Dwa Windowsy

Czesć mam problem ostatnio do komputera wtargnely mi wirusy i zainstalowałem od nowa windowsa neistety juz nie tego samego a troszke innego i teraz mam na kompie dwa jak moge sie pozbyc jednego windowsa ?? oczywiscie tego zawirusowanego prosze o pomoc. Nie moge praktycznie wlaczyc programu bo mam tak malo miejsca.

sformatuj partycje na której masz windowsa z wirusem :wink: Proste 8)

Czy drugiego windowsa zainstalowałeś na osobnej partycji?

Musisz ręcznie usunąć tego starego windowsa z dysku (X://windows/) oraz X://documents and settings/

Na dysku zostanie jeszcze kilka plików od starego windowsa ale ich usunięcie może uniemozliwić dojście do bootowania.

I jeszcze:

ppm na mój komputer==>właściwości=>zaawansowane=>uruchamianie i odzyskiwanie: ustawienia=> wybierz system który ma się domyślnie ładować- odznacz czas wyświetlania listy systemów.

Ja nie mam pojęcia gdzie go mam wczoraj sformatowałem dysk D i nic jest to samo a jak sformatuje C to nie bede mial ani tego ani tego co robic?

Po sformatowaniu partycji nie będzie można w ogóle włączyć obojętnie którego windowsa, gdyż na 99,9% na tej partycji znajduje się plik boot.ini

Dan161 jeśli masz taką możliwość (a wnioskując że dopiero instalowałeś wina to tak) to sformatuj wszystkie partycje jaki masz i zainstaluj na nowo windowsa. To będzie chyba najlepsze rozwiązanie i wszystko będzie ślicznie działać :slight_smile:

Ok tak zrobie dziękuje za pomoc.

jezeli jeszcze nie sformatowałes to mozesz zrobic tak.

Napisałem to przed filka w innym temacie:

Ten Windows którego waliłes na D:\ wrzucił swoje pliki rozruchowe na partycję podstawową w tym przypadku C:. Wiec jesli skasujesz system z C:\ to wtedy na pewno Ci sie nie podniesie ten z D:. Ja sam nie wiem dokładnie jak to robic, ale myslę ze w tym przypadku idealnym rozwiazniem było by jakies przekopiowanie plików rozruchowych na partycje D:\ wszystkich plików rozruchowych a nie tylko boot.ini, nastepnie zmiane partycji D:\ na aktywną. Wtedy wejśc do konsoli odzyskiwani systemu i tam dac coś takiego. Kiedy masz znak zgłoszenia C:\Windows wklepac to:

*cd D:*

po znaku zgłoszenia D:\ wklepać

cd Windows

i nastepnie po znaku zgłoszenia D:\Windows wklepac najpierw

fixboot

a nastepnie jesli znak zgłoszenia zmieni sie na C:\Windows to znowu zmienic na D:\Windows i wklepac:

fixmbr

Partycje na aktywna zmieniasz np. fdiskiem, możesz to tez zrobic narzedziem systemowym Zarzadanie dyskami.

START ->Uruchom -> diskmgmt.msc

Nastepni kilkasz PPM na partycje D:\ i dajesz ''Odznacz partycje jako aktywną"

Zrobic to mozesz tez Partition magicem, ale tylko w wersji Full (płatnej) w wersji demo nie moizesz wprowadzać zadnych fizycznych zmian na dysku.

OTy-kosmos.JNJN

a nie czasem po prostu “d:”??

nie koniecznie, ale po co się powtarzasz w 2 tematach ?

bo i tu i tu to zauważyłem

Bo jest to poprostu ten sam skopiowany post :slight_smile:

kosior6 jak to zrobić Partition Magic 8?

Sformatowalem sysk D i juz tam nic nie ma i okazalo sie ze dwa windowsy są na C i nie wiem jak zrobic by skasowac tylko jednego a nie dwa odrazu. Bo jesli mam dwa to mi uniemozliwia wlaczenie np duzego programu. Pomocyyyyyyy.

Sformatuj dysk C:. Chyba nie ma innego wyjścia.

Złączono Posta : 23.07.2006 (Nie) 16:20

Sformatuj dysk C:. Chyba nie ma innego wyjścia. Przed reinstalacją Windowsa zalecany jest zawsze format dysku.

A czy na tej partycji C:\ z dwoma systemami sa duble folderów systemowych, takich jak Windows, Documents And Seetings, program files???

A jaką masz wersje full czy demo ?

Poczytaj, przeanalizuj, przemyśl ;]

Złączono Posta : 23.07.2006 (Nie) 16:26

Jeśli demo to nic nią zrobisz. Zmiany można dokonywać tylko w wersji płatnej ;]

aju czy sugerujesz formata ???

Jeśli sa duble tych folderów systemowych to da sie jeszcze odratowac system :slight_smile:

Nie ;] Chociaż to najszybsza droga do usunięcia wszystkich danych.

W zasadzie sugerowałbym usunięcie przez zwykłe ppm ==> usuń starego folderu windowsa, usunięcie zbędnych kont użytkownika od tego windowsa w documents and settings.

Ewentualnie można usunąc programy z program files które były zainstalowane na tamtym windowsie.

I na koniec edycja pliku boot.ini aby nie trzeba było wybierać windowsa na początku :wink:

Nie, Nie, Nie aju :lol: . To jest troszeczkę bardziej skomplikowane,a el narazie nie ma sensu sie ropisywac bo jest to dośc skomplikowane, skoro autro nie udzielił mi jeszcze informacji czy sa duble folderów, to narazie nie ma się co za to brać… :mrgreen: