Zwiechy liveboxa TP, jaki nowy router?

Witam, dwa miechy temu wymieniałem modem liveboxa tylko dlatego że dostawał waracji i zawieszał się, przez ostatnie dwa miechy było oki, do dnia dzisiejszego , umowę na neo podpisałem ponad tydzień temu na 3 lata, więc mam lekką lipę, nie chcę kożystać już z tego moedemu który nie wiadomo kiedy znowu się zawiesi … jaki proponujecie dobry router z możliwością podłączenia oczywiście bezprzewodowego neostrady ?

Nie interesują mnie oferty z allegro, liczę na pomoc, ponieważ w kwestii routerów nie mam zielonego pojęcia :lol:

Podstawowe pytanie: ile chcesz przeznaczyć na router z wbudowanym modemem ADSL, switchem i AP (taki będzie najlepiej kupic) ?

Zdecydowanie polecam tego - przepraszam za to że oferta z allegro ale musisz poszukać sobie w sklepach internetowych lub u siebie :wink:

a taki do 250 wartjest jakiś polecenia ?

Czy ew. do tego routera trzeba jeszcze dodatkowo dokupić kartę sieci bezprzewodowej do kompa ?

Jeśli chodzi Ci o całkowicie nowy sprzęt to raczej nie.

Można poszukać d-linków (przy sieciach wi-fi nie warto oszczędzać) jednak różnica w cenie bardzo znaczna nie będzie.

A CISCO jest zdecydowanie lepszą firmą.

A do liveboxa nie miałeś i odbierał komputer bezprzewodowy sygnał?

Wdg. mnie nie ma innego sposobu.

Do laptopa przeważnie kupuje się kartę PCMCIA a do stacjonarnych kartę WLAN.

Innego wyjścia nie widzę :slight_smile:

Przy modemie liveboxa była w zestawie przelotka na usb z kluczem wi fi :wink:

Jaką dobrą kartę tego typu polecasz ?? I czy będzie ona odbierała sygnał z każdego modemu routera jaki kupię ?

Czy zdarzają się zwiechy routerów i jakieś problemy ogólne w przypadku routera CISCO albo d-linka ?

I jak już mam zastanawiać się nad zakupem jakiegoś routera to lepiej brać ten z mozliwością podłączenia go przez WI-Fi , prawda ??

Bo wg. mnie kable są już niemodne :lol:

I jeszcze jedno pytanie, w takim typowym routerze z możliwością podłaczenia neta neostrady przez wifi jaka może być max odległość kompa od routera ?

Bo w liveboxie jestto góra 10 metrów, jednym słowem livebox na dłuższą metę nie nadaje się na routera :?

Myślę że tak.

Polecam oczywiście cisco

Oczywiście mogą być troszkę tańsze d-linki.

Ale powtarzam: przy tworzeniu sieci wi-fi nie warto oszczędzać na częściach a cisco tworzą najlepszy sprzęt.

Zaraz po nich jest cerberus (pentagram) - ale trudno zdobyć ten sprzęt - nie wiem czemu.

D-link na 3 miejscu :slight_smile:

Sam nie miałem do czynienia z routerami tych firm.

Jednak z opinii użytkowników tych routerów:

z cisco nie ma najmniejszych problemów

d-linki przy dużym przesyle danych lubią zaliczyć zwieche.

Jeśli zamierzasz korzystać z neta bezprzewodowego: bo masz mobilny komputer i chcesz przejść się z nim np. do ogródka to oczywiście najlepiej brać wi-fi.

Jeśli komputer ma być i tak połączony kablem to nie opłaca się: zdecydowanie taniej wyjdzie kupno routera bez wi-fi (i do tego nie trzeba kupować karty wlan)

I tak i nie. Wiele dużych firm pracuje przecież tylko na kablach.

Sam miałem możliwość wyboru: czy wlan czy kabelek.

Niestety wybrałem kabelek głównie przez koszty.

Wiesz: to jest bardzo dobre pytanie.

Wszystko zależy od jakości sprzętu (router, karty) i tego w jakim terenie go używam (ściany, drzewa).

Przy idealnych warunkach myślę iż będzie to podobnie jak bluetooth (100 metrów a nawet więcej) ( ale tylko moje kojarzenie: niech się wypowie ten kto ma sieć bezprzewodową i będzie porównanie) :wink:

dzięki aju za dot. odpowiedzi … a jeśli już miałbym wybrać router do dzielena neo przez lan czyli kabelek ethenetowy to jaki modem polecasz ?

Z drógiej strony masz rację czasami z wifi jestproblem a jak będę miał podłączony router przez kabelek etenetowy to raczej problemu nie powinno być, jaki modem polecasz jako router jeśli kompa podłączę bezpośrednio przez efthenet ??

Najważniejsze jest to żeby nie było tych samych probemów co przez modem liveboxa, może to już byc podłaczenie przez an, i tak laptopa mam tylko cały czas w swoim pokoju …a jeśli mogę tylko zaoszczędzić to mogę mieć router na sieć lan , tylko taki który nadaje się do dzielenia neostardy , więc jaki polecasz ??

http://allegro.pl/item115859881_pentagr … _lite.html

lub

http://allegro.pl/item103028935_router_ … 2l_fv.html

dzięki za pomoc :wink: