Coraz mniej miejsca

Witam mam problemik i zwracam się do was z prośbą o pomoc w jego rozwiązaniu. Mianowicie stale maleje mi ilość wolnego miejsca na dysku C: na początku miałem 2 GB wolnego nic nowego nie instalowałem czego się nie pozbyłem, a miejsce wciaż maleje… aktualnie mam 300 MB tylko wolnego i nie wiem dlaczego. Powyłączałem “Przywracanie systemu” Zauwazyłem również ze rośnie mi plik “pagefile.sys” ma prawie 800 Mb co to za plik, domyślam się że systemowy, ale czy idzie jakoś go odchudzic, albo czy znacie jakieś sposoby na zwiększenie ilosci miejsca na dysku twardym przez wył. jakiś opcji, badź zainstalowanie progsów ?? Mam Windowsa XP i za każdą radę serdeczne dzięki!

kup sobie wypalarke :stuck_out_tongue:

Mam! ale raczej plików systemowych nie będe nagrywał na CD, bo i tak ich nie usune, a jak je usunę to mi komp się nie wlączy wiec niestety, jakieś inne rady ??

sprawdz ile miejsca zajumują Ci pliki _restore

malutko nawet nie 1MB :confused:

Przeleć programem Wash&Go

pagefile.sys

Plik ten to stronicowy robi go sam windows (plik wymiany)

ustaw sobie go na stala wartosc jesli masz 256(MB)x2=512

512(MB)x1,5=384

Po drugie odiinstaluj troche programow bo napewno masz wiele zbednych.

Uzyj programu do usuwaniu plikow zastapionych przez nowsze typu cab np. mozesz to zrobic programem

Driver Cleaner + Cab Cleaner v3.2

http://www.driverheaven.net/cleaner/dow … tup_32.zip

Uwaga >>nieusuwaj ,jesli niemasz zamiaru instalowac nowych sterownkiow; driverow wlasnie ,tylko archiwa stare --CAB—

ale ten plik rośnie jak napisał Woonski on chyba jest stały, a plik od pamięci wirtualniej tworzy sie na dysku C:\ i pod nazwą WIN386.SWP

jak co to prosze mnie poprawić.

Pozdrawiam

Tworzy na C przy instalacji, ale plik strony powinno przenieść się

na inną partycję (np. D)

dedalus -czy żle napisałem swoj w\w post ???

Pagefile. sys, jak napisali jest to plik wymiany w Windowsie xp, Win386, używany jest w starych windach.

Domyslam sie, że masz XP (czego nie naoisałeś.

A więc Oczyszczanie dysku-wiecej opcji- przywracanie systemu- usuń wszystkie poza ostatnim. powinno pomóć.

pozdrawiam

czyli to są te same pliki, tylko pod inną nazwą w innych sytsemach???

Napisałem, przeczytaj uwaznie :smiley: dzieki za wszystkie rady oppróbuje i moze pousuwa sie jakieś niezbędne śmieci! Jeszcze raz THNX

Win XP używa pliku wymiany zapisanego w 2 plikach, jednym z nich jest pagefile.sys, stare systemy używały tylko win386. Ale o to samo chodzi, o plik wymiany (inaczej, pamięć wirtualna, albo dyskowa)

Sorki, nie doczytałem. ale rady się przydadzą.