Zacinanie się gier

Witam

Jestem tu nowym użytkownikiem.

W wyszukiwarce wpisałem ten temat który zakładam i nic takiego nie znalazło , więc licze na waszą pomoc.

Mam taki problem z komputerem: zacinają mi się gry ( tną sie co jakiś czas , przeważnie w odstepach czasu 15-30 s mam spokój i tnie się , zaraz chodzi normalnie i znów sie zacina ).

Podzespoły w moim komputerze to:

Radeon 9550 128mb 128 bit

Ram 384mb

Płyta: ASRock P4V88

Dysk: WDC WD80 0JD-60JRA0 SCSI Disk

Tak na marginesie: gry w które gram to Pro Evolution Soccer 5 ( medium detail 800x600 ) a takze Football Manager 2006 , więc na tych pod zespołach nie powinno to się ciąć.

Może problem tkwić tu w pamięci wirtualnej ?

Może jakieś inne przyczyny ?

Masz jakieś programy włączone w tle??typu azerus, gg, lub może coś ściągasz :roll:

Wszystko wyłączone i dzieje się to samo.

Dzieje się to tak od 2 tyg.Sam nic nie wykombinowałem ,więc musze poradzić się ludzi o lepszej wiedzy.

Jeszcze taka sprawa , to troche wydaje sie banalne , poniewaz gdy gram przykladowo jakiś mecz to standardowo zaczyna mi się ciąć po 60 min meczu ;p.

A tak się dzieje we wszystkich grach?Czy tylko w

Red Alert 2 - dziś sprawdzałem to też sa takie “przycinki” , dość często.

Może syf?No nie wiem.Wstaw loga (tu zerknij) :arrow: http://www.forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=36654

I może optymilizacja systemu :arrow: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=76580

A jeśli chodzi o pamięc wirtualna to w moim przypadku jak najlepiej by było ja ustawić ? ( posiadam 384 RAM’u )

Zalecane jest ustawienie pamięci 1,5 x ilośc pamięci, chodż jezeli brakuje ci jej, aplikacjie wołają o wiekszą ilośc to zwieksz,w miare potrzeby

Początkowa ustawić 1,5x większa a maksymalną też ?

1,5 raza posiadanej pamięci ram,sprawdz jeszcze sterowniki od karty graficznej,czy gry przycinają się po dłuższym graniu ?,problemem może byc słabe chłodzenie karty grafiki,może wentylator na jakimś procesorze żle działa,może byc to procesor graficzny,a nawet główny,może PC jest za bardzo zakurziny w środku

pablo_89

Radzę Tobie poczytać jakie są minimalne wymagania tej gry. Zacina sie, ponieważ masz za mało pamięci RAM. Do tej gry optymalne to 512 MB. Nie podałeś też jaki masz procesor. Musisz dokupic pamięć RAM.

Taka moja mała uwaga , wsześniej ( okres jakichś 2 tyg ) wszystko było jak najbardziej OK ;]

I przypominam ,że to nie jest sie zacinanie z powodu slabego sprzetu , to chyba logiczne , jęsli tak jak pisałem wcześniej ( mecz do 60 min chodzi super , zadnych zastrzeżeń a potem co jakiś czas przycina się ).

To pograj sobie jeszcze raz w te grę dopoki mozesz i wyłącz ja. Nastepnie wcisnij jednoczesnie ALT+CTRL+DELETE i w Menedzerze zadan kliknij na zakładkę wydajność, zrób z tego screena i zapodaj go tu. Po drugie sprawdz ile miejsca wolnego masz jeszcze na dysku i tez podaj.

Mam ten sam problem co pablo_89. Co 5-10 min w NFS MW przycina tak że nie idzie nic zrobić a potem znów śmiga. Niewiem jak jest u mnie w innych grach bo jestem świerzo po formacie. Stawiam na problem z grafą (też mam Radeona9550) tylko w czym tkwi problem? Mam najnowsze stery, napięcia w porządku temperatura też.

Dokup ram

Podczas grania w procesach plik o tej nazwie “Cool SRV-97” , najwiecej pracowal.A reszta byla 00.

ctrlaltdel2uj.jpg

Sluchaj, jesli nic sie nie dzialo wczesniej a teraz dopiero, to albo cos sie stalo ze sprzetem (pewnie z RAM’em, ale watpie w to ogolnie…) albo masz wirusa/trojana/itp. Opcja druga jest bardziej prawdopodobna, najczesciej sprawdzala sie w moim przypadku gdy gry zaczynaly sie przycinac… Polecam program NOD32, ale pliki tak mocno ingerujace w uzycie procesora powinnien wykryc niemal kazdy program antywirusowy (tak mi sie wydaje, nie znam zbytnio tych slabszych poniewaz z nich nie korzystam…)

Ostatecznie reinstalacja Windowsa bo cos moglo sie zagniezdzic w folderach Windowsa (oczywiscie niektore antywirusy i te z folderu :/WINDOWS/ usuwaja…)