Z kamery do pc

mam nagrane przyjęcie na kamerze i nie wiem w jaki sposób mam go zgrać na pc a póxniej na płytkę.Czy potrzebny jest jakiś kabel ?Oglądam go przez kabel od aparatu cyfrowego i w żaden sposób nie wiem jak go przenieśc na pc.Dziękuje z góry za pomoc

:arrow: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … ght=kamery

ptrzebna ci jest karta rozszerzeń IEEE 1394

nie wiem czy chodzi o karte graficzna ale w karcie graficznej mam konicówkę do do kamery cyfrowej

sprawdź w menadżerze urządzeń czy masz IEEE 1394, jak system widzi coś takiego to teraz potrzebny jest tylko kabel i oprogramowanie :slight_smile:

kontroler hosta magistrali ieee1394-mam takie coś.Teraz jaki potrzeba kabel i darmowy program ?

kabel: napewno z wyjściem Firewire musisz zobaczyć pod co go podłączyć w instrukcji ale pewnie pod DV,a masz jakieś oprogramowanie do kamery?

nie mam ani kabla ani programu

a jaki masz system jak XP to walisz wszystko przez Windows Movie Maker

mam windows xp i windows movie maker ale czytałem ze nie ma rozszeżenia avi mpeg

to potem sobie przekonwertujesz na inny format np VirtualDub

narazie dzięki jadę po kabel

Złączono Posta : 22.06.2006 (Czw) 18:19

zgrałem godzinny film na dysk w formacie wmv w programie windows movie maker ale jak daje obraz na cały ekran obraz nie jest za specjalny.jak go skonwertuje do avi czy obraz się polepszy ?

polepszyć to zapewne się nie polepszy, musisz sprawdzić w ustawieniach przechwytywania żeby robił ci z tego format mpeg to wtedy jakość jest dużo lepsza a przy czym zajmuje więcej mijsca na dysku :slight_smile: