Problem z operą

czasem jak odpalam opere wyskakuje mi taki błąd; "

another user is running this copy of opera you should install opera with individual profiles to allow multipe users to run the same copy independently

" co on oznacza?

Złączono Posta : 12.07.2006 (Sro) 0:56

prosze o linki gdzie jest szczegółowa konfiguracja firewalla kerio :slight_smile:

Reinstall Opery z Dodaj lub usuń programy, foldery oraz przeczyść rejestr.

Jaka masz wersję Opery :?:

Zrodlo http://mojaopera.9g.pl/wiki/Zadaj_pytanie

wersja 9.0

IMHO ta wersja to niestety totalna klapa.

Zastanów się poważnie nad powrotem do wersji 8.54

Jeśli nie pomoże to co napisał Frog to zrób to co napisałem ja, a mianowicie

Jeśli nie wiesz czym przeczyścić rejestr to możesz to zrobić jv16power tools lub regcleaner’em, które są dostepne w na vortalu.

Podzielam opinię, tak niedopracowanej wersji finalnej nie było chyba nigdy.

To nie jest dobre rozwiązanie, 8.54 posiada błąd krytyczny http://secunia.com/advisories/20787/ . I nie będzie to poprawione jakąś “8.55”. Najprawdopodobniej dlatego, zdecydowano się wydać niedopracowaną 9-kę, w której jednak ten błąd nie występuje.

Wersja 9.01 final pewnie niedługo się ukaże, do tego czasu można używać 9.01"tygodniówki".

a u mnie dziewiątka sprawuje się bdb i jestem zadowolony.

:mrgreen: nie pasuje to przenieście się na przedszkolny IE :mrgreen:

nie moge po prostu jej odinstalowac?gdzie jest ten menedżer zadan?

:arrow: Ctrl + Alt + Del

lub

:arrow: Start > Uruchom > taskmgr

Ten problem najczęściej występuje wtedy, jeżeli zamknie się Operę i od razu uruchomi ponownie (coś jak restart), ponieważ proces Opera.exe jest zamykany z lekkim opóźnieniem, tj. kilka sekund. Jeżeli nie chce się samoczynnie zamknąć, należy wówczas zrobić to ręcznie, przy pomocy Menedżera zadań Windows.

Uzupełniając wypowiedź Wasacz , jeśli przy instalacji opery nie stworzyliśmy dla każdego użytkownika windows osobnych profilów, to wtedy podczas przełączania użytkownika w windowsie xp ( i wyżej) może wystąpić taki własnie komunikat.

Najlepiej sprawdzić czy w menedżerze zadań nie występuje proces Opera.exe ==> jeśli tak to zamykamy i próbujemy uruchomić operę ponownie.

jest taki proces opera.exe.odpala sie on jak włączam opere.wyłączylem go ale za kazdym razem powraca(chyba musi) nie widze tam niczego co po zamknięciu opery ma z nią związek,moze po prostu ją odinstaluje i zainstaluje jeszcze raz.nie rozumiem tylko czemu musze przeczyscic rejestr. :?

Złączono Posta : 12.07.2006 (Sro) 13:59

jednak nie da sie jej normalnie odinstalowac,wejde w dodaj lub usub programy i tam ją usune

http://my.opera.com/community/forums/gr … ?id=195590

Polish Opera forum

Tu znajdziecie większość rozwiązań problemów z nową operą, niestety pozostaje nam teraz zaczekać na 9.XX

Jest poprawnie działający instalator, ale w menu Start nie ma doń skrótu :smiley:

Aby usunąć ewentualne błędy/problemy.

Dokładniej rzecz biorąc zrobic czystki po programie, który zostawia wiele zbędnych wpisów i nowa instalacja może z nich korzystać.

Nie musisz czyścić rejestru ale przy odinstalowaniu postąp dokładnie wdg. tych wskazówek.

A wcześniej go nie było? :lol:

Jak to jest, że kiedy błąd zostanie wykryty staje się od razu megaproblemem?

A może błędy w starszych wersjach wykrywa się po to, żeby niejako zmusić użytkowników do przejścia na nowszą wersję? :?

He, he. Odpowiedż zawarta jest w Twoim pytaniu… :

…jak się już wie, że odpowiednio spreparowany obrazek może zrobić “kuku” użytkownikom programu, to pozostaje tylko kwestią niedługiego czasu, kiedy “to coś” pojawi się w necie. Jeżeli natomiast producent przeglądarki, szybko na takie coś nie zareaguje, to znaczy, że jego siedziba znajduje się w Redmond a nie w Oslo :lol: .

Raczej nie podejrzewałbym o takie coś Opera Software. Szczególnie, że, jak już pisaliśmy w tym wątku, wersja 9.00 final jest niedopracowana. Z pewnością wiedzieli jak będzie reakcja użytkowników (inna przecież być nie mogła). Ale nie mieli chyba wyboru.

zainstalowalem juz wersje 8.52,procesor nie pracuje na 100 procent jak w wersji 9.0.dam znac za jakis czas jak sie sprawuje :slight_smile:

A kiedy będzie nowa wersja Opery, ja też mam taki sam problem z użyciem CPU ale nie 100% i czasem wyskakuje takie okieno ostrzegawcze.

Złączono Posta : 13.07.2006 (Czw) 10:55

A co zrobić by eksportować gdzieś zakładki by po całkowitym wykasowaniu i wgraniu od nowa Opery mógł mieć te zakładki. Proszę o pomoc.