Zmiana IP jak

Mam pytanie czy idzie zmienic ip na komputerze?

Tak :slight_smile:

Na przykład programem HideIP

Idzie :stuck_out_tongue:

W przypadku łącz o dynamicznie przydzialym ip wystarczy rozłączyć i ponownie połączyć się z siecią.

Jeśli masz statyczne ip to pozostają serwery proxy (czyt. na forum ==> :szukaj:

lub skontaktowanie się z adminem lub urzycie programu -Steganos internet Anonym :wink:

zmiana ip, a ukrycie ip to dwie różne sprawy, powyższe programy ukrywają jedynie ip, zmienić może tylko dostawca, bo ip na komputerze zmienić można ale internetu nie będzie, a łączenie się przez proxy nie zmienia ip na komputerze jedynie powoduje, że zamiast adresu ip z danego komputera z netu widoczny jest adres serwera proxy, który transluje w swojej tablicy ip komputera na swój, podobnie jak router w sieci transluje adresy kompów w sieci na jeden zewnętrzny /NAT/

:oAż dziw bierze, że temat został przepuszczony przez “medium”.

Zamiana IP jest wielką bajką, którą wymyślili Pogromcy Duchów.

Nie do końca.

Po pierwsze: zmiana ip u dostawcy jest jak najbardziej możliwa (w przypadku neo, chello i innych dynamicznych ip nie trzeba nawet do nikogo się zgłaszać)

A proxy ==> skutecznie maskuje nasze ip ;]

(nie powiem zmienia bo nie zmienia, ale maskuje)

Racja

wejdź na strone http://www.cmyip.com/

zmień w mozilli sobie połączenie na proxy

i wejdź na tą strone jeszcze raz :wink:

A więc czego więcej wymagać od maskowania IP?? :wink:

w przypadku dynamicznie przypisanych ip możemy zmienić je przez zwolnienie adresu

wpisując w wierszu poleceń

Nie dotyczy chello o którym wspominasz a które tak się składa, jest moim dostawcą necka :smiley: . To samo IP można mieć przydzielone przez bardzo długi okres czasu, nawet do kilku miesięcy.

Ale są dwa “myki” 8) . Pierwszy, to przełączenie się z karty sieciowej na modem (USB) lub odwrotnie. Drugi - zmiana adresu mac karty:

http://pl.wikipedia.org/wiki/MAC

w przypadku zmiany MAC adresu, jeśli uwierzytelnienie u dostawcy jest po adresie internetu na pewno nie będzie, wręcz przeciwnie może dojść do konfliktu ip z innym użytkownikiem sieci, chyba że chodzi o to aby się pod kogos “podszyć” ale to domena hakerów, przełączenie z karty sieciowej na modem to nic innego jak nadanie nowego ip przez providera więc wracamy do punktu wyjścia, że abonent samodzielnie nie może zmienić swojego ip tak, aby nie wystąpiły konflikty, jedyna możliwość jak piszesz do dynamiczne przydzielanie ip przez mechanizm DHCP, ale na to jaki to będzie ip użytkownik nie ma wpływu, decyduje o tym router po otrzymaniu broadcasta przydziela losowo wolny ip ze swojej puli adresów

Może dojść. Czyli, trzeba to robić “z głową”.

Przepraszam ale nie za bardzo rozumiem co “drążysz”. Czy IP zmieni dostawca czy krasnoludki ;), to chyba obojętne ?.

jado nic nie chcę drążyć i te sztuczki z klonowaniem kart, przechwytywniem pakietów, przypisywaniem ip / bo jest tylko 254 możliwości itp. znam / miałem ostatnio takiego gościa w sieci co chciał mieć za darmo neta, ale źle się to dla niego skończyło /, dlatego chcę ze swej strony zakończyć temat. Ja osobiście nie znam możliwości zmiany ip na swoim kompie przez abonenta, aby wszystko było legalne, chyba, że dostwca ma tak skonfigurowną sieć, że każdy może sie podłączyć kiedy chce, ale to jest rzadkość, bo raczej kazdy dba o bezpieczeństwo swoich danych i płaci za łącze więc charytatywnie nie udostępnia neta, wydaje mi się, że krzychu.pl chce wiedzieć czy może zmienić ip w tej konfiguracji, którą ma, bo jeśli chce przejść na modem usb to inny temat

myślę, że Cie nie uraziłem i rozumiesz moje intencję, pozdrawiam, a może ktoś zna sposób bo sam jestem ciekaw

W żadnym wypadku nie czuję się urażony :slight_smile: .

Teraz po tych Twoich dłuższych wyjaśnieniach trochę tak. W moim necku, podane “myki” uskuteczniają się. Natomiast :

Tylko, że nie podał jaka to, więc “wróżymy z fusów” :lol: .

Pozdro.

Chello ma dynamiczne ip a co za tym idzie powinno się zmieniać po restarcie połączenia.

Neostrada ma dynamiczne i nie ma bata aby się nie zmieniło.

Jednak rzeczywiście słyszałem, że wiele ludzi któzy mają chello jadą kilka miesięcy na jednym ip.

Choć teoretycznie powinno być zupełnie inaczej, to w praktyce jest różnie.