Schowek

weszlem na http://www.opisy-gg.prv.pl/ i kliklem pare opisow i mam info ze opis zostal skopiowany do schowka ?? gdzie go mam szukac pomocy ?? !!


Asterisk

Schowek to np. że gdy skopiujesz to możesz to wkleić gdzie chcesz teraz. HMMM jak to wytłumaczyć…

Jeśli weźmiesz klikniesz na gifa i weźmiesz KOPIUJ to on jest w schowku i wklejasz go gdzie chcesz czyli ten opis musisz wkleić gdzie chcesz :smiley:

Gdy weźmiesz KOPIUJ i jeszcze nie wkleisz to tekst jest w schowku … i teraz wklejasz gdzie chcesz :stuck_out_tongue:

schowek miesci się w start->>programy->> akcesoria ->> narzędzia systemowe, ale po zresetowaniu kompa nie bedziesz miał już nic w schowku jak nie zapiszesz tego, może nie możesz odnależ schowka gdyż nie masz go zainstalowanego, aby zainstalować wejdz panel sterownia ->> dodaj/usuń programy i zakładka Instalator Systemu Windows

uzywam xp i nie ma tam czegos takiego jak schowek

wchodzisz np. do notatnika, w menu wybierasz Edycja->Wklej

Dobre :smiley: :smiley: :smiley:

Ctrl+X (wycina coś [tekst, grafika, plik] do schowka)

Ctrl+C (kopiuje coś [tekst, grafika, plik] do schowka)

Ctrl+V (wkleja coś [tekst, grafika, plik] ze schowka)

Przecież to elementarz :smiley:

Gdy kopiujesz, plik, tekst jest w “schowku”

Schowek ma każdy Windows :lol:

np. kopiujesz sam tekst, to mozesz go wkleić np. do notatnika, worda itp.

:stuck_out_tongue:

Wg mnie schowek jest wirtualny i podczas kopiowania czy wycinania jest przerzucona informacja do RAM-u i dla tego podczas restartu zostają informacje tam utracone.Wystarczy zrobić np.następne kopiowanie i pierwsza informacja zostanie w schowku zastąpiona drugą.

Jako ciekawostkę podam,że np.komputery Amiga miały założoną wirtualną partycję o nazwie RAM.Można tam było skopiować cały program i on pracował nie z twardziela ale był uruchamiany w RAM-e.

W ten sposób działają do dziś linuksowe dystrybucje uruchamiane z płyty,

np. Knopiix, czy Suse Live.

Jeżeli już ten temat został poruszony … Czy znacie program, który automatycznie zapisuje screeny do pliku *.bmp lub innego w wybranej ścieżce np. C:\ ? Najlepiej aby był FREE

Dajesz CTRL + Print Screen i już masz w owym schowku screena, teraz wystarczy wkleić go tylko np. do Painta i zapisać na HDD :smiley:

&@&%#! napisałem przecież, że automatycznie …

Masz w swoim podpisie opcję szukaj, to się nią obsługuj :!: :evil:

:arrow: http://www.forum.dobreprogramy.com/view … ght=screen

Przeglądałeś np. temat, który podałem wyżej :?: :stuck_out_tongue:

A co sie wpisuje w uruchom żeby mieć podgląd schowka-Clipboard mi nie wchodzi?? coś mieszam?

Ps.

Już wiem .

Trzeba wpisać -clipbrd

Skleroza nie boli :smiley: