Konto w banku

Witam chciałem załozyć konto w banku jaki bank polecacie myślałęm nad Inteligo, czy za konto w banku coś płace?? muszę jakoś opłacac to ze mam konto czy wszystko jest darmowe czy jak, na jakiej zasadze to polega??

Opłata za prowadzenie konta inteligo 5,40zł a za płatności z konta 50gr

jeśli średnie miesięczne saldo konta wynosi więcej niż 100zł (czyli masz więcej nisz stówę na koncie), nie płaci się za utrzymanie :stuck_out_tongue:

zależy od salda i od miejsca docelowego :slight_smile: w obrębie banku jest za darmo

Złączono Posta : 02.07.2006 (Nie) 16:02

:arrow: Tabela opłat i prowizji dla kont Inteligo prywatnych

cytat z regulaminu PKO BP inteligo"4. opłata za prowadzenie konta jest pobierana w zależności od wysokości średniego miesięcznego salda na wszystkich rachunkach konta za poprzedni okres miesięczny, z wyłączeniem przypadku, kiedy Klientowi został przyznany produkt kredytowy w ramach Konta Inteligo, o którym mowa w § 1 ust. 2 pkt 21 “Ogólnych warunków prowadzenia rachunków i świadczenia usług przez Powszechną Kasę Oszczędności Bank Polski SA dla Posiadaczy Kont Inteligo”.

może źle rozumuje ale według mnie opłaty za prowadzenie rachunku nie ponosi się jeżeli mamy przyznany kredyt w “inteligo” ja nie mam kredytu i co miesiąc ponosze opłate za prowadzenie rachunku w wysokości 5zł 40 gr co według tabeli banku( 4,99zł) i tak mi jakoś nie pasuje , a no i saldo mojego konta już od dłuższego czasu (kilka lat) jest zawsze powyżej 100zł

hmm, ja mam konto w Inteligo, mam zawsze kasę, nigdy nie płaciłem za utrzymanie konta…

coś dziwnie zrozumiałeś… :wow:

a jeżeli się założy tam konto to przychodzą jakieś papiery do domu lub jakiś człek??

Po złożeniu wniosku o konto w Inteligo, przychodzi do nas kurier z teczką, w której są koperty do aktywacji konta.

ZA ZAŁOŻENIE KONTA NIC NIE PŁACIMY, a za utrzymanie 5zł jeżeli średnia wynosi mniej niż 100zł.

Polecam Inteligo - zakładałem tam konto 4 tygodnie temu. :smiley:

Witam , obecnie mam 3 konta w bankach : Inteligo, BZ wbk, millenium bank :wink:

W inteligo mam konto za free … poniewaz co miesiąc przesyłają mi na konto kasę “wynagrodzenie za prace” od 1,5 roku mam konto w inteligo, i ani razu nie zapłaciłem jeszcz za prowadzenie konta :stuck_out_tongue:

Warunek jestjeden : minimum raz na miesiąc wpłacasz 101 zł np. następnego dnia wypłacasz kaSĘ z bankomatu i prowadzenie konta za ten miesiąc jestza free …

Millenium bank …skusiłem się na założenie konta tylko dlatego że dodtakowo przez rok będę otrzymywać prenumeratę pcwk :smiley: Opłata za konto 6 zł miesięcznie :wink:

Konto mam ok 2 miesiące i kartę kredytową gratis:P

Przy zwykłym koncie bez karty kredytowej a z kartą debetową dostałbym półroczną prenumeratę za free:( A że wolałem na cały rok … mam kartę kredytową i czasopismo za free :smiley:

W banku BZ WBK postanowiłem ostatnio załozyć konto <30 , zero opłat za prowadzenie konta …zero zł za kartę płatniczą … etc … nawet nie musimy mieć pieniędzy na koncie… albo np. 10 zł miesięcznie … opłata wynosi 0 zł za prowadzenie konta :wink:

Co do zabezpioeczen banków … karty płatnicze w inteligo są na podpis jeśli chcemy zrobić zakupy i płacimy karta…podpisujemy się … reszta kart w bzwbk i millenium maja zabezpieczenie hasłem pin … dlatego bardziej polecam założyć konto albo w millenium albo w bzwbk

Ja zakładałem Inteligo jakieś 2 lata temu , i musiałem po “papierki” i karte kodów pofatygować się do banku , aktywacje konta wykonano w banku ja u siebie w domu zmieniłem tylko hasło dostępu , następne karty kodów przesyłane są do mnie zwykłym listem , i zawsze listonoszka wrzuca je do skrzynki co za bardzo mi się nie podoba bo czasem może ktoś niepowołany ją “gwizdnąć” , co do opłaty za prowadzenie konta to jutro udam się do banku i zapytam dlaczego pobierają opłate, wpłaty na moje konto napływają regularnie 2 razy w miesiącu ( emeryturka około 20 i wypłata kobity 10 każdego miesiąca)

Ja tam mam konto w mBanku i jestem zadowolony. Zakładałem je 2 lata temu i jeszcze nie zapłaciłem ani grosza nie licząc kosztów przelewów do innych banków (50gr). Według mnie bo najlepszy bank z dostępem przez internet. Oprocentowanie tylko bardzo niskie, ale i tak polecam.

Więć mBank zakładam konto nic nie płace za założenie, a czy co miesiąc też nic nie płace za utrzymanie konta a przelewy z prowizją to tylko 50gr, a za konto nic nie płace, tylko jak założe konto u mnie takiego banku nie ma.

Saldo minimalne ile musi wynosić, mi konto potrzebne tylko do allegro.

Mati17 , inteligo jest lepsze :slight_smile:

w inteligo jest np. quickmoney, smsmoney, emailmoney, a w mbanku nie

w intelgo jest mniejsza prowizja za przelewy do innych banków

Złączono Posta : 03.07.2006 (Pon) 14:51

w Inteligo liczy się saldo pieniędzy na koncie, a nie saldo wpłat :slight_smile: można mieć non stop 100zł, nic nie wpłacać i wypłacać, a i tak się nie zapłaci za konto :slight_smile:

mBank jest bankiem wirtualnym, więc wszelkie operacje wykonujesz przez internet i telefonicznie. Choć to się zmienia. W większych bankach pojawiają się oddziały mBanku. Tak więc zakładasz konto na stronie mBanku, przychodzi Ci umowa, podpisujesz, odsyłąsz kopię i masz konto.

Nie ma określonego limitu. Mając konto w mBanku, korzystasz z usługi eKarta - słuszy ona do płacenia w internecie. Każdorazowo doładowujesz sobie kartę, tyle ile potrzebujesz na realizację płcności w necie. Jest to o tyle bezpieczne, że ryzykujsz tylko taką ilość kasy, jaką masz aktualnie na tej karcie. Zresztą - wejdź na http://www.mbank.pl i poczytaj

ja posiadam w tej chwili 2 konta w BGŻ i Bph

ogólnie rzecz biorąc to z obydwu jestem bardzo zadowolony do tego w BPH jak zakładałes konto przez internet bo masz przelewy internet gratis przez cały czas :smiley: do tego jeżeli wykonasz wiecej niż 2 zapłaty karta to masz prowadzenie konta za 4 zł :slight_smile:

w BGŻ opłaty także 4 zł za miesiąć ogólnie + :slight_smile:

Monczkin , gadasz jak przedstawiciel handlowy :lol:

