Niebieski ekran

dobra napisze szybko cos bo mnie wywala.zapisalam:

4 razy ekran bez powodu

1)IRQL_NO_LESS_OR_EQUAL

STOP 0x0000000A(0x8F6F2C71,0x00000002,0x00000000,0x8053314d6)

  1. PAGE_FAULT_IN_NON_PAGED_AREA

STOP 0x00000050

3)DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL

STOP

0x000000D1

4)wydaje sie ze problemem moze byc plik ntfs.sys

STOP 0x0000050

NTFS.SYS adress F83E215D base at F83E1000 datestamp 3d6de5c1

w dzienniku zdarzen widze wpisy:

najpierw:

the true vector monitor engine C: sciezka do pliku was corrupt and has been copied to …sciezka…

file …pierwsze sciezka…wac corrump and has been delated.

potem jest wpis :

eventsystsem:

podczas wewnetrznego przetwarzania system zdarzen modulu COM+ wykryl zly kod powrotu HRESULT to 8007043C z w wierszu 44 z d:\nt_qxp\com\com1x\src\events\tier1\eventsystemobjct.cpp

nastepnie

zrodlo:VSS

blad uslugi kopiowania woluminow w tle.

nieoczekiwany blad podczas wywolywania procedury cocreatelnstance. hr=0x80040208

a na koncu

zrodlo:WMI adapter

otwarcie uslugi nie powiodlo sie

dalej przy kazdym kolejnym restarcie wpisy sie powtarzaja.

teraz pomaga juz tylkoo przywracanie systemu.im dalej przywroce tym dluzej chodzi.ale zaraz wywala i znowu musze przywracac i tak w kolko!

konfiguracji nie zmienialam od 3 lat.kupilam windowsa ale nie bylo problemow.ta instalacja byla okroppna.kom sie co chwila wyladowwal w niebieski ekran w czasie instalatora windows.mam juz wszytkie sterowniki najnowsze i aktualizacje.a moze to bios?biosu nie aktualizowalam?ale skad mialby wiedziec ze jest stary???

szukalam w bazie windowsa ale sie pogubilam.

co mam zrobic z tym plikiem zeby byl ok?przeciez go nie skasuje?jak to naprawic?

czy bledy 1)2)3)tez byly zwiazane z tym… a te wpisy???

teraz znowu pomoglo przywracanie systemu ale na jak dlugo?znowu zaraz mnie wywali ot tak…pomocy((

Co do ekranu drugiego:

PAGE_FAULT_IN_NON_PAGED_AREA

STOP 0x00000050

Błąd ten związany jest prawdopodobnie z jakimś programem antywirusowanym (jeżeli takowy posiadasz) bądź też problemu należy się doszukać w sieci opartej o protokół TCP/IP.

Co do ekranu pierwszego:

IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL 0x0000000A…

To prawdopodbnie coś ze sprzętem.

Ekran trzeci:

DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL

STOP

0x000000D1

Problemy ze sterownikami sprzętowymi, ewentualnie może to także oznaczac, iż występują problemy z oprogramowaniem.

ale co ja mam zrobic jak zawsze wszytsko chodzilo na tych sterownikach?

faktycznie czasem wywala przy laczeniu z netem.

uzywalam cfos speed jak usunelam to przeszlo.teraz uzywam zwyklego cfosa.czy to mozliwe ze to cfos powoduje?

nie mam programu antywirusowego.mam zonealarma tylko …

co wszytsko naraz sie wali?przy 3 systemach jeden po drugim?na tej samej od 3 lat konfiguarcji??

help me!

ktos ma co oznaczaja poszczegolne kody?nie te "ze cos ze sterownikami"tylko jak rzszyfrowac te cyferki bo tego na stronach windowsa nie moglam znalezc tylko komendy i numery bledow sa tam.

a co z tym plikiem ntfs.sys?o co tam chodzi?

Ja bym jeszcze posprawdzał, czy sprzęt nie szwankuje.

Co do ntfs : Sprawdź jeszcze system plików programem: chkdsk

W wierszu poleceń wpisz: chkdsk

ok znalazl jakis problem ale wiesz jak to robilam ta opcja zeby sprawdzal dyski przy nast rozruchu to wtedy nic skubany nie znalazl.ok pisze ze mam uruchomic chkdsk z opcja \F

tylko ze juz to wpisywalam na rozne sposoby i nie wiem w koncu jak?

co ja mam tam napisac?

CHKDSK F\ czy jak?

a wogole to jak zmienilam na nizsze taktowanie to narazie chodzi.zawsze chodzil na wyzszym.czemu teraz mu sie nie chce?

BZZ

ok wpadlam znalazlam w googlu jak to wpisac ale wogole to tam jes jeszcze napisane ze wykryl wolne miejsce oznaczone jako w mapie bitowej glownej tabeli plikow

i ze: wylkyl wolne miejsce oznaczone jako przydzielone w mapie bitowej woluminu

a na koncu ze znalazl problemy z systemem plikow i aby je naprawidz uruchom wlasnie to nieszczesne f…

tylko ze jak uruchamiam to on mi pisze ze mi to zrobi przy rozuchu a przy rozuchu to jaj mam zadzie bo on ic znowu nie znajdzie…

ale sprubujem…

dzienki;)

DOBRA komp sie wogole nie chce uruchomic!!!oststnia dobra konfiguracja sprawila ze widze monitor w 16 kolorach i nie mam grafiki.niebieski ekran dal blad z plikiem NDIS.SYS adress F83D2F65 BASE 5838B8000 DATESTAMP 3d6de4c.

jak sie pojawia sprawdznie woluminu to wywala niebieski ekran.

BLAGAM PORADZCIE COS SZYBKO BO MNIE OCZY BOLA! !!

wejdz do panelu sterownia dodaj\usun programy usun sterowniki od karty graficznej uruchom ponownie komputer i zainstalu sterowniki do karty graficznej

Program chkdsk z parametrem “f” wpisujesz następująco:

chkdsk /f

Czy jesteś pewna, że sprzęt masz sprawny?

Pojawia Ci się wiele nowych błędów, może być ciężko cokolwiek zrobić.

Ja bym radził zabezpieczyć dane i sformatować partycję systemową.

ale ja to juz robilam 4 razy w ciagu 2 tygodni…w czasieinstalacji i w czasie formatowanie wylacza sie komp i daje niebieski ekran.kiedy w koncu uda sie zaladowac windowsa to pewnie te bledy sa wynikiem tego wylaczania.ja nie wiem…

Ja widzę tylko jeden powód - któryś z komponentów sprzętowych Ci się sypie.

chmm ja np dysk?

a jak to sprawdzic?

Dla dysku, poczytaj:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=7350 - Część II

Dla pamięci RAM:

http://www.dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=&id=340&g=

Poczytaj Bzyczku o cytowanym błędzie

Arytkuł Microsoftu wskazuje na problem programowy lub sprzętowy.

Trzeba zacząć od początku i eliminować możliwe błędy urządzeń.

Spróbuj włożyć inną, sprawdzoną kość RAM’u. Dodatkowo jakąś inną kartę grafiki. Należy zostawić tylko minimum do uruchomienia komputera. Jeśli trzeba to z takim minimum zainstaluj na nowo system. Nie wkładaj karty dźwiękowej, a jeśli masz zintegrowaną to ją wyłącz.

Kartę sieciową również wyjmij. Zostaw tylko jeden napęd optyczny, jeśli korzystasz z dwóch. Należy sprawdzić wiatrak na procku, ewentualnie należy wyczyścić z kurzu całą płytę i urządzenia w kompie.

Pozdrawiam :okulary:

Update

http://support.microsoft.com/default.as … ;pl;171003

http://support.microsoft.com/default.as … ;pl;817197

ja wiem ale znowu wszystko ustapilo po zmniejszeniu czestotliwosci procesora;((i jedzie ok od paru godzin…

ale co z tymi ntfs ami ktore sa jakby nie patrzec nie ok bo bledy znalazl a ja nie moge ich naprawic…nie mam inych kosci ramu.

tych bledow pojawia mi sie tyle roznych ze naprawde czytalam o nich ale to co pisza nic mi nie daje bo nie daja kodow tylko ogolnie kody bledow;(

pozaym nie moge pracowac w takich warunkach na 1150 bo mi sie wszytko wiesza a emule w szczegolnosci:(

dobra czyszcze zara;)moja ostatnia nadzieja…myslalam jeszcze o zasilaczu ale nie wiem jak powinien byc ustawiony.moze sie psuje i ma wachniecia czy cos…ale i tak

dzieki…