Zmniejszenie Gifa na 100x100

Witam!!

Przy pomocy jakiego programu moge zmienić rozmiar gifa :?: jak spojrzycie na mojego Awatara to zmniejszylem ale nietety sami widzicie efekt.

Chce zeby wygladał tak: http://img284.imageshack.us/img284/8/ninjatext0dt.gif

Bez utraty jakości to raczej się nie da.

Zajrzyj do tego tematu:

:arrow:Jak zmniejszyć plik *.gif

Rozmiar obrazków można zmiejszć dzięki przeglądarce graficznej IrfanView

Otwórz go w tej przeglądarce, naciśnij Ctrl+R i wpisz nowy rozmiar :slight_smile:

Ja sie nie zajmuje obrazkiem tylko gifem.

ale właśnie zorientowałem sie ze nie działa to z animowanmi gifami :frowning: Mój błąd :frowning:

Nie mam pojęcia jak zmniejszyć tego Gifa programem XnView :frowning:

Jeśli masz poszczegulne klatki tego gifa to otworz w programie za, ktorego pomoca zrobiłes ten gif i każda klatke zmniejszaj do odpowiedznich rozmiarów

Tan Gif powstał przy pomocy “Internetu”. Ja jego sam nie robilem.

Złączono Posta : 28.06.2006 (Sro) 21:15

Jak zatrzymam w tym programie Gifa to pozniej nie moge go “ruszyc”

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=81400 - widać, ze tego nie przeczytałeś :frowning: Program IrfanView potrafi wyodrębiać poszczególne obrazki z animowanego gifa oraz za jego pomocą możesz zmienić ich rozmiar :slight_smile:

Złączono Posta : 28.06.2006 (Sro) 21:20

Jest sposób taki, że otwierasz go np w Imageready, kazda klatke przenosisz do innego programu graficznego np. Photoshop, w nim zmniejszasz (ucinasz niepotrzebna cześc obrazka) i usuwasz tło zapisujesz z rozszezeniem .gif i dopiero gdy masz wszystkie klatki gotowe, spowrotem do jakiegos programu do tworzenia animacji ustawiasz w pdpowiedzniej kolejności klatki i calość zapisujesz z rozszezeniem .gif, jednak to długo trwa i nie zawsze wyjdzie tak jak zaplanowalismy

Program UnFreeZ do “składania” animacji gif :slight_smile:

Złączono Posta : 28.06.2006 (Sro) 21:28

A gif to może nie jest obrazek?? :smiley:

Istnieją też gif nie-animowane - obrazki w formacie *.gif :slight_smile: