Zapchany dysk

wielka prośba o pomoc

mam całkowicie zapchaną partycję C- zostało parenaście mega wolnego miejsca

eksplorator win pokazuje ze cały dysk zajęty (4,0 GB), ale łaczna wielkosć wyświetlanych plików i folderów wynosi 1,5 GB

brakujace 2,5 GB to jak ustalilem przy pomocy EasyCleaner-a folder C_Restore

problem w tym ze nie moge tego folderu znalezc na dysku zeby wywalić

wszystko mi sie kaszani, część aplikacji nie chce sie uruchomic bo za mało miejsca na dysku

pomóżcie dobrzy ludzie :lol:

Wyłącz przywracanie systemu… Mój Komputer -> Właściwości -> Przywracanie Systemu -> Zaznacz: “Wyłącz przwracanie systemu na wszytskich partycjach” :smiley:

Może masz go z atrybutami “ukryty” i “systemowy”,

wyłącz w Opcjach Folderów ukrywanie plików

z takimi atrybutami

Jest to przywracanie systemu Folder mieści się w C://WINDOWS/system32 Tylko zapewne nie on jest taki duży.

Wydaje mi się że masz problem z C:\System Volume Information . Zapewne ten folder jest taki duży. Jest on ukryty. Oczyścić go można dokładnie tak jak radzi kolega Saviola.

aby odszukać restore należy wpisać start > uruchom i wpisz “c:_restore”

ale i tak nie usuniesz tych plików nawet w trybie awaryjnym możesz usunąć jedynie przez DOS-a, lub wyłączyć przywracanie systemu.

Nie c:\restore tylko wpisz samo restore Tylko to nie te pliki kolega ma usunąć. Musi usunąć z folderu który podałem wyżej. :smiley:

Koledzy chyba dobrze mówią: pliki przywracania systemu chyba dużo zajmują.

Naciśnij prawym na dysk C. Wybierz polecenie właściwości, po wyświetleniu okna wybierz: Oczyszczanie dysku. Następnie, po wyświetleniu się okna przejdź na zakładkę Więcej opcji. Potem oczyść pliki przywracania systemu.

Może na koniec wyłącz przywracanie systemu, bo gdy będziesz chciał przywrócić system to może się to nie udać.

dzięki za pomoc

to rzeczywiście jest folder systemowy i po wyłaczeniu opcji ukryj chronione pliki systemu operacyjnego znalazłem dziada i wyczyściłem

i na dysku znów pełno miejsca :slight_smile:

tylko teraz nie wiem wyłaczyc opcje przywracanie systemu czy tez nie ?

mały żuczek jestem i niewiele z tego rozumiem

Ja mam wyłączoną. Możesz zostawić na wszelki wypadek ale wtedy nie zapominaj go sprawdzać co jakiś czas. :smiley:

Możesz jeszcze ograniczyć ilość MB przeznaczonego na przywracanie systemu. Dokładnie w tym samym miejscu co wyłączałeś. (Ustawienia)