Problem z dyskiem twardym

Mój dysk twardy od jakiegoś czasu wydaje dziwne dźwięki. Kiedy je wydjae jednocześnie wiesza się pasek startowy. Dioda dysku świeci się na czerwono. Dźwięki te mońza porównać z wciskaniem jakiegoś guzika. JEst to dość głośne i bardzo kłopotliwe. CZasami dźwięki są seryjne a czasamijest to pojedyńczy dźwięk ?? O co może chodzi i co z tym zrobić ??

O kończący się żywot dysku twardego :frowning:

Zgrać najważniejsze dane, kupić nowy dysk 8)

Dysk jest dość nowy… Dźwięki pojawiają się od czasu do czasu ?? A jest może jakiś program , albo coś innego, żeby to sprawdzić. Dźwięk raz się pojawia drugi raz nie. Jeśli jest tych dźwięków więcej niż jeden to jest to uciążliwe, a jeśli nie to to nie przeszkadza. Może ktoś się z takim czymś spotkał ??

adrian17 to, że dysk jest nowy nie ma żadnego znaczenia.

Zrób kopie i skontaktuj się z serwisem.

Strzel mu formata i zobacz czy jeszcze się tak będzie działo.

Ściągnij obie i zainstaluj program HDDlife http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=47&id=1404

On ci pokaże stan twojego dysku. 8)

EDIT:

Dobam że mi tak piszczał jak miałem troszkę wirów. Nie mogłem nawet formata strzelić a kompa miałem od 3 miesięcy ale dałem na gwarancję i wymienili od ręki :slight_smile:

A i powiedz ile procęt pokazuje ci program

Tutaj zamieszczam screena do foty z

.

Mam nadzieję, że to coś pomoże…

dysk9rh.th.jpg

“HDD Regenerator” -sprawdzi dysk i niektóre uszkodzone sektory potrafi naprawic. Nie naruszy danych na dysku.

Stan: 73%

Sprawność: 73%

Program bardzo niedokładny i nim się nie sugeruj.

Weź Everesta i wklej tu odczyt ze Smart dysku - choć w przypadku mechaniki to raczej to co radzą koledzy - wymiana i żaden program mu nie pomoże.

Stan: OK

Sprawność: DOSKONAŁY

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=93&id=1183 Link do EVERESTA

Zrób to co napisał JNJN , a czy w EVEREŚCIE też ci pokazuje 61 stopni?? Jak dlamnie to troszkę dużo jak na dysk :?

Wklej całą tabelkę z odczytu Smart.

Everesta mam już od dość dawna ;).

W Evereście pokazuje mi 60 :/, ale to chyba nic nie zmienia, strasznie dużo :/.

Czyli dysk umiera,ale wklej to zobaczymy.

0f2ca203a13f0b64m.jpg

Złączono Posta : 03.07.2006 (Pon) 11:07

To jest to, czy się mylę ?? Jak nie to to proszę napisać, gdzie tego szukać :P. A co do programu

to czy ktoś jeszcze go poleca i w jaki sposób sprawdzić dysk i następnie wrazie potrzeby go naprawić ??

Kupuj nowy dysk i to szybko.

To znaczy mógłbyś to jakoś uzasadnić o co chodzi bo nie bardzo rozumiem… Na jakiej podstawie twierdzisz, że dysk nie nadaje się do użytku ??

Nawet na same odgłosy mechaniczne dysku.

Programy diagnostyczne i smart się może mylić,ale ucho raczej nie.

W/g Smart, raz temperatura dysku zabójcza - czyli uszkodzenie mechaniczne dysku,coś się zaciera,zużywa.

I wygląda że uszkodzona jest również struktura dysku,bo są relokowane sektory dysku z puli zapasowej.

Miałem podobny problem z dyskiem. Pomogła wymiana kabla łączącego HD z płytą główną.

To znaczy jeśli chodzi o te dźwięki to raczej są one dość żadko. Akurat dzisiaj zauważyłem po włączeniu kompa więc piszę. Ostatnio kiedyś też mi się to pojawiło ale dość dawno temu. Teraz od rana ( odkąd o tym napisałem ) mam z tym spokój. Wcześniej pojawiło mi się to kiedy zrobiłem partycję NTFS. Przekonwertowałem na FAT 32 i było wporządku. Teraz znowu. To znaczy dizisiaj 3 razy pojawił się pojedyńczy dźwięk dość cicho,a le jednka usłyszałem. W pracy wcale nic mi to nie przeszkadza… Piszę o tym, gdyż poprostu mnie to zdziwiło. Z dysku żadne dane mi nie znikają ( na samym początku przy zakupie miałem taki problem ) i ogólnie wsyztsko jest OK. Jedynie dzisiaj te 3 krótkie dźwięki i to wszystkko. Wiem o co chodzi o zawieszenie pasku, i że to napewno dysk twardy ponieważ jakiś dłużysz czas temu tak maiłem ( podczas kiedy miałem partycję systemową na NTFS. Czyli co mam zrobić ?? Dysk wyrzucić ?? Naprawić ?? Czy mogę jeszcze na nim pracować ?? Bo sam już nie wiem…

Złączono Posta : 03.07.2006 (Pon) 11:38

No mój łączy się takim cienkim pomarańczowym kablem i mam zapasowy więc jak co mogę wymienić.

pio_76 A mógłbyś bardziej przybliżyć czym charakteryzowął się twój problem ??