Comodo Antivirus i Firewall (za darmo dla domu i firmy)

Ostatnio natknąłem się na 2 bardzo ciekawe programy firmy Comodo dodam że w 100 % darmowe .

Pierszy z nich to Comodo AntiVirus

11fd153cd26aac85m.jpg

0663273e8aee28ffm.jpg

a46c0abc6a559c35m.jpg

8e2d9d98739befdfm.jpg

Program stosunkowo młody niemający długiej histori ( ostatnia wersja 1.1. ) ale jego baza antywirusowa zawiera sygnatury już ponad 170 tys wirusów i trojanów.Program w 100 % freware a jego główne zalety to:

  • ochrona PC w czasie rzeczywistym

  • proaktywna heurystyka

  • ochrona email

  • automatyczna aktualizacja baz przez internet w odstępach od 1 do 24 h.

  • możliwość skanowania o określonej porze .

Aby używać programu za darmo, należy sie tylko zarejestrować na stronie producenta aby otrzymać klucz aktywacyjny tak ja wprzypadku Avasta z tą róznicą że w typ przypadku nie trzeba przedłużać licencj która jest dożywotnia;)

A uprzedzają pytania czy muli system to odpowiadam że nie sam mam ustawioną agresywna heurystyka w celu maksymalnej ochrony i nie zauważyłem jakiegoś spowolnienia pracy systemu przy zainstalowanych 256 MB RAM.

Drugim programem jest Comodo Personal Firewall

eed79fd44df26df1m.png

Comodo Personal Firewall jeden z nielicznych darmowych programów typu firewall . Poza typowymi funkcjami firewalla program pozwala na zabezpieczenie się przez trojanami, wyskakującymi oknami program posiada moduł automatycznej aktualizacji przez Internet.

Zaletą programu jest prosta konfiguracja, można to zrobić w zaledwie kilka minut. Prosty interfejs ułatwia pracę z programem, w oknie głównym znaleźć można prawie wszystkie opcje, np. suwak poziomu bezpieczeństwa, filtr pakietów, definiowanie zabezpieczeń, statystyki ruchu.

Program posiada wbudowany kreator wspomagający tworzenie reguł dla aplikacji.Ponadto do innych zalet można zaliczyć:

  • możliwość blokowania „floodowania” (zarówno po TCP, UDP jak też ICMP)

  • możliwość blokowania adresu IP na określony czas dla ataków typu DOS,

  • możliwość monitorowania zapytań DNS

  • możliwość monitorowania żądań COM/OLE

Aby używać programu za darmo, należy sie tylko zarejestrować na stronie producenta aby otrzymać klucz aktywacyjny tak ja w przypadku antywirusa .

Obydwa programy mam zainstalowane od ponad 2 miesięcy zastapiły u mnie Avasta i Sygate Personal Firewall i musze przyznać że działają super

wczoraj przeskanowałem profilaktycznie swój dysk u znajomego który ma zainstalowanego Kasperskiego i nic nie znałazł :slight_smile: .

Co do zapory też zero zastrzeżeń świetnie chroni komputer w trybie stealth bardzo dobra kontrola programów które chcą łączyć sie z internetem bez problemów przeszła test na pc flank i kilka innych :slight_smile:

A teraz dlaczego piszę o tych programach powód jest bardzo prosty dlatego że coraz wiecej programów jest płatnych coraz mniej jest dobrych darmowych darmowych alternatyw. Dlatego że 90 % odpowiedzi na tym forum na pytanie jakiego wybrać darmowego antywirusa to Avast lub AntyVir (naprawde niezłe programy sam długo uzywałem Avasta) a jakiego firewalla to Kerio albo przestarzały Outpost.

Dlatego tym postem chciałem pokazać że wybór jest większy a te 2 programy są naprawdę warte waszej uwagi .

Co do zapory znam - sprawdzałem - dużo lepsze jest Kerio :slight_smile:

Zresztą w Pc-Format był test firewalli i ten Comodo zajął ostatnie miejsce :wink:

A co do AV to pożyjemy zobaczymy :wink:

W Pc-Format testowana była o ile się orientuję wersja 1.0 tej zapory obecna wersja to 2.1 i w porównaniu do wersji która była testowana w tej wiele zostało ulepszone.

Pożyjemy zobaczymy - AV jak na razie - jest ciekawostką. Zobaczymy jak wypadnie w testach.

Co do Firewalla - masz rację była to wersja 1.0 - zobaczę co się zmieniło w nowej wersji … ale jeszcze 2 miesiące mam licencję na Kerio 8)

Cześć !

Mam problem z z rejesrtacją programu COMODO P.Firewall. Upłyną juz tydzień, a ja nie moę się zarejestrować, aby otrzymać kod aktywacyjny.

Przy aktywowaniu wyskakuje komunikat:" An error has occurred. Error-2147217402 : The license Collection Number entered dos not appert to be valid please contact support "

Jak mam to zrobić aby dokonać tej aktywacji. Prosze o pomoc. :cry:

Złączono Posta : 18.06.2006 (Nie) 20:40

Prośba do @Eysofsroma !

Próbowałem na wszystkie sopsoby,ale bezskutecznie.

Podaj mi link do rejestracji o ile to nie jest problem.

Czy konieczna jest również instalacja Verification Engine do tego programu?

Póki co ognimurek spisuje się doskonale i nie przeszkadza podczas pracy.

Dziwi mnie tylko dalczego w systemie nie wykazuje ile MB zajmuje na dysku przez co nie jest widoczny w CCleaner “narzędzia”.

Pozdrawiam ! :slight_smile:

Rejestracji programu dokonujemy tutaj

wpisujemy swoje imie i nazwisko i adres email. W ciągu ok 10 min otrzymujemy email potwierdzający rejestracje wraz z kodem aktywacyjnym.

Skrzynkę radze sprawdzić bezpośrednio przez stronę www gdyż niektóre serwisy tak jak w moim przypadku o2.pl mogą zakfalifikować wiadomość jako spam

:frowning:

W razie dalszego niepowodzenia pisać śmiało postaram sie pomóc :smiley:

Dizęki za odpowiedż !

Próbowałem kilku krotnie. Wszystkie wytłuszowane numery które pokazują się nie aktywują kodu. Nadala ten sam komunikat. Będę chyba musiał się kontaktować z NIMI bo nic nie pomaga.

Złączono Posta : 20.06.2006 (Wto) 19:56

Właśnie dostałem taką odpowiedź :

I have resent the activation code again to your admin id.

Czy to oznacza ,że muszę kontaktować sie administratorem sieci,aby aktywacja doszła do skutku. Trochę to dziwne i dla mnie nie zrozumiuałe.

Eyeofstorm a mógłbyś podać stronkę z jakiś testem tego AV :smiley: Zaczyna mnie on ciekawić - ale chciałbym miec pogląd na jego wykrywalność :slight_smile:

Program jest stosunkowo nowy i jeszcze nie widziałem żeby był brany pod uwagę w jakichś profesjonalnych testach. :slight_smile:

Mam go jednak już ponad miesiąc i nie narzekam wszystko działa bardzo dobrze żadnych problemów.

Eyeofstorm czyli mówisz że wystarczy raz się zarejestrować :?: hmmm Przydaloby się sprawdzić tego AV :slight_smile: Poszukam jeszcze stronek z testami :slight_smile:

a co to ma do tematu :roll:

Nadal mam problem z aktywowaniem .Przy każej próbie ta sama sytuacja nie można się połączyć z serwerm. :cry:

Może problem tkwi w dodatkowym ustawieniu Portu lub IP.

Nie chcę rezygnować z tego ogniomurka. W przeciwieństwie do innych programów tego typu COMODO funkcjonuje doskonale i przypuszczam że w niedługim czasie osiągnie większą popularność niż np.“Kerio” “Zone Alarm”.

Będę wdzięczny za każdą pomoc i informacje jak dokończyć dzieła .

Nie jestem “znawcą” w tego typu zagadnieniach dlatego szukam pomocy tutaj. :wink: Zostało mi jeszcze 20 dni do wygaśnięcia licencji.

Właśnie o to chodzi że nic, dlatego też post leci w kosmos

rafales Jeszcze jeden taki nabijacki post, a zostaniesz za to odpowiednio nagrodzony :evil:

Dokładnie po rejestracji dostajemy klucz wpisujemy i program zmienia się z wersji tral na pełną :mrgreen:

arapo a dostałeś w ogóle email od Comodo potwierdzający rejestrację wraz z kodem tak żeby była pełna jasność ?

Z COMODO otrzymałem email dopiero jak się do nich zwróciłem z prośbą o wskazanie przyczyny braku możliwości aktywacji kodu.

Dostałem m/n takie powiadomienie :

Hi,

1) I have reissued the activation code, please activate and

let us know if any issues.

From now please refer with the Order# 701…

2) I have resent the activation code again to your admin id.

3 )Comodo Personal Firewall uses Internet Explorer Settings to connect to Internet,

Please make sure you are able to browse with IE.

Should have any queries donot hesitate to write to us.

To wszystko co od nich otrzymałerm. Po pierwszej rejestracji nie otrzymałem żadnego emaila. Nie wiem czy ma sens dalsze pisania do nich. Może należy zastosować całą procedurę od nowa czyli rejesrt.i wgranie programu od nowa ?

Złączono Posta : 22.06.2006 (Czw) 11:26

Na początek składam podziękowanie dla Eyeofstrom za pomoc .

Natomiast co do funkcjonalności Comodo Firewall to jest rewelacyjna.

O skuteczności wypowiem się za jakiś czas, bo zbyt krótki okres na obiektywną ocenę.

Nie chcę dyskredytować innych tego typu programów, ale Comodo podzcas pracy nie przeszkadza (jak inne ogniomurki) i nie “zamula kompa” jak to niektórzy określaja.

Jestem ciekaw działania AntiVira Comodo,ale mam obawy czy nie będę miał tych samych problemów z rejestracją :wink: (to tak na marginesie).

Jakie są Wasze opinie . :wink:

Testy Cmodo Antivirus są tutaj:

http://www.wilderssecurity.com/showpost … stcount=64

Prócz antywirusa i firewalla jest też bezpłatny Comodo Antyspam. Jeśli wszystkie trzy programy byłyby wystarczająco dobre, byłby z tego niemal pakiet z tych w rodzaju “Internet security”.

@Senesino

Ten test pochodzi z lutego, a należy wspomnieć że to jest program jeszcze w wersji beta.

Dla odmiany tym którzy są zainteresowanych tematem AV Comodo polecam również zajrzeć tutaj: :o

http://www.antivirus.comodo.com/compari … country=IS

No dokładnie wyniki tego testu są bardzo wątpliwe nie ma nic odnośnie tego jak program był testowany jaka jego wersja itp itd.Cały test przeprowadził jeden gość poczekajmy na jakieś bardziej żetelne wyniki.

Może jakieś dowód na poparcie tej tezy ? Najlepszym dowodem że są to dobre programy jest chyba dodanie ich do najnowszego numeru PC World Komputer Jest to też dowód że zaczynają być coraz bardziej popularne wsród urzytkowników. :smiley:

Co do firewalla … kombinowałem z nim na wszystkie sposoby ale na emulu zawsze miałem Lowa :o za żadne skarby nie chciał dać się przekonać comoduś że emulek ma robić “co chce” - zawsze Low. Trochę mnie to zniechęciło… :frowning:

Tak jak promowanie przez to pismo SpywareTerminatora jako bardzo dobry program… Buuuheheeee