Jak skonfigurować Wi-Fi

Jak skonfigurować sieć bezprzewodową na 2 komputerach z udostępnieniem połączenia internetowego. Nie mam routera.

Dodam, że na obu jest Windows XP SP2.

hmmm

może panel sterowania => połączenia sieciowe => kreator sieci bezprzewodowej :mrgreen:

no wlasnie i tu zaczyna sie problem. mianowicie komputery niby połączyły sie do tej samej sieci ale nawet sie nie widzą, mimo ze sa w tej samej grupie roboczej

firewall ,smiernik sieciowy , lub poprostu smiernik na kompie / proponuje WinsockxpFix lub format na obydwu kompach oraz ponowna konfiguracja na czysto…

Co to jest smiernik sieciowy czy smiernik na kompie??

Zastanów się, student cisco, zanim poradzisz komuś zrobić format, na jakiej podstawie taka porada??

Format nie jest lekarstwem na wszystkie problemy. :evil:

Co masz na myśli pisząc “niby”??

Połączyły się albo nie połączyły się.

Sprawdź konfigurację polączeń sieciowych obydwu komputerów poleceniem ipconfig /all, czy napewno są zaadresowane w tej samej sieci.

Start - Urochom- cmd i wpisz polecenie ipconfig /all i czytaj konfigurację kart sieciowych.

:okulary:

Zdecydowanie zalecam reczne ustawianie udostepniania.

Najpierw ustawiasz odpowiednio IP - http://infojama.pl/sections.php?op=viewarticle&artid=116

Następnie tą samą grupę roboczą - która jest potrzebna do udostępniania zasobów (plików i drukarek) pomiędzy kompami.

Kolejna rzecz to ustawienie nazwy sieci bezprzewodowej -> właściwości karty -> sieci bezprzewodowe - > dodaj wpisujesz tam nazwę i ewentualnie szyfrowanie (wtedy na drugim kompie musisz tak samo to ustawić).

I dopiero na końcu włączasz na karcie która ma dostęp do internetu udostępnianie.

Już ostatnia rzecz to przypisanie DNS na 2-gim kompie - musisz użyć polecenia ipconfig /all (czytaj powyżej) na pierwszym kompie i wpisać adres DNS z pierwszego - na drugim ręcznie.

a co zrobić jesli nie mam zakładki udostępnienie??

A jaki system masz ??

Złączono Posta : 03.08.2006 (Czw) 20:00

Wchodzisz we właściwości połaczenia (prawy klik myszki) i na karcie zaawansowane jest pole od udostępniania, które zaznaczasz.

windows xp z sp1 ale nie mam tam pola udostepnienia mam tylko zapore polaczenia internetowego…

yyy sorki mam podobny problem ale z siecia radiową… nie kablówka :oops:

To dziwne - ja nie mam żadnego SP1 ani SP2 i mam to- nic na to nie poradzę, że nie ma.