Problem z instalacją Javy

Przy instalacji Java 2 Runtime Enviroment (JRE) 1.5.0_07 wyskakuje mi taki komunikat:

error 1335

the cabinet file "data1 .cab"required for this installation is corrupt and connot by used .this could indicate a network error reading from the cd-rom or a problem with this package.

Klikam ignoruj i instalacja się wyłącza :-x Mam Win XP SP2 co jest nie tak?

Skąd masz instalator do tej Javy?

Komunikat ten najczęsciej oznacza o uszkodzonym pliku instalacyjnym :?

Sciągnij Javę jescze raz 8)

ściągałem i od nas (dobreprogramy.pl :slight_smile: ) i ze strony Javy i to samo :frowning:

Złączono Posta : 09.06.2006 (Pią) 14:42

może ściągnąć jakąs inną wersje? tylko jaka będzie ok? byłbym wdzięczny za linka :slight_smile:

Proszę bardzo, ze strony producenta. U mnie działa poprawnie.

http://jdl.sun.com/webapps/download/AutoDL?BundleId=10549

Instalatory są poprawne. Ten błąd oznacza, że masz uszkodzony RAM.

RAM raczej mam wporządku --> system wyświetla go normalnie <–

Ściągnąłem tą Jave z linku co dał Wasacz i teraz przy instalacji wyskakuje taki bład:

Error 1722. There is a problem with this Windows Installer packeage. A program run as part of the setup did nom finish as expected. Contact your support personnel or package vendor.

Już sam nie wiem co robić :frowning:

Ja mam uszkodzony Ram w PC i bardzo często wyświetlają mi się identyczne błędy jak Tobie (mi także system wyświetla go normalnie).

Przetestuj sobie kości i sam zobaczysz http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=340&t=47

Gdy system wyświetla prawidłowo RAM to nie znaczy że pamięć jest nie uszkodzona. Możliwe że mam uszkodzony pewien obszar RAM-u który jest wykożystywany przez instalator javy i możliwe że dlatego masz problem z jej instalacją. Wykonaj pradę mojego poprzednika.

Ściągnąłem ten program ale za nic na świecie nie mogę tego zainstalować --> klikam:

install.bat-wyskakuje okienko, po czym samo znika

rewrite.exe - wyskakuje okienko Enter disk image source file name: i co ja mam wpisać, żeby sprawdziło?

Start >>> Uruchom >>> CMD >>>Przechodzisz do folderu, gdzie wypakowałeś pliczki >>> Wpisujesz: Install.bat >>> A: >>> ENTER Następnie uruchamiasz Pc z dyskietki.

P.S

W podpisie powinno być Licz ę :wink:

to potrzebna mi jest dyskietka ? :shock:

żeby zrobić z niej dyskietkę startową dokopiować na nią pliki programu. Mosisz ustawić w BIOS-ie start z dyskietki i wpisać install.bat zatwierdzić ENTEREM potem o ile pamiętam jeszcze raz ENTER. Zresetować kompa z dyskietką w sirodku a program podczas startu kompa się uruchomi :wink:

Złączono Posta : 12.23.05

Po wpisaniu install.bat program spyta cię na jakim dysku ma się zainstalować. Podajesz a: i ENTER i robisz dalej tak jak wcześniej napisałem.