Jaki laptop

To znowu ja ;]

Mam małe pytanie dla znawcow Laptopów.

Jakiej firmy laptopa najlepiej wybrac.

Chodzi tu o to jakie laptopy są w miare niezawodne i dobrze sprawują się w zadaniach wymagających wydajności ( grafika, Kompilacje Linux , … )

na razie zastanawiam sie nad 2 firmami:

  1. Acer

  2. Toshiba

Moze jakieś sugestie lub podpowiedzi ? …

Zainteresuj się Asusem

W standardzie:

-dwuletnia gwarancja międzynarodowa

-torba firmowa na laptopa

-mysz optyczna na usb

Znakomite laptopy godne polecenia

Ogólnie jest tak.

Potrzebuje bardzo wydajny sprzęt. Z dobrą matrycą LCD i wydajnym dyskiem ( najlepiej SATA ). Poza tym absolutne minimum to 1024 MB Ram oraz Petium Duo T2300 ( jakos AMD nie budzi mojego zaufania )do tego wydajna grafa ( zastanawiam sie czy lepiej ATI czy RADEON ).

Niewiele laptopow spełnia te wymagania … A te co są do zaakceptowania to kusztuja troche ;] . Dlatego chce sie zorietować co i jak bo jeśli chodzi o Laptopy to nie mialem duzych doświadczeń z nimi.

Więc jak macie jeszcze jakies Uwagi co do wyboru to piszcie.

Tylko Toshiba, Sony, HP, IBM i jeszcze jak się uprze to LG.

Asusów, Acerów itp. zbytnio nie polecam. Mają tendencję do przegrzewania się i nie są przystosowane do dłuższej pracy z systemem

Złączono Posta : 13.06.2006 (Wto) 23:18

Ati jest producentem kart graficznych z serii Radeon :slight_smile:

Taka mała uwaga na temat bardzo wydajnego sprzętu, bo mam wrażenie, że gdzieś w pędzie za modą, przy coraz niższych cenach laptopów, zapomniano juz do czego one miały służyć.

Nie wnikając w w genezę nazwy laptopa (mniej więcej “komputer na kolana”) pragnę zauważyć, że priorytetem optymalizacji działania twardego dysku komputera przenośnego stało się zmninimalizowanie poboru energii w celu maksymalizacji jego działania bez stałego zasilania.

Przeciwieństwem jest natomiast komputer stacjonarny, gdzie liczy się przede wszystkim szybkość a nie zużycie energii.

Przy zrozumieniu tej prostej zasady łatwo pojąć, że mowa o super wydajnym laptopie (pamiętając o małych możliwiściach ewentualnej rozbudowy) staje się mrzonką.

Reklama jest od tego aby nas kusić do zakupu ale trzeba mieć jeszcze rozum. Oczywiście, są laptopy wyjątkowo szybkie - w stosunku do komputerów stacjonarnych, ale jeżeli mamy dwa takie same komputery (desktop i laptop) o tych samych procesorach, takiej samej pamięci itp, to na 100% laptop będzie zauważalnie wolniejszy.

To tak jak dwóch atletów. Jedego karmimy wysokoenergetycznie a drugiego przestawiamy na dietę. Czy jest sens pytać, który będzie zdolny do większego wysiłku.

Oczywiście, w nowoczesnych laptopach istnieje cały system zarządzania energią zależny od wykorzystywanych aplikacji i źródła zasilania.

Pozostaje jednak pamiętać, że “pewni” ludzie stworzyli “pewne” rzeczy by służyły dla “pewnych” osób do określonych celów w najbardziej optymalny sposób. I o tym jeszcze, że istnieje pewna rzesza szakali, którzy sprzedadzą ci stare liczydło, mówiąc że tylko dzieki niemu będziesz szczęśliwiszy. A czy obrobi grafikę? No pewnie. Przecież już starożytni na swych abakusach oglądali pliki w formacie jpg i avi - kupujesz? :slight_smile:

Mimo wszystko polecam laptopa. Tylko z rozsądkiem. Sam pracuję na nich od lat i parę modeli przeszło już przez moje ręce.

Jako że sam planuję obecnie zakup nowego i poczyniłem już rozeznanie na rynku pośród znajomych informatyków i sprzedawców, mogę się tylko przychylić sie do postu MarSa - kup Asusa. To chyba obecnie najlepsza oferta na rynku. Toshiba daje tylko 12 misięcy gwarancji - dyskwalifikacja. A Acer? - a miłeś “to” w rękach? Jak śpiewał kiedyś Jan Kaczmarek >>miała tu być “jakość”, wyszło tylko “jakoś”, ale gdzie to “ć”<<

Nie podałeś do jakiej kwoty ma być ten laptop. Modeli jest multum a do Twojego zapotrzebowania wystarczy średniej klasy laptop.

Do profesjonalnej grafiki rzadko wykorzystuje się laptopa chyba, ze nie o taka grafikę chodzi.

Owszem ale spokojnie można już pracować na laptopach przy tworzeniu zaawansowanej grafiki. Np. na tym hp nie będzie większych przeciwskazań: opcjonalnie dokupić można jeszcze kośc RAM.

Ale prawda jest taka, iż za dobrego laptopa trzeba wybulić znacą sumkę (powyżej 5000zł.) natomiast komputer stancjonarmy będzie za ok. 50% ceny laptopa z podobnymi jak nie wyższymi parametrami.

a ja Powiem jedno… Mam Acera Ferrari i ani razu(odpukać) od ponad roku nie mialem zadnej awarii,niczego, wszytsko chodzi tak jak powinno chodzic… Wiec Polecam Acera Ferrari,ale pamieatj tylko model Ferrari, bo inne to szmelce… potem Sony,HP…