Restartuje sie sam komp! pomocy

mam problem z kompem gdy gram w cos lub cos robie wiecej to jest słychać takie jakby pstrykniecie i komp sie resetuje i od nowa sie włącza i po właczeniu sie wyskakuje raport “system odzyskał sprawnos po powaznym błedzie” co to moze yc ???dzieje sie to kilka razy dziennie

!!

moze zasilacz? jaki i jak długo go masz? spróbuj go wyczyścić

To może być wszystko:

przegrzany procesor, zbyt mocno obciążony zasilacz, wirus, robak…

Kiedy to się zaczęło i w jakich okolicznościach występuje?

dzieje sie to od jakiegos miesiaca.zaczeło mi sie dziac i zasilacz wymenilem na nowy ale probleem został??moze jeszcze raz zainstalowac mam system czy jak??

Złączono Posta : 13.07.2006 (Czw) 23:40

wystepuje w takich okolicznosciach ze np gram czy cos w tym stylu

raczej format nic nie da. a jaką masz konfiguracje kompa?

athlon 1700 asus a7v333 gf 4000 64mb ram-256

Złączono Posta : 13.07.2006 (Czw) 23:54

aa mam jeszcze pytanie czy w moze mi sie cos uszodzic w kompie jak to sie dzieje czy nic??

a w jakie grasz np gry? czasem niezabardzo nieobciążają twojego kompa?

hjmm rózne np gta vc!! ale to nie koniecznie na grach bo nawet jak jestem na necie czy tez cos robie innego…czy moze mi sie cos w nim uskzodzic??

Ja na Twoim miejscu poobserowoalbym temperature procka. Bo skoro zasilacz nowy to innej przyczyny nie widze… O przeskanowaniu antywirusem nie wspomne, bo chyba rzecz jest oczywista :wink:

ale powiedzcie mi jak sie sprawdza temperature?? bo tam jak jest ten raport to jest tam coś (…)temp(…) ale jak skanuje to pisze tam warning i jakas cyfra ale vira niema zadnego bo pisze no detection no virus mam antivira avira czy jakos tak! !!

http://www.dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=93&id=1184 tym programem

okej zassysam juz go.powiedzcie mi w co mam tam wejsc aby sprawdzic to i czy w tym linku jest to polska wersja???

Złączono Posta : 14.07.2006 (Pią) 0:22

ejj ok spoko polska wersja nie zauwazylem…

witam przy asusach częstą przyczyną takiego stanu rzeczy może pomóc zmiana pamięci w gniazdach, spróbuj przełożyć pamięć do innego gniazda, a jeśli masz dwie kości to obsadź bank 1 i 3 lub 2 i 3, spróbuj wrócić do starszej wersji sterownika karty graficznej lub aby wyeliminować zasilacz odłącz cd romy, stację dyskietek, usuń jedną z pamięci jeśli masz dwie aby go odciążyć i przetestuj powodzenia

tak polska wersja. w tym programie wchodzisz : komputer / i chyba czujnik nie pamietam bo kiedyś z niego korzystalem

mam w 1 gniezdzie mam 1 kość ale skad wziac starsze sterwoniki do gf 4000 64mb iiiiiiiiii własnie nie działają mi dyskietki.

Złączono Posta : 14.07.2006 (Pią) 0:31

sciaglem ten program gdzie sie looka temp procka ale niewiem jak ją zobaczy c w co mam wejść

???

Złączono Posta : 14.07.2006 (Pią) 0:36

jest znalazłem w tej chwili mam temp procka 48 C (118 F) dobrze czy źle??

Poczytaj to :arrow: http://tweak.pl/forum/index.php?showtopic=104416

i podaj co pisze po Probably caused by:

Ja tak też miałem, okazało się że po kilku tygodniach dysk mi padł. MOże to być także spowodowane małymi napięciami w gniazdku. Poprostu energetyka może nienadążać z prądem i czasami napięcie jest za niskie dla komputera.

Pozdrawiam

Condor15

Mam taki sam problem, ciągłe i uporczywe restarty i komunikaty o tym że system powrócił po poważnym problemie:(

Stało mi sie tak po instalacji gierki i to nawet oryginalnej:(

Sformatowałem dysk, zainstalowany jest tylko sam system win xp + SP2+poprawki, modem na UBS-ie i dalej sie pojawiają sie taki komunikaty:(

powiedzcie mi jaka musi byc odpowiednia temperatura procka??

temperatura zdaje sie być ok. wyczyść kompa z kurzu. Mi to pomogło