Bardzo ciekawy patent na porządek na pulpicie + tutorial

ostatnio z nudów zrobiłem coś co odmeniło mój pulpit, a waściwie wymyślił to mój kolega :slight_smile: . od tamtej pory zawsze mam porządek. Porobiłem specjalne boxy w których poumieszczałem odpowiednie skróty i ikonki. Całość zapisałem w formacie PDS dzieki czemu moge podmieniać tapety pod boxami. A oto jak to wyglada w praktyce.

http://www.breaksite.net/pulpit.JPG

oczywiście nawzy boxów, ich wygląd itd można dowalonie edytować.

Widziałem już podobne rozwiązanie na jednej kawiarence internetowej :slight_smile: .

ja tego nie rozumie ze jak zmieniasz tlo (tapete) to te boxy ci sie nie zmieniaja

kemot_90 mogłbyś nieco bardziej szczegółowo opisać jak zrobiłeś te boxy i jak zmieniasz tapety pod nimi

Bardzo ciekawe to rozwiązanie, napisz jakim programem sie posłużyłeś uzyskując to na plpicie i podaj jakieś ciekawe linki chciałbym to też sprawdzić

Fajne kemot_90 :slight_smile:

Idąc w twoje ślady zrobiłęm sobie takie cos dla swoich potrzeb

pulpitpy5.th.jpg

Może nie takie piękne jak Twoje:P, ale mi wystarcza.

Boxy na osobnej warstwie, tapeta na osobnej warstwie…

Dokładnie, żeby boxy były przeźroczyste wystarczy zrobić je narzedziem o zmniejszonej otyczności na pustym tle (najlepiej zrobić to w oddzielnym dokumencie). Na następną warstwe dodajemy ikony i to wszystko. Rozmieszczamy tak aby ikony się w nich mieściły. Potem zmieniamy warstwe z tapetą na taką jak nam sie podoba.

bądź tak uprzejmy i podaj w jaki sposób lub jakim programem to zrobiłeś kemot_90

Ta tapeta jest dość stara z tymi boksami,już miesiąc temu widziałem na innym forum i sam sobie zrobiłem i mam miesiac;p

Efekt:

beztytuuxs3.th.jpg

W photoshopie już po formacie sie można domyśleć. :slight_smile:

kemot_90 - błagam Cię, napisz tutorial jak możesz :smiley: Wiele osób z tego skorzysta, w tym ja. Pozdrawiam.

Wystarczy zrobić odpowiednie pola za pomocą zaznaczenia prostokątnego lub gradientowego.

Są różne sposoby. :wink:

ok a więc pisze tutorial.

  1. Tworzymy dokument bez tła 300x500.

1ig7.th.jpg

  1. W narzędziach wybieramy zaokrąglony prostokąt i prawym przyciskiem myszy wybieramy Make selection.

2wz2.th.jpg

  1. Tworzymy taki gradient jak na obrazku na dole i za pomocą Gradient tool wypełniamy zaznacznie od góry do dołu.

3ew0.th.jpg

  1. Zaznaczamy za pomocą Rectangular Marquee Tool obszar w którym bedą znajdowały się ikony i kasujemy go za pomocą Background Eraser Tool i pozostawiamy zaznaczenie.

4bf9.th.jpg

  1. Tworzymy taki gradient jak na obrazku i wypełniamy nic pozostawione zaznacznie od góry do dołu.

5ps3.th.jpg

  1. Box jest już gotowy i wygląda tak. 6ec7.th.jpg Teraz możemy wedle uznania dodać do niego np. ikone i tekst.

  2. Ikone najlepiej dodać w oddzielnej wastwie tak abyśmy mogli ją zmieniać. Tworzymy więc nową warstwe i wklejamy wyciętą ikone.

7bf2.jpg

  1. Aby ikone wyróżnić cieniem klikamy dwukrotnie na warstwe na której sie znajduje i zmieniamy jej opcje tak jak na obrazku.

8mj6.th.jpg

  1. Dodajemy tekst i aby nadać mu trójwymiarowości również klikamy na automatycznie utowrzoną przez niego warstwe i zmieniamy opcje tak jak na obrazku.

9nt6.th.jpg

  1. Po wykonaniu tych czynności mamy gotowy box.

10fh9.th.jpg

Należy go zapisac w formacie obsługującym przeźroczystość np. PNG. Teraz Każdy wedle uznania może rozmieścić je na pulpicie. Aby to zrobić otwieramy dowolną tapete i tworzymy nową warstwe gdzie wkleimy nasze boxy. W ten sposób bez problemu będziemy mogli podmienniać tapety pod boxami. Pokazałem tutaj jeden z prostszych sposobów. Każdy jednak może dodwać ramki, efekty, ikony itp wedle własnego uznania.

Ludzie, to wystarczy tylko ustawić jako tapetę…

Te boxy to nie są jakieś elementy pulpitu.

A co do tapet pod boxami - zmieniamy je w Photoshopie, w pliku pds a nie w ustawieniach…

Lol przecież to wiadomo że to jest na tapecie zrobione a po tem się to wstawia foldery;p

Dokładnie. Od samego początku to drąże.

Co do 3 kroku to jak w opcjach tworzenia Gradientu wybrać kolor przezroczysty??

masz dolny i góry suwak. po kliknieciu w górny na dole będzie możliwa zmiana optyczności.

Juz trzeci raz się o to pytasz jeżeli Kemot Ci nie dałza pierwszym razem to już Ci nie da poszukaj ikonek na

GooGle.pl

Pozdrawiam