Problem z USB

Witam

Używam systemu Windows XP, nigdy nie używałem USB w moim komputerze mimo iż mam go już od 4 lat, pierwszy raz problem wystąpił gdy 2 misiące temu chciałem kupić myszke która posiadała wejście USB. Gdy podłaczam myszke do portu USB ona świeci, jednak nie da się nia wykonywać żadnych ruchów a system nie wykrywa żadnego nowego urządzenia. Pomyślałem że może myszka ma jakąs wade odniosłem ją do sklapu tam sprzedawczyni sprawdziła i myszka działała poprawnie. Mimo to wymieniłem myszka na taka o podłaczeniu PS2 i zapomniałem o sprawie.

Teraz zakupiliśmy aparat cyfrowy firmy Kodak, po zainstalowaniu sterowników do niego, podłanczam go do portu USB i sytuacja identyczna jak z myszką… Aparat świeci ale nie “żyje” :frowning:

Prosze o jakąkolwiek pomoc :slight_smile:

Menadżer urządzeń i sprawdź czy masz pozycję kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej i czy działają prawidłowo.

No cóż, tak być nie powinno, jak opisujesz w sytuacji. Sprawdź, czy masz zainstalowane najnowsze sterowniki do USB. Możesz je znaleźć na płycie dołączonej do płyty głównej albo na stronie producenta.

P.S. Najpierw zrób, co ci JNJN napisał, później to, co ja.

Nie mam takiej pozycji…

A co do sterowników to wątpie bym je miał na płycie dołaczponej do płyty głownej bo mam komputer już 5 lat… I nie bedzie tam najnowszych, a mozliwe że nawet żadnych sterowników do USB :stuck_out_tongue:

Edit: Jestem troche slaby jesli chodzi o te sprawy wiec moje pytanie:

Jak czytam z “opakownia” to moja plyta głowna to:

  1. VIA KT133A Chipset Based

  2. K7T Turbo

  3. MSI Mainbord Designed for AMD Athlon/Duron Procesor

Sam ostawiam za 3 :stuck_out_tongue:

Znalazłem wszytko fajnie ale strona z sterownikami noie działa…

http://www.msi.com.tw/program/support/spt_index.php

Ja bym ostawił na 1. Twoja płyta główna to VIA KT133A.

A więc napisałeś, że nie masz magistrali na liście. W takim razie wejdź do panelu sterowania, wybierz “Dodaj sprzęt”, następnie kliknij “Dalej” i poczekaj, aż system znajdzie nowy sprzęt. Magistralę powinien sam ci zainstalować. Kieruj się kreatorem znajdowania nowego sprzętu. Gdy później będzie napisane “Ten kreator pomaga zainstalować oprogramowanie dla: Kontroler uniwersalnej magistrali szeregowej” to wybierz na dole “Zainstaluj oprogramowanie automatycznie”. Daj znać jak ci poszło i czy miałeś jakieś problemy.

Wyjmij wtyczki USB z portów kompa.

Wchodzisz do biosu i włącz na auto/enabled porty USB i zapisz bios Save.

System zainstaluje stery do USB 1.1 i USB 2.0 jeśli płyta jest wyposażona i posiadasz system XP z SP2.

Wejdź do menadzera i sprawdź działanie portów.

Pomoc do biosu książka do płyty głównej.

Poczytaj najpierw:

http://forum.centrumxp.pl/viewtopic.php?p=190040#190040

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=55308

UPDATE

Jeśli to ta płyta to USB masz w wersji 1.1 i stery ma system XP.

Płyta

Korzystaj z tylnych portów USB - bo jak masz wyprowadzone z przodu/boku budy mogą być nie podłączone.

Witam więc tak, weszłem do BIOSU właczyłem USB bo nie było właczone… gdy uruchomilem komputer poonowni znalazl nowy sprzet czyli kontroler uniwersalny magistrali szeregowej (dokladniej 4) i jeden z znakiem zapytania USB Host to Host Bridge :slight_smile:

Musze instalowac jescze jakies sterowniki dla tej magistrali? Jesli tak to skad mam je zainstlować? Sciagnac z internetu czy włożyc plyte Windowsa XP?

Dziękuje za wszystko :slight_smile:

Właściwie to już nie trzeba. Sprawdź jeszcze, czy masz zainstalowane USB 2.0 (Hi-Speed). Aby to praktycznie sprawdzić, włóż wtyczkę USB z np.: aparatem cyfrowym i zobacz, czy Windows nie wyświetla żadnych komunikatów w dymku. Jeśli nie pojawi się żadny dymek, to powinieneś mieć najnowsze sterowniki - jeśli pojawi się dymek odnośnie Te urządzenie USB może działać szybciej to daj nam znać.

P.S. Jeśli z powodu tego “USB Host to Host Bridge” nie będzie działać urządzenie podłączone do USB, będzie potrzebny ci sterownik.

Daj znać jak ci poszło.

Witam wszytko już działa :slight_smile: Serdecznie dziękuje szczególnie JNJN za rozwiązanie problemu, który tkwił w ustwieniach BIOSA :slight_smile:

Pozdrawiam :slight_smile: