XP kilka pytań

Mając Windows XP ile moge wykonać kopii zapasowych jeśli w ogóle moge? Chodzi o płyte. Oraz w czasie rejestracji czym się różni rejestracja od aktywacji??

Możesz wykonać nieskończoną ilośc kopii, ale tylko dla swojego użytku.

Podczas reejstracji podajesz swoje dane osobowe, a podczas aktywacji nie ;]

hehe niedokońca nieskończoną :wink:

prawo dopuszcza zrobienie jednej kopi zapasowej ale tylko do własnego użytku

podczas rejestracji podajesz dane osobowe itd

a podczas aktywacji poprostu aktywujesz do dalszego dzialania ;]

Właśnie, podczas aktywacji pobierają moją konfiguracje kompa, a co się stanie jak zmienie płyte główną??

kupujesz nowego windowsa,chyba ze udowodnisz ze byla wymieniona na gwarancji bedziesz mogl uzyskac nowy klucz po 10 aktywacjach,a jak nie udowodnisz straciles 600zl na winde ;]

Nic nie pobierają tylko odnotowują iż kolejna osoba korzysta z windowsa.

Przynajmniej tak podaje MS ;]

Trzeba kupić kolejny :x

Troche to dziwne. Do jednej kopii systemu przyporządkowana jest jedna konfiguracja kompa?? :?

Na to wygląda, że tak :smiley:

A z tym to jak jest?

miniutka

tak do jednej kopii jest przypisana jedna konfiguracja,tzn mozna chyba wymienic ram,karte graf i takie tam ,ale plyty tnie

Nie jest to do końca jednoznaczne.

W zasadzie po co Ci: np. 100 kopii tego samego tylko dla siebie.

Ale jeśli jest tylko jedna kopia? To co gdy się ona zepsuje, porysuje, złamie? Nie można wykonać drugiej kopii?

I to jest troszkę taka luka i w praktyce na swój użytek można wykonac nieskończoną ilość kopii.

Ram można bo dołożyłem i nic a jak już zmieniłem płyte to przy wyłączaniu i włączaniu pojawiał się komunikat o tym. Więc musiałem wrócić do starej płyty :roll:

To ja nie kumam, bym miał może spaloną kartę bym wymienił i od razy nową Winde kupwać :?: :x

o czym sie pojawial komunikat?

Złączono Posta : 15.07.2006 (Sob) 23:31

karte graf mozna,ale plyty nie tzn mozna ale tzreba udowodnic,ze poprzednia byla zepsuta

Właśnie coś o konfiguracji, jutro to zrobie jeszcze raz i dam screena

Windows OEM przypisany jest do płyty głównej. Można wszystko wymienić bez zmiany windowsa. Wyjątkiem jest tu owa płyta główna.

Były niby jakieś rozmowy “przy stole” aby to znieść bo to przecież bzdura ale czy to weszło w życie: chyba nie.

Natomiast jak jest z windowsem w wersji BOX? To jest ciekawe pytanie

:lol:

A jaka różnica w cenie box a oem?

To wszystko zależy, czy karta obsługuje sterowniki Winde’a.

Oem pewnie droższe, bo zawsze coś dorzucą do pudełka.