Chińskie znaczki - Problemy z odczytem danych

Po reinstalacji systemu na drugiej partycji pojawiły sie zamiast danych chaotyczne znaczki . Prośba do ludzi na forum o podpowiedź w odzyskaniu danych i wytłumaczeniu przyczyny . Komputer mam niecały rok . Please o szybką odpowiedź ;]

kiedyś jak miałem krzaczki na jednym z dysków to wystarczyło docisnąć taśmę :slight_smile: Później się okazało, że dysk jest do wymiany, ale nie będę straczyć :wink:

Znaczki takie pojawiaja jesli >>dane zapisywane sa zle na partycji

lub partycja ulegla uszkodzeniu (zostaje niejako nadpisywana niezgodnie

z Info. jej zalozenia)

Przyczyny moga byc rozne spadek zasilania, uszkodzona tasma itp.

Nalezy bezwlocznie sprawdzic komponenty.tasme, zasilacz (ewent. wymianic na nowe).

Potem niestety czeka cie zdjecie partycji i zapis nowej, nastepnie format.

Po sformatowaniu dysku powinnes sprawdzic czy dysk niezawiera bledow

jakims scandiskiem,ale ktory sprawdza calosc sektorow i pokazuje to najlepiej graficznie, w przypadku bledu czeka cie lowformat.

Najlepszym programikiem do tego ,jest HDDRegenerator

http://www.dposoft.net

–skanuje on dysk w poszukiwaniu bledow ,a dopiero po jego napotkaniu

usuwa (metoda napieciowa)>>podczas skanowania nieniszczy partycji czy danych (przedtem jednak powinnes przeniesc bledne pliki w wolne miejce od bledow na HDD) np.skanowaniem ,scandiskiem itd. z Windowsa–

Powiem ci tak dalsza praca teraz na dysku bez jego naprawy

grozi dalszym uszkodzeniem i zanizeniem poziomu wytrzymalosci i zywotnosci (kondycjii)

mozesz ja sprawdzic np. programem SpeedFan

http://dobreprogramy.com/index.php?dz=2 … d=276&t=47

w zakladce SMART (Fitness, Perfomance)

Witam mam pytanie zakupilem dysk wdka 160 gb 3 miechy temu , mialem nie mila niespodzianke gdyz zaczely sie dziac dziwne rzeczy , zauwazylem iź dzialo sie to w tedy kiedy właczałem dc++ wychodził bład pliku dc++.exe zalecane jest właczenie chdsk , no to właczyłem tego chdsk i zostało tak jak było wszystko , myslałem , że to jakis bład w winzgrozie , lecz powtórzyło sie znowuż właczyłem dc++ i tym razem mi poleciało ze 20 gb , pózniej znowuż itd , w tej chwili od 2 tyg czy 3 nie mam dc++ i nic nie znika. Mam do was pytanie czy mowa jest o bad sectorach ? czy co bo juz nie wiem nikt mi nie chce odpowiedziec :-/ , sprawdzałem dysk norton disk doctor sprawdził go i nic nie napisał tylko , że zakonczono diagnoze dysku i kliknij ok i to wszystko , dzisiaj sprawdziłem partition magic , prawy na tym dysku i poszukuj błedów wyszło mi takie coś “error #993 Partition contains open files.Use the operating system check utility” moze mi ktos powiedziec o co tu wogóle chodzi bo ja tego nie czaje znikało i przestało? czym mam wiec sprawdzic ten dysk? w tej chwili mam na nim 46 gb zajete i nic nie znika.System operacyjny windows xp prof bez sp1 , płyta intel i845 bios zupgrejdowany bo nie widział całego dysku teraz widzi , 2 dysk ma juz 2 latka i nic go nie pobije samsung 40 gb. Prosze o pomoc bo nie wiem co robic.

Aha i gdy wlazłem na dysk e foldery były ale nic w nich nie było a jak było to pisało , że nie mozna otworzyc tego pliku np w rar