Tworzenie ikony bez tła

Witam.

Mam takie małe pytanie, mianowicie jak zrobić ikonę z dowolnego obrazka z przezroczystym tłem. Bo jak sam robię to najpierw zapisuję do *.bmp a dopiero potem zmieniam na *.ico i jest takie czarne tło w koło ikonki (jest to pewne z powodowane rozszerzeniem bmp, bo pewnie nie obsługuje przezroczystości).

Poradźcie co mam zrobić, aby ikonki były bez tego czarnego tła.

Pozdrawiam

odpowiedz to *.gif albo *.png

Śćągnij sobie Pivot Stickfigure Animator

A tam masz opcje do robienia ikon jakich chcesz

Program po angielsku

Niestety nie … Z gif’a lub png nie można zrobić ikonki, tylko jak narazie z *.bmp

Niestety nie widziałem tam takiej opcji jak robienie ikon, jest tylko animacja jakiegoś ludzika.

Macie jeszcze jakieś pomysły?

A spróbuj wykorzystać darmowy PHOTOFILTRE, gdzie każdy obrazek możesz zapisać w formacie .ico

Robiłem kilka ikon wykorzystując ten program i zazwyczaj efekt końcowy był zgodny z zamierzonym.

No dobrze użyłem tego programu, wszystko działa jak należy, udało się zrobić ikonki bez tła, ale jakośc pozostawia wiele do życzenia. Widać piksele i te ikonki niezbyt ładnie wyglądają. Czy nie dało by się poprawić jakości?

Dodam że w IrfanView też się da robić ikonki. (nawet nie wiedziałem :slight_smile: )

Pozdrawiam.

hmm… może to wina jakości “materiału wyjściowego” czyli obrazka, który przerabiasz na ikonę. Osobiście nie zaobserwowałem takich objawów. Próbowałeś z różnymi obrazkami w różbych formatach wyjściowych i o różnej jakości i zawsze ten problem występował?

Sprawdziłem PHOTOFILTRE otworzyłem gifa zapisałem jakość się nie zmieniła. formaty plikow GIF i PNG w znacznej mierze odbiega jakościowo od innych formatów graficznych są to pliki o bardzo duzej kompresji :slight_smile: z czego PNG jest nowszy. Zresztą ikonka to nie plakat gdzie spokojnie możesz utacic 50% jakosci pliko bez utraty efektu wizualnego:)

Pozdrawiam