Rejestracja w Inteligo jest ciekawsza, bo przyjeżdża kurier, podpisuje się umowę i on ją zabiera (zostawia teczkę z duperelami, np. kartami), a w mbanku wszystko normalnie pocztą…

czyżby istniały 2 różne Inteligo , bo niestety ja musiałem dybać do banku , a jak już wcześniej napisałem nowe karty kodów jednorazowych , przynosi listonoszka i zostawia w ogólnostępnej skrzynce na klatce schodowej. Z waszych wypowiedzi wynika że co bank PKO BP co oddział banku to jakaś całkiem oddzielna instytucja , jak już też wcześniej pisałem konto jest od dłuższego czasu (kilka miesięcy) “dobijane” kasą 2 razy w miesiący i tendecja cały czas jest rosnąca (nigdy nie było poniżej 100zł) a kase za prowadzenie konta co miesiąc pobierają 5zł40gr , i być tu człowieku mądry ( dzisiaj nie miałem czasu zapytać o to w banku może jutro) Teraz to sie nawet zastanawiam czy czasem nie “odbijają” sobie tego że przez kilka miesięcy (5czy6) nie płaciłem za prowadzenie rachunku i za przelewy ani grosza (konto założenie w okresie promocjii)

eeeee ci zwolennicy inteligo :stuck_out_tongue: Zakładaj w mBanku, nie słuchaj ich :smiley:

Zalety mBanku:

-brak opłat za prowadzenie rachunku bez względu ile na nim masz (możesz mieć nawet 0zł)

-nic nie płacisz za założenie konta, przysyłają ci umowę pocztą i nawet płacą za odesłanie.

-dostęp przez internet

-wypłata w każdym bankomacie sieci Euronet bez prowizji

-darmowa karta bankomatowa

-duże bezpieczeństwo

-darmowe przelewy do tego samego banku, do innych tylko 50gr.

Wady:

-niskie oprocentowanie

te same zalety masz wbzwbk , zero opłat tylko dlatego że masz mniej niż 30 lat :wink:

a jak jest z debetem ? co trzeba zrobić aby dostać na konto debet ? Mam w bz wbk karte kedytową i debetowa… w inteligo,i debet nie przysługuje … mimo że comiesięczne wpływy na samo konto inteligo mam w kwocie 1000 2000 zł miesięcznie :x

“W ciągu kilku dni od złożenia wniosku skontaktuje się z Tobą kurier w celu umówienia wizyty. Spotkanie odbędzie się w ciągu dwóch godzin, wskazanych przez kuriera, np. między 17 a 19. Prosimy nie wymagać od kuriera spotkania o dokładnie wyznaczonej porze.” - źródło: http://www.mbank.com.pl/

To jak to w końcu jest?

Jeśli masz wątpliwości skontaktuj się z mBankiem i sprawa się wyjaśni.

Byc może zmieniły się zasady. Do jakiegoś czasu mBank przesyłał wszystko pocztą (ostatnio koleżanka zakładała konto w styczniu i dostała dokumenty pocztą).

Nie tylko - do teg sieć bzwbk i cash4you

A znajdź mi normalne konto z wysokim oprocentowaniem :!:

Wysokie oprocentowanie masz na rachunkach lokatowych, czy jak to się fachowo nazywa. W żadnym banku ROR nie jest wysoko oprocentowany, pomijam fakt, że na niektórych rachunkach (np. bzwbk w ogóle nie ma oprocentowania - dlatego zlikwidowałem konto w tym banku. Nie dość, że musiałem bulić za konto, to jeszcze nic z tego nie miałem)

Zbych1 - dziwne, powiem szczerze. Też posiadam konto inteligo i to o czym piszesz nie mam miejsca. Płaci się za konto, jeśli średnia konta jest poniżej 100 zł. Opłatę jaką ściągają to - za posiadanie karty w wysokosci 0,99 zł. O innych opłatach nie wiem, bo nie ma ich wyszczególnionych w raportach jakie otrzymuję.

Pewnie się mylę, ale może masz normalne konto z dostępem do internetu ??

http://www.inteligo.pl/infosite/oferta_ … owizje.htm

Wynika z tego, że coś jest namieszane w Twoim wypadku.