Schowany Zone Alarm

Mam Win 2000 Professional. Po zainstalowaniu nie mogę uruchomić Zone Alarma. W ogóle nie pokazała się ikonka w trayu. W inny sposób też nie można otworzyć programu, chociaż w tle na pewno działa, bo nie chciał mnie wpuścić do Internetu (musiałem teraz odinstalować). Kiedy próbuję (w Program Files) uruchomić Zone Client otrzymuję komunikat: “odmowa dostępu do podanego urządzenia, ścieżki, pliku”.

Platforma jaką obsługuję Zone Alarm to MS Windows 2000/XP , więc nie powinno być problemu. Instalujesz standartową wersje Zone Alarm i jaką wersje dokłądnie :?

Sprawdz w Menadżerze Zadan czy gdy masz zainstalowany program masz proces zlclient.exe.

zlsSetup_61_737_000_en

Zone Alarm Client nie uruchamia się. Klikam dwa razy i wyskakuje komunikat jak wyżej “odmowa dostępu”.

To trochę dziwne, bo w tle chyba chodzi. Dlatego nie wpuszcza mnie do Internetu. Dopiero, gdy odinstaluję, mam dostęp do połączenia.

Czasami ZA płata figle przy instalacji. Często dobrym wyjściem jest instalacja innej wersji. Spróbuj zainstalować najnowszą wersję (do pobrania z Vortalu) albo “coś po środku” czyli wersję 6.1.744.001 którą znajdziesz TUTAJ

Odinstaluj całkowice Zone Alarm.

Usuń jego katalogi i przeczyść rejestr najlepiej za pomocą programu :

http://www.dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=509&t=29

Sciągnij jescze raz najnowszą wersje i zainstaluj:

http://www.dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=84&id=1036

A czy ikonka powinna automatycznie wskoczyć do traya po uruchomieniu programu, czy trzeba wykonać jakiś manewr?

Raczej powinna się pojawić. ;]

bezpośrednio po instalacji się nie pojawi

ale po instalacji prosi o restart komputera i dopiero wtedy powinna się pojawić w trayu

Niestety, nie pojawia się nawet po restarcie.

Spróbuj napisać do pomocy technicznej ZoneLabs :!:

Mam ten sam problem z wersją 6_5_722_000_en na Win XP :evil:

ale wersja poprzednia działa ok ! :smiley:

Może dadzą wersję poprawioną :o

Obawiam się, że na tym forum nie uzyskasz odpowiedzi. Po odinstalowaniu starszej wersji ZA żadna z nowszych nie chce się już uruchomić. Co gorsza - poprzednia też nie. Wykasował dosłownie wszystko, co było związane z ZA (każdy powiązany plik). I nic. Zrezygnowałem na rzecz Kerio. Wydaje się, że jest trochę gorszy, ale lepszy rydz niż nic. Niektórzy go chwalą, bo nie spowalnia tak Internetu jak Zone Alarm.

Problem jest trochę skomplikowany, bo gdzieś w tle ZA działa. To widać było po tym, że nie chciał mnie wpuścić do Internetu.

Witam!

Mam podobny problem. 22 bm. zaktualizowałem ZA do wersji 65.722 i to był koniec. Próbowałem zainstalować dwukrotnie ta wersję - bez powodzenia. Podczas instalacji zauważyłem, że wyskakuje błąd informujący o konieczności instalacji z konta administratora (z taką samą sytuacją mam do czynienia gdy próbuję uruchomić program z menu START/Moje programy…Co zastanawia, cały czas pracuję na koncie administratora, a program faktycznie dopisuje się do autostartu !!

Obawiam się jednak, że to nie wina tego forum lecz aplikacji Zone Alarm :wink:

Wracając do sedna sprawy. Najnowsza wersja ZA 6.5.722.000 działa poprawnie… lub nie. Nie ma tutaj reguły lecz niestety często występują problemy zwłaszcza z brakiem ikony w trayu.

Ostatnią bezproblemowo działającą wersją ZA jest chyba wersja 6.1.744.001 do której link podałem w moim poprzednim poście.

Usunięcie wadliwie działającego ZA możliwe jest w sposób podany przez El Presidento (najlepiej z wykorzystaniem trybu awaryjnego ) lub korzystając z (działającej :slight_smile: ) metody odinstalowania ZA podanej przez producenta.