Anomalia kolorów

ludzie stało się coś przedziwnego!! zrobiłem sobie przemeblowanie w pokoju i gdy już wszystko stoi gdzie powinno podłączyłem sobie sobie komputerek!! patrzę i :o :o :o :o :o :o na monitorze nie ma czerwonych barw!!

jak masz monitor cyfrowy wez odmagnezowanie (powinnes miec taka funkcje) jesli masz w poblizu jakies glosniki postaw je dalej od monitora

:wink: :wink:

ewen>mozesz sprawdzic monitor u kolegi upewnisz sie czy to cos z wyjsc>vga, kablem (sygn.) czy monitorem nietak

to stara Belinea; głośników nie ma w pobliżu; odmagezowanie nic nie daje; sprawdzenie kabla raczej odpada bo nie mam w pobliżu znajomego z kompem!! :(:(:(:(:frowning:

wyjmij karte z agp i wloz ponownie :wink:

reset ustawien biosu i tyle (Load Perfomance High Default)

najpierw>>

zobacz czy czasami niemasz pogrzebane w ustawieniach karty graf. (ustawienie kolorow)

ale innej rady niema musisz sprawdzic kabel monit. czy grafe

wiesz mogles uszkodzic wejsc. karty vga czy kabel i juz pokrzyku

czy wejsc do monit.

zrob tak:

zobacz czy podczas wlaczenia kompa jak ruszysz kablem sygnal. (zarowno tuz, zaraz za wejsc vga czy wejsc monit. tez) czy sie zmienia (w jakis sposob obraz), bedziesz mial pewnosc ze poszedl kabel wtedy lub wejsc vga czy monit.>>lub nie

Możesz również wkelić w topicu zrzut ekranu… :smiley:

Będzie łatwiej cokolwiek doradzić =]

No mogla sie Ci grafa(pamieci) wysypać jak karta byla krecona :stuck_out_tongue:

przyczyną może być padnięcie kineskopu w monitorze wtedy są takie objawy że brakuje jakiegoś koloru

Ja stawiam na kabel jężeli nie jest wpięty na stałe do monitora to od niego bym zaczął.

Ja przychylam się do zdania pysia. Pisałeś że to jest stary monitor, więc z dużym prawdopodobieństwem to jest to. Nic nie jest wieczne. :smiley:

a więc tak:

karta grafiki działa (nie była podkręcana); obraz prawidłowy wyświetla się na telewizorku!!

co mi pomoże reset BIOSu skoro się nim nie bawiłem??

w czym mi może pomóc wyjęcie karty z AGP i wpięcie jej spowrotem??

przestawiłem biurko; podpiąłem wszystkie cary, włączam i kapa!! monitor wogóle nie wyświetla koloru czerwonego!! :frowning: :help:

DUCH o to chodzi ze reset biosu kasuje jakie - kolwiek bledy przy ustawieniu karty>>moze sie tak zdazyc ze cos zostalo zmienione przez przypadek lub podczas jakiegos wylad. atmosfer. czy rozmagnezowania>>np. zasilanie monitora w zakladce (Power Management Features) ,ktore mogly zmienic monit.na jako domysl. np.

zreszta jak uwazasz jesli jest oki to oki jesli sprawdziles kabel sygn. tak jak mowilam oraz wejscia vga i monit. (obraz jest stabilny i nieulega zmianie w zaden sposob podczas tej operacji) ,a obraz z wyjsc. s-video czy composite na TV jest w porzadku zostaje ci tylko

monitor

-przyczyny sa rozne-

(mogl jakis tranzystor pasc ,lub kineskop zaczyna padac zobacz dokladnie czy nieciemnieje ci obraz>>jesli tak to na bank kineskop siada w monitorku ,a wymiana na nowy jest nieoplacalna

jesli tak zostaje ci przyzwyczajenie sie do obrazu z TV ,a potem ewent. zakup monitora niestety

pozdro

:frowning: cholera po tym co napisałaś

to mi już wogóle ciemieje przed oczami!! :frowning:

chyba tylko to mi pozostaje!! :frowning: na LCD mnie nie stać; zatem co polecacie?? :(:(:(:frowning:

A może po prostu zobacz czy we wtyczce monitorowej nie zagiołeś przypadkiem jakiegoś pinu, bądź nie jest on wciśnięty?? Też to daje takie efekty.

wybacz, że caps lock`iem, ale:

DZIĘKI DZIĘKI DZIĘKI DZIĘKI DZIĘKI DZIĘKI DZIĘKI DZIĘKI DZIĘKI DZIĘKI :smiley: :slight_smile: :smiley: :stuck_out_tongue:

“it`s alive, ALIVE”…

Dziwne ja jakoś posiadam monitor LG i nie widzę tych defektów o których piszesz. Coś mi się wydaje ze wyssałaś to z paluszka. :smiley:

Problem rozwiązany (nie chwaląc się dzięki mojej skromnej osobie 8) 8) 8) )

Zamykam

A post Kamcia_18 - nie tylko z tego powodu, jako OT ----> kosmos