[Vista] Instalacja systemu z HDD

Czy jest możliwa instalacja systemu Windows Vista z dysku twardego, odpalając instalator z GRUB lub LILO? Nie mam nagrywarki DVD, więc zanim ściągnę betę, chcę wiedzieć, czy ją odpalę.

Było o tym na forum - podobno komuś się udało. Ja takiego szczęscia nie miałem i musiałem wyaplić obraz :wink:

pare tematów niżej :?

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … highlight=

mi się udało zainstalować Vistę przez emulator daemon tools

po instalacji pokazalo mi tylko ze mam nowy napęd wymienny i zeby sie go pozbyc w XP trzeba odmontowac :slight_smile:

illdianpl - a instalowałeś vistę jak XP’ka - czyli formatowałeś dysk i na nowo instalowałeś Viste? JA tam czytałem co jest wymagane do zaisntalowania Visty - 15 gb wolnego i 40 gb dysk - ja mam 80 gb dysk ale ja mam partycje specjanie na windowsa do 10 gb - myślicie że pójdzie?

Chyba GB …

:arrow: “15 GB wolnego miejsca” to te twoje 10 gb możesz sobie … :stuck_out_tongue:

ja przydzieliłem Viście 20 Gb i i tak się ledwo mieściła :shock:

aha, no to lipa ;/ qrczę, musze dysk dokupić :stuck_out_tongue: A pójdzie tak jak zainstaluje Vistę na odrębny dysk (nie odinstalowywując XP’ka z poprzedniej) i potem wybierać w BIOSie który windows ma odpalić?

chyba na nowej partycji :stuck_out_tongue:

Jak zainstalujesz np. na d vistę, to przy starcie kompa bedziesz miał wybór sysa

Niee, nie o to mi chodzi :stuck_out_tongue: OMG, no racja, ciekawe jak, skoro nie można podłączyć drugiego dysku! IDIOTA ZE MNIE xD Nie ma szans, wszystkie partycje mam zajęte więc odpada ;(

ej uspokój sie… napisz to powoli i po polsku!

jeżeli dobrze rozumie to nie wiesz jak podłaczyc drugi dysk tak?

na dysku jest instrukcja…

nie nic nie formatowalem nawet takiej opcji nie mialem. Mogłem tylko nową instalke rozpocząć. A nawiasem mówiąc to moj komentarz co do visty: straszna lipa, sterowniki nie chcą się zainstalować, komputer wiesza się co pare minut, nie wykrył mi że mam dysk SATAII i pare innych rzeczy (w końcu to jest Beta 2). Nie polecam tego systemu jak narazie bo strasznie muli. Jak sprawdziłem jak mnie system zaklasyfikował to mnie zatkało (tylko na 2!), a mam procka Pentium 3,2 GHz HT, dysk 250 GB SATAII(nie wyryty poprawnie - napisane że ATA), pamięci 1024MB DDR2 i grafika z 256 pamięci. Nie wiem co jest nie tak ale jak na takim sprzęcie system wariuje to co powiedzą ci z prockiem 2,0 GHz…). Jeszcze jedno: jak wyrzucic bootmanagera z Visty? Próbowałem już wszystkiego: konsola odzyskiwania bootcfg /rebuild --nic nie dało, edycja boot.ini też nic, partycja z vistą sformatowana. Jak ktoś zna jakiś inny trick zeby skasować ten BM to proszę o pomoc.

fixboot, fixmbr

da się tak zainstalować. mnie sie udało gdzieś za 7 razen :lol:

jak kiedys uzylem fixmbr to mi się dysk sformatował, a to drugie co daje?

fixboot

Dzięki