Temperatura procesora

Mam procesor athlon xp 2000 którego temperatua oscyluje w przedziale 50 - 60*C. Czy to odpowiednia temperatura dla tego procesora i jak ewentualnie można ją zmniejszyć.

dz za odpowiedź

  1. podkręcałes?

  2. wyczysc kompa w środku z kurzu i wentylator od procka no poprostu konserwacja:) nałuż paste termoprzewodzaca.

  3. mozliwe tez ze tak sie grzeje bo goraca u Ciebie w pokoju:P chociaz watpie.

Otwarta obudowa zmniejsza temperature o jakieś 10 stopni, możesz i to spróbować

Procesor nie był podkręcany. Kurzu na wiatraku i w kompie za dużo nie ma, były tylko pajęczyny. Pokój mam na poddaszu i jest w nim b. gorąco.

Co to jest ta pasta termoprzewodząca i gdzie ją możnakupić. Czy trzeba nią posmarować obudowę, czy w środku coś???

:o :o :o

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=72248&

:slight_smile:

miniuka i tu sie mylisz :lol:

i link do całego artykułu

http://www.di.com.pl/news/14222,Lato_gr … terow.html

Też się nie zgodze. A co z kanałami odprowadzającymi powietrze? Np. na procesorze? Wtedy efekt będize odwrotny do zamierzonego. Ale w tanich, komercyjnych rozwiązaniach, gdzie nie zaklłada się takich kanałow itp. temp. spada rzeczywiście.

A ja się zgodzę. Wszystko zależy od typu obudowy. ja mam starą Mini Tower i po ZAŁOŻENIU (bo mam zawsze zdjętą :D) temperatura procesora wzrasta o kilka stopni.

Tak więc wszystko zależy od obudowy. Widocznie jeśli jest mała i ciasna, to jej otwarcie może spowodować ochłodzenie kompa.

w moim przypadku zdjęcie obudowy, a nawet postawienie obok duzego wentylatora obniża temp. zaledwie o 2-3 stopnie :frowning:

BlackMan ale ja mówiłęm o przypadkach gdzie jest np. kanał powetrzny itp. W standardowych budach bez tego rodzaju usprawnień temp. spada.

Ja mam też ten procek i temp w tej chwili 39 st. Po zdjęciu wzrasta temperatura. Przyczyna- mam tunel. ;]

o shiet a na moim leciutko podkręconym Athlonie XP 2100+ jest 55 stopni:( i zdjęta boczna ściana.

soboliero wymień paste na procku, przecyść kompa, wymień wentyl.

a na moim procku temperatura wynosi 70 w spoczynku… właśnie zmieniłem paste termoprzewodzącą i to na taką z górnej pólki ze srebrem a tu nawet temperatura nie zmniejszyła się o 1 stopień… nie wiem co mogę jeszcze zrobić… proszę o pomoc … z góry thx

Jak bardzo gorąco jest na tym poddaszu? Spróbuj obniżyć napięcie na rdzeniu (poniżej fabrycznego) póki będzie stabilny, to wyraźnie obniża wydzielane przez procesor ciepło, no i sprawdź przynajmniej organoleptycznie czy radiator jest rzeczywiście gorący.

KiCKERpl

jaka to pasta, kiedy zmieniłeś weź poprawkę na to, że są pasty które pełnie swoich możliwości uzyskują dopiero po ok. 200 godzin wygrzewania pod procesorem np. Arctic Silver 5.

gruby sprawdź jak duży możesz zamontować wentylator z tyłu obudowy: 80mm, 92mm czy 120mm. Wentylator taki powinien wyciągać powietrze z obudowy przy zamkniętej obudowie.

zależy jeszcze czym mierzysz? wiele programów do mierzenia temepratury kłamie. polecam Speed fan’a.