasilaczato jest OK wszystkie napięcia w normie , żadnych braków mocy . Zasilacz jest w sumie jakiś firmowy made in SZWABIA z jakimiś normami , zabezpieczeniami itp itd .

Dzięki wszystkim za pomoc i informacje .

Pozdrawiam