Czy można mieć 2 firewalle

jak w temacie chodzi mi oto czy moge mieć kerio i np. jakiegoś firewalla z “pakietów” antywirus+firewall+antyspyware!z góry thx

Po co ??

Będą konflikty

Post jest opisywania problemu… :?

jeden w zupełności wystarczy, wiecej programów działających w tle to wolniejsza praca komputera… wystarczy że masz jednego bo niektórzy nie mają wcale - a to jest duże ryzyko

2 firewalle oczywiście można mieć. Pytanie tylko brzmi po co?

Będą one wchodzić w sobie w drogę co może skutkować najpoważniejszymi z mozliwych zagrożeniami:

  • system może w ogóle się nie uruchomić

  • wszystko może bardzo mulić

  • oba firewalle będą informowały żę chronią przed atakami, lecz tak naprawdę żaden może nie działać

  • odetną Ci całkowicie dostęp do internetu.

Lepiej zainstalować jeden a dobry.

Jeśli masz firewalla w pakiecie IS to korzystaj z niego.

Jeśli Ci nie pasuje to go wyłącz i zainstaluj zewnętrzny.

Pewnie ze można! - … pod warunkiem, że jeden z nich to firewall sprzętowy :stuck_out_tongue:

Odradzał bym raczej próby jednoczesnego korzystania z 2 firewalli softwareowych - może to prowadzić do różnych konfliktów …ponadto może przynieść wręcz odwrotny od zamierzonego skutek - obniżyć bezpieczeństwo całego systemu.

Tak więc zdecyduj się na jeden …a dobry :wink:

kamil1992 , można na forum SE było kiedys o tym i własnie tam było napisane że Sygate Personal Firewall i ZoneAlarm idelanie ze soba współpracują więc jeśli chcesz to… ;]

Nie zawsze :]

A tak pyzatym ja tez używam dwóch systemowego i z KIS 6.0 :smiley:

tak tylko, że jak się zaczną pojawiać problemy to trzeba później i tak jednego wybrać…sam juz to przechdziłem, więc stanowczo polecam stosowanie jednego…systemowy out i do dzieła

odradzam stanowczo wystarczy jeden dobry, jesli chodzi o kombo sprzentowy i soft to ok ale dużo z tym roboty

Przy okazji mam pytanko

Zainstalowałem kerio i stwierdzam, ze firewell który miałem w systemie chyba nie działa (wyłączył sie sam)

W security center mam informacje co mi działa i jest tam komunikat ze aktywny jest kerio.

Czy to możliwe że ten drugi się sam wyłączył?

tak!

Ponieważ kerio przy instalacji sam wyłącza firewalla …

Albo to centrum bezpieczeństwa tak automatycznie robi :wink:

No właśnie - chodzi o to, że firewall wprowadza kartę sieciową w tryb nasłuchiwania, a następnie filtruje to co “usłyszał”.

Przy dwóