[WinXPpro]Niedziałający internet i sieć, dziwny problem, log

Od jakiegoś czasu w godzinach porannych nie mogę korzystać z Internetu. Tzn. ping na serwer (jestem w sieci lokalnej) działa, na serwisy zewnętrzne (np. Google) też. Jednak gdy włączam przeglądarkę (Firefox), strony albo nie ładują się w ogóle (pisze, że trwa ładowanie, ale można czekać w nieskończoność, i tak nie wejdą), albo na załadowanie trzeba czekać niemiłosiernie długo (strona główna google w 7 minut!). Podobnie z pocztą (używam Outlook Express), albo nie może połączyć z serwerami, albo jak już połączy, zaczyna odbierać wiadomości, ale w końcu ich nie odbiera (ładuuuuuje się i ładuuuje i nic).

Jednak np. BitComet działa poprawnie, normalnie się łączy i zaczyna ściągać.

I tu pojawia się pytanie: czym jest to spowodowane? I dlaczego w godzinach porannych tak się dzieje?

Dostawca internetu nie ma pojęcia, czym jest to spowodowane.

Z góry dziękuję za pomoc.

Załączam log z HijackThis, na wszelki wypadek :slight_smile:

Logfile of HijackThis v1.99.1

Scan saved at 12:23:43, on 2006-07-16

Platform: Windows XP Dodatek SP2 (WinNT 5.01.2600)

MSIE: Internet Explorer v6.00 SP2 (6.00.2900.2180)


Running processes:

C:\WINDOWS\System32\smss.exe

C:\WINDOWS\system32\winlogon.exe

C:\WINDOWS\system32\services.exe

C:\WINDOWS\system32\lsass.exe

C:\WINDOWS\system32\Ati2evxx.exe

C:\WINDOWS\system32\svchost.exe

C:\WINDOWS\System32\svchost.exe

C:\WINDOWS\system32\spoolsv.exe

C:\WINDOWS\system32\Ati2evxx.exe

C:\WINDOWS\Explorer.EXE

C:\WINDOWS\system32\CTHELPER.EXE

C:\Program Files\G DATA\AntiVirenKit InternetSecurity 2006\AVKTray\AVKTray.exe

C:\WINDOWS\system32\spool\drivers\w32x86\3\hpztsb08.exe

C:\WINDOWS\system32\atwtusb.exe

C:\PROGRA~1\COMMON~1\PCSuite\DATALA~1\DATALA~1.EXE

C:\Program Files\CyberLink\PowerDVD\PDVDServ.exe

C:\Program Files\Java\jre1.5.0_06\bin\jusched.exe

C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe

C:\PROGRA~1\Wapster\AQQ\AQQ.exe

C:\Program Files\SAMSUNG\Samsung Internet Keyboard\MMKbd.exe

C:\PROGRA~1\COMMON~1\PCSuite\Services\SERVIC~1.EXE

C:\Program Files\Common Files\G DATA\AVKProxy\AVKProxy.exe

C:\Program Files\G DATA\AntiVirenKit InternetSecurity 2006\AVK\AVKService.exe

C:\Program Files\G DATA\AntiVirenKit InternetSecurity 2006\AVK\AVKWCtl.exe

C:\WINDOWS\system32\CTsvcCDA.exe

C:\Program Files\Alcohol Soft\Alcohol 120\StarWind\StarWindService.exe

C:\WINDOWS\System32\svchost.exe

C:\WINDOWS\system32\MsPMSPSv.exe

C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe

C:\WINDOWS\system32\wuauclt.exe

C:\DOCUME~1\RAFA~1\USTAWI~1\Temp\Rar$EX00.391\HijackThis.exe


R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Toolbar,LinksFolderName = Łącza

O2 - BHO: IeCatch5 Class - {2F364306-AA45-47B5-9F9D-39A8B94E7EF7} - C:\PROGRA~1\FlashGet\jccatch.dll

O2 - BHO: SSVHelper Class - {761497BB-D6F0-462C-B6EB-D4DAF1D92D43} - C:\Program Files\Java\jre1.5.0_06\bin\ssv.dll

O3 - Toolbar: FlashGet Bar - {E0E899AB-F487-11D5-8D29-0050BA6940E3} - C:\PROGRA~1\FlashGet\fgiebar.dll

O4 - HKLM\..\Run: [CTHelper] CTHELPER.EXE

O4 - HKLM\..\Run: [UpdReg] C:\WINDOWS\UpdReg.EXE

O4 - HKLM\..\Run: [Jet Detection] "C:\Program Files\Hardware\Creative\SBLive\PROGRAM\ADGJDet.exe"

O4 - HKLM\..\Run: [DiagAP8169] C:\Program Files\Hardware\MSI\LAN Utility\DiagAP8169 /hw

O4 - HKLM\..\Run: [AVKTray] "C:\Program Files\G DATA\AntiVirenKit InternetSecurity 2006\AVKTray\AVKTray.exe"

O4 - HKLM\..\Run: [HPDJ Taskbar Utility] C:\WINDOWS\system32\spool\drivers\w32x86\3\hpztsb08.exe

O4 - HKLM\..\Run: [atwtusb] atwtusb.exe beta

O4 - HKLM\..\Run: [DataLayer] C:\PROGRA~1\COMMON~1\PCSuite\DATALA~1\DATALA~1.EXE

O4 - HKLM\..\Run: [RemoteControl] "C:\Program Files\CyberLink\PowerDVD\PDVDServ.exe"

O4 - HKLM\..\Run: [SunJavaUpdateSched] C:\Program Files\Java\jre1.5.0_06\bin\jusched.exe

O4 - HKCU\..\Run: [MSMSGS] "C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe" /background

O4 - HKCU\..\Run: [AQQ] C:\PROGRA~1\Wapster\AQQ\AQQ.exe

O4 - Startup: Adobe Gamma.lnk = C:\Program Files\Common Files\Adobe\Calibration\Adobe Gamma Loader.exe

O4 - Global Startup: Samsung Internet Keyboard.lnk = ?

O8 - Extra context menu item: E&ksport do programu Microsoft Excel - res://C:\PROGRA~1\MICROS~2\OFFICE11\EXCEL.EXE/3000

O8 - Extra context menu item: Ściągnij przy pomocy FlashGet'a - C:\Program Files\FlashGet\jc_link.htm

O8 - Extra context menu item: Ściągnij wszystko przy pomocy FlashGet'a - C:\Program Files\FlashGet\jc_all.htm

O9 - Extra button: (no name) - {08B0E5C0-4FCB-11CF-AAA5-00401C608501} - C:\Program Files\Java\jre1.5.0_06\bin\ssv.dll

O9 - Extra 'Tools' menuitem: Sun Java Console - {08B0E5C0-4FCB-11CF-AAA5-00401C608501} - C:\Program Files\Java\jre1.5.0_06\bin\ssv.dll

O9 - Extra button: Badanie - {92780B25-18CC-41C8-B9BE-3C9C571A8263} - C:\PROGRA~1\MICROS~2\OFFICE11\REFIEBAR.DLL

O9 - Extra button: FlashGet - {D6E814A0-E0C5-11d4-8D29-0050BA6940E3} - C:\PROGRA~1\FlashGet\flashget.exe

O9 - Extra 'Tools' menuitem: &FlashGet - {D6E814A0-E0C5-11d4-8D29-0050BA6940E3} - C:\PROGRA~1\FlashGet\flashget.exe

O9 - Extra button: Messenger - {FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683} - C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe

O9 - Extra 'Tools' menuitem: Windows Messenger - {FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683} - C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe

O23 - Service: Adobe LM Service - Adobe Systems - C:\Program Files\Common Files\Adobe Systems Shared\Service\Adobelmsvc.exe

O23 - Service: Ati HotKey Poller - ATI Technologies Inc. - C:\WINDOWS\system32\Ati2evxx.exe

O23 - Service: AVKProxy - G DATA Software AG - C:\Program Files\Common Files\G DATA\AVKProxy\AVKProxy.exe

O23 - Service: AVK Service (AVKService) - Unknown owner - C:\Program Files\G DATA\AntiVirenKit InternetSecurity 2006\AVK\AVKService.exe

O23 - Service: Strażnik AVK (AVKWCtl) - Unknown owner - C:\Program Files\G DATA\AntiVirenKit InternetSecurity 2006\AVK\AVKWCtl.exe

O23 - Service: Creative Service for CDROM Access - Creative Technology Ltd - C:\WINDOWS\system32\CTsvcCDA.exe

O23 - Service: StarWind iSCSI Service (StarWindService) - Rocket Division Software - C:\Program Files\Alcohol Soft\Alcohol 120\StarWind\StarWindService.exe

Z jakiego internetu korzystasz??

Możliwe że szkodniki

Nie obciążasz internetu np. emulem albo jakimiś innymi tego typu programami?

Rano admin może sprawdzać logi z nocy, prowadzić prace na serwerze etc. Rano zazwyczaj wielu użytkowników wchodzi do internetu.

Ale oprócz tego:

start -> uruchom -> netstat -a

Mówisz, że p2p Ci działa okej. Więc sprawdź, ile masz połączeń wychodzących do sieci. Być może jest tego tyle, że przepustowość cała jest rzucona dla p2p i na resztę nie starczy.

Zwiększałeś limit połączeń w sp2? Zrobisz to programem XP AntiSpy :

:arrow: http://amnezja.org/modules.php?name=New … e&sid=1014

Sprawdź również konfigurację klientów torrent czy p2p. Wyłącz je wtedy i sprawdź (musisz poczekać, a najlepiej zrestartuj komputer, bo połączenia muszą zostać zakończone)

:slight_smile: a ta sieć udostępnia internet :slight_smile:

Ale nawet, gdy torrent i p2p są wyłączone, pojawia się ten problem…

właśnie zwiększyłem do 100. Jutro rano zobaczymy, czy coś to da :slight_smile: Ale dzięki za dobre chęci :slight_smile:

Złączono Posta : 16.07.2006 (Nie) 12:42

połączenia w chwili obecnej (czli działa jak powinno):

:arrow: http://83.14.145.2/rafal/dobreprogramy/polaczenia.jpg

Jeśli nic, to skoro jesteś w LAN-ie - daj znać adminowi.

Może serwer nie wyrabia rano z nawałem informacji do przetworzenia.

Lub - właśnie dlatego, że nie wyrabia - są postawione limity czasowe.

Nie widzę, żeby ktoś napisał coś na temat loga więc ja napiszę :mrgreen:

Log jest ok.

Możesz ewentualnie przeskanować komputer programem Ewido po update. Jeżeli on nic nie znajdzie (no może poza cookie) to nie masz syfu napewno :slight_smile:

Jest ok.

admin wie, ale go to nie rusza :-/

zrobię też screena jak nie będzie działać, może tam jest diabeł pochowany? :slight_smile:

wg. mnie nie wyrabia serwer pod względem ilości połączeń … przez osiemdziesiątkę :slight_smile: (http) …

Też kiedyś (jak dopiero co założyłem neta) miałem takie sytuacje …

Jak nikogo nie było na sieci ( a tak było najczęściej :mrgreen: ) to miałem neta do 11 Mbit/s …

A jak weszło ‘kupa ludu’ to działało wszystko oprócz stron …

L337 Crew , ale jak wchodzę na stronę główną na naszym serwerze (10.10.1.2), to też działa woooooooolnooooo, a obciążenie spowodowane dużą ilością surfujących na to raczej by nie wpłynęło… raczej tylko na zewnętrzne serwisy

Jeszcze jedno mi przychodzi na myśl…

Nieczynny kanał

Jak u mnie zakładali internet, przez 2 tygodnie była parodia, nie umiałem się połaczyć z żadną stroną. Okazało się, że przekierowanie miałem na nieczynny port, który puszczał dziesiąte części bajta…

Skoro masz umowę z adminem, to powinien zareagować.

nie ma żadnej umowy, to jest sieć amatorska :stuck_out_tongue:

może problemem jesy zwykły serwer proxy sprawdź w ustawieniach internet explorer i firefox czy nie masz nic przypadkiem nie przestawionego, jeżeli masz sieć bezprzewodową to możliwe, że ktoś korzysta z twojego maca i Ci zajmuje neta - chociaż mało prawdopodobne, sprawdź swoje dnsy i ip bramki być może coś się pozmieniało na wskutek przypadkowych zmian, po sprawdzaj wszystko tak jakbyś miał podłączać do nowego kompa internet, napewno jest to mały szczegół, który omijasz, a admin uważa problem za zbyt banalny, żeby Ci w nim pomóc gdyż ma więcej problemów na głowie ( jak to admini :wink: )

wątpię, u nas w sieci nie ma ludzi znających się choć trochę na komputerach :stuck_out_tongue: 2 wyjątki, ale jeden to ja a drugi to brat cioteczny, nieszkodliwy :wink:

wszystko jest w jak najlepszym porządku

nie korzystam :slight_smile:

no to nie mam najmniejszego pojęcia , skoro znasz tak dobrze sieć, wina musi być po stronie administratora, radze go “katować” w tej sprawie, ewentualnie zarządać zwrotu pieniędzy zagrozić, że nie zapłacisz za abonament, to powinno go ruszyć, bo adminowi po prostu nie chce się ruszyć w tą strone siedzi na krześle i liczy kase, tyle rad z mojej strony :wink:

To Go nie ruszy, gdy nie ma spisanej umowy :roll:

eee, przemilczmy to :slight_smile: po prostu nie płacę od 2ch miesięcy :stuck_out_tongue: wiele osób tak robi, bo zmieniła się osoba od przyjmowania gotówki, obecnie nie rusza jej, czy ktoś płaci, czy nie :stuck_out_tongue:

hmm to jest olewka! a ja myslalam ze to tylko mój provider taki. Przynajmniej do awarii kogoś wyśle to nic ze mi wali myszką bo chce szybciej… jak dziecko bo zabrali zabawkę ach. Po prostu zmien operatora. Nie ma sensu się meczyc…

Na pewien czas to pomogło (tzn. nie wiem, czy to, czy po prostu zbieg okoliczności), ale znów to samo. :frowning:

Wrzucam świerze screeny (zrobione w ciągu 3, różnych dni, gdy był znów pro blem)

polaczenia2.jpg

polaczenia3.jpg

polaczenia4.jpg

U innych w sieci internet działa bez problemu, gdy u mnie klops. :-/ Czyli to nie jest chyba wina serwera.

ja tez mialem problem z netem proponuje wymiane karty sieciowa na NEW!!