Jaki zastosować firewall

Witam Was wszystkich. Jestem tu nowa na tym forum,wiec prosze o cierpliwosc jesli bede sie pytac po kilkarazy ale poprostu chcialabym zrozumiec dlaczego sie tak dzieje :slight_smile: Otoz mam 2 komputery polaczone w siec internetowa. Pierwszy jest stacjonarny PC a drugi notebook. Cala siec (z internetem) chodzi bardzo ladnie i szybko. Jako ochrone dla tych dwoch komputero wzielam to:

program antyvirusowy AVG Free Edition

Natomast mam problem z firewall, poniewaz blokuje mi na 1 i na 2 mozliwosc dzielenia sie z interntem z drugim kompem. Nawet jesli wszystko przepuszcze na drugim i pierwszym komputerze przez program to notbook (drugi komp) nie moze polaczyc sie z brama domyslna co powoduje brak internetu. A na 1 normalnie z internetu mogne korzystac tyle tylko ze nie moge podzielic sie z tym 2 komputerem netem, bo firewall zabrania. Moze za bardzo nagmatwalam,ale nie moge pozostawic 2 komputerow bez firewll’a Juz probowalam Sygate i Kaspersky. Pomozcie bo dzieki Wam uda mi sie moze to sprawe rozwiazac. Potrzebuje tylko wiedziec jaki firewall najlepiej zastosowac i jak go skonfigurowac,zeby bylo ok. Z gory dziekuje Maria :slight_smile:

Szukaj na forum jest bardzo dużo tematów o zabezpieczenia, skorzystaj z opcji: “szukaj” u góry.

Zobacz tutaj:

:arrow: Konfiguracja Kerio Personal Firewall

:arrow: Konfiguracja i bezpieczeństwo czyli firewall i antywirus

Ja wiem jak sie ustawia firewall Problem jest ze w Sygate Personal Firewall przepusilam wszystkie aplikacje w firewall i nawet dalam na “normal” i nic. Nadal nie chce dac drugiemu internetu a skolei ten drugi nie moze poloczyc sie z bramka domyslna. Dopiero po wlaczeniu opcji “allow all” internet jest przpuszczony do drugiego komputera a ten drugi moze sie bez problemu polaczyc z bramka domyslna z tym pierwszym. Jak ogladalam ustawienia w keiro firewall to zasady sa podobne, ale nie potrafie przepuscic internetu, tak zeby oba bez problemu sie ze soba laczyly a jednoczesnie byly chronione przez program. Dziekuje z gory za nastepne posty :slight_smile:

Żeby działało w Kerio, trzeba zaznaczyć opcję:

Ochrona sieci -> Zaawansowane -> Tryb współdzielenia łącza

A jeśli to nie pomoże, wówczas:

Ochrona sieci -> Zaufana strefa -> Dodaj

Wybierasz z listy Adres IP/maska i wpisujesz dane z 2 komputera.

Ponad to odznaczasz wszędzie zaufaną strefę.

A no wlasnie tak wogole to keiro jest po polsku czy po angielsku. Pytam sie bo squeet podal ustawienia po polsku. Wazne jest to dla mnie, bo chcialabym prawidlowo ustawic firewll’a Dzieki :slight_smile:

Jest po polsku.

Wystarczyło zobaczyć na Vortalu. :wink:

Jeszcze jedna rzecz zastanawiam sie pomiedzy Outpost Firewall 1.0.1817 a Sunbelt Kerio Personal Firewall 4.3.246 i nie wiem ktory jest lepszy i przy okazji nieblokowal internetu pomiedzy 2 komputerami :slight_smile: Z gory wielkie :smiley: :B-fly:

Lepiej weź Kerio.

Ale nie zaszkodzi przetestowanie ich po kolei. :wink:

Okej Tak zrobie i zobaczymy czy mi sie uda :slight_smile: Dziekuje na razie posty :slight_smile: Odezwe gdyby szlo cos nie tak. Zreszta zawsze mozna kompy przez okno wyrzucic :stuck_out_tongue: :lol: :jezor:

Złączono Posta : 05.06.2006 (Pon) 0:15

I niestetety kicha z Keiro. Nie chce udostepnic drugiemu komputerowi internetu a juz przepuscilam wszystko, a najgorsze jest to ze nie wiem jaka aplikacje blokuje, port tcpip czy jakis innych drzwi wychodzacy na internet w drugim komputerze. Nie mam juz pomyslow, a zdrugiej strony zasntanawiam sie jak wielkie korporacje ochraniaja siec przy pomocy firewall’a skoro one nie chca przpusc transmisji danych do drugiego kompa i odwrotnie. Jeszcze raz prosze o pomoc i z gory dziekuje :frowning: :frowning: