Windows XP a Windows Vista beta 2

Witam,

czy po zainstalowaniu na komputerze Windowsa Visty beta 2 będę miał jakieś problemy z sprzętem i programami np. Mozilla firefox?

Proszę o odpowiedzi.

Z góry dziękuję.

A Vista a będzie “stała” obok Xp’eka. :?:

Bo na Viście mogę występować problemy z instalacją oprogramowania, rozpoznawania sprzętu jak i sterówników. Cały system jest także ciągle niestabilny :slight_smile:

A czy da się z poziomu Windowsa XP zainstalować Vistę tak, aby było możliwe wybieranie pomiędzy tymi systemami czy tylko i wyłącznie upgrade?

Czy będą jakieś problemy z Bootmanagerem?

Oraz czy da się zainstalować dwa systemy na jednej patrycji?

Da się. Jednak nie jest to zalecane i mogą wystąpić wielkie problemy z uruchomieniem nowego/starego systemu.

Najlepiej zabootuj płyte z vistą a następnie wybierz inną partycję niż ta, na któej masz obecnie xp.

miałem Viste Beta 2 i prawie zaden program nie chciał sie nawet zainstalowac. sterowniki tez nie zabardzo sie chca instalowac. a jak masz słaby sprzet to systm bedzie sie strasznie wolna włanczac jaki i wyłanczac.

P.S: a i nie instaluj dwuch systemów na jednej partycji bo XP zacznie swirowac.

A czy da się zainstalować Vistę na party podstawowej?

Posiadam dyski C,D i E i chciałbym zainstalować na podstawowej partycji D system Vista.

Jednak na Dysku D: mam zainstalowane programy itp. - czy nie będzie to przeszkadzało w instalacji systemu?

Oraz czy systemy nie będą się “gryzły” ze sobą np. Sprzętem?

Możesz instalować na D. Z programami nic nie powinno się stać.

Jeśli jednak masz taką możliwośc to stwórz osobną partycję specjalnie dla visty: będzie potem łatwiej ją usunąć bez szkód dla obecnych programów na tej partycji

A czy będzie możliwość usunięcia systemu?

I czy będą problemy z Bootloaderem po usunięciu Visty?

Czy będzie możliwość wybierania pomiędzy systemem Windows XP a Windows Vista?

Wypytuję się jak małe dziecko, ale na prawdę chcę być w 100% pewny, że nie będzie problemów z systemami.

Najlepiej zainstaluj viste na osobnej partycji stworzonej specjalnie dla niej wtedy nie będzie problemu z usunięciem.

Bootloader działać będzie ;]

Tak.

jak zainstalujesz na tej, na której masz programy, masz do wyboru format partycji (wtedy znikną programy zainstalowane na niej) albo skasowanie wszystkich plików Visty (nie tylko jest to katalog Windows/WinNT), ale najlepszym rozwiązaniem było by to pierwsze

Dziękuję za pomoc, ująłem 15.6 GB z dysku D: i instaluję system na nowym dysku E:.

A jak długo zajmuje instalacja systemu?

I czy można Go zainstalować z poziomu Windy?

Ale nie ostatni numerek visty 5456, ona instaluje się tylko na c, z poziomu windowsa xp w programie gdzie można utworzyć apęd wirtualny da się zainstalować vistę, ale nie każdą betę, ta oznaczona numerem 5456 nie zainstaluje się z poziomu xpka, publiczna beta 2 instalowała się z poziomu xpka, a ta ostatnia ma buga bo chce się instalować na c, a na c nie zainstaluje jej, skoro xpka masz na c :wink:

Proponuję wypalić obraz z vistą na dvd