Nie zamykają sie reklamy w operze

Hey

Miałem wcześniej IE i Mozile Firefox i tam po kliknięciu na X przy reklami zamykała sie od razu a w Operze 9 nie chce mi się tak zamykac tylko reklama sie dalej wyswietla.

Niektórzy autorzy reklam robią tak specjalnie… Czasami zdarza się też, że po kliknięciu x flash zamyka się, ale jednocześnie odsyła do strony… :?

To nie jest wina autorów reklam tylko najnowszej Opery. Rozwiązanie to: PPM gdzieś na stronie–> zablokuj zawartość, otworzy się okno, kliknij w reklamę której nie chcesz oglądać i na górze kliknij “zastosuj”.

Nie do końca. Zablokowanie reklam we flashu spwowoduje, że nie zobaczymy ich na ekranie, ale nie będzie dało się też kliknąć na link, który normalnie znajdowałby się pod reklamą.

a może jest na to jakis pach??

Aktualnie sa 2 rozwiazania tego problemu:

http://mojaopera.9g.pl/wiki/Opera_9_-_p … lamy_Flash

PS. Witam wszystkich forumowiczow :slight_smile:

No to wtedy F5 i już możesz klikać. :wink:

Odświeżenie strony nic nie daje, dalej wyskakuje “niewidzialna” reklama flash.

I jeszcze mam takie jedno pytanie, na reklamy dałem juz sobie rade z waszą pomocą.

W IE np cofając się na forum dobre programy do indexa głównego widziałem jeszcze tematy, których nie przeczytałem (były zaznaczone na pomarańczowo ikonka po lewo) a w Operze tak się nie dzieje bo cofając sie ta strona nie jest odświeżana czyli widze to co widziałem rzed 5 min.

Czy można to zmienić.

Wchodzisz na stronę główną i ją odświeżasz po prostu :wink: U mnie działa

Ale żeby nie odświerzać tak to wiem że działa :D, tylko po kliknięciu na wstecz od razu sam sie odświeżyła.

Można coś takiego ustawić, ale jak na razie (chyba) tylko globalnie.

Narzędzia --> Preferencje --> karta Zaawansowane --> Historia i wybierasz z rozwijanej listy dwa razy Wyłącz (dla pamięci podręcznej - RAM i na dysku).

Wasacz nie działa to.

Jęsli ktoś wie czy tak się da to niech napisze, a jęsli się nie da to ktoś kumaty tez napisze.

Działa, tylko musisz jeszcze wyczyścić zawartość pamięci podręcznej.

Najprościej będzie wybrać z menu Narzędzia --> Wyczyść historię przeglądania.

OK już wszystko działa według mojej woli. Dzięki wszystkim za pomoc.

Gorąco Pozdrawiam Voldemord