Który xpek jest lepszy?

Witam mam do was pytanie który xpek jest lepszy Windows XP Professional czy moze Windows XP Home Edition , ponieważ wyczytałem że przy Home Edition stabilniej chodza gry jest mniej wymagajacy itp. Czy to prawda i który bardziej polecacie , chodzi mi zeby był wygodniejszy w obsłudze i mniej wymagający:).Pozdrawiam i czekam na wasze opinie:)

Oba są takie same. Home jest wersją okrojoną z niektórych funkcji i tyle.

hmmmm

Po pierwsze to cena wersji PRO jest wyższa - ponieważ jest on przewidziany do firm i biznesu.

Wersja Home - do użytku w domu - do gier , multimednów, itp ma wszytsko do uzywania w domu.

Można spotkać się z opiniami ze Home jest szybszy od PRO ponieważ

ma mniej “opcji”, ale to chyba bez róznicy.

O różnicach HOME a PRO czytaj tutaj:

http://www.centrumxp.pl/WindowsXP/517,1,Różnice_między_systemem_Windows.aspx

ale przy zawsze mozna kilka rzeczy odblokować :slight_smile:

Jakie są główne różnice pomiędzy wersją Home i Proffesional XP?

Choć edycje te mają ten sam kod bazowy to różnią się dostępnymi możliwościami:

* Backup - XP Pro posiada standardowy program do backupu danych, wersja XP Home nie

* Dynamic Disks - wersja XP Pro wspiera tę funkcję, wersja XP Home nie

* IIS - XP Pro zawiera, XP Home nie

* Encrypted File System (EFS) - Windows XP Pro wspiera tę funkcję, XP Home nie

* Wiele monitorów - XP Pro wspiera do 9 monitorów, wersja XP Home - tylko jeden

* Wieloprocesorowość - XP Pro wspiera do dwóch procesorów, XP Home jeden

* Członkostwo w domenie - Windows XP Pro może być członkiem domeny, XP Home nie może, ale ma dostęp do zasobów domeny

* Group Policy - XP Pro wspiera, XP Home nie

* IntelliMirror - XP Pro wspiera IntelliMirror, w skład czego wchodzi Microsoft Remote Installation Services (RIS) oraz zarządzanie użytkownikami, XP Home nie wspiera IntelliMirror

* Uaktualnienie z Windows 98/ME - obie wersje pozwalają na takie uaktualnienie

* Uaktualnienie z Windows NT/2000 - Tylko XP Pro pozwala na takie uaktualnienie

* 64-bit - Tylko XP Pro będzie miał 64 bitową wersję dla procesora Itanium

* Wsparcie sieci - XP Pro zawiera wsparcie dla Monitora Sieci, SNMP, IPSec oraz Client Services for NetWare, XP Home nie zawiera tych opcji.

Złączono Posta : 25.06.2006 (Nie) 10:40

*a po za tym różnią sie ceną:

http://www.arest.pl/index.php

A ja proponuję przej ż eć temat Jakie są różnice między Xp home a Xp professional ?. Jest tam całkiem sporo opisane.

Ja potweirdzam to zdanie:

Tylko, że Microsoft wydał kilka łatek do wersji Home które pozwalają na odblokowanie danych opcji. Jednak nie ma tylu łatek które pozwoliłby na tzw. odblokowanie danych opcji pod wersją Home które sa domyślnie zawarte w wersji Professional :roll:

wystarczy doinstalować konslole wmic i mamy funkcje o których wiekszość nie wie w xp home :wink:

Dlatego lazikar napisał że pod home edition nie działają niektóre funkcje, które bez problemu można uruchomić na professional.

Co do stabilności gier i wymagań obie wersje są takie same i wszystko będzie na obydwu wersjach tak samo chodzić

lepszy professional - ma więcej funkcji.

Wykorzystujesz je ??

Większość nawet nie ma pojęcia o nich, mimo iż ma wersję prof.

ja też nie, ale tak słyszałem :slight_smile:

a co to za funkcje?

Wystarczy poczytać posty w tym temacie od początku i poklikać w linki.

Więc autoratywnie napisałeś, że jest lepszy od home, nie mając o tym pojęcia. Wynika z tego, że jak coś jest prof, to musi być lepsze :?

To nie dział na luzie.

Kosz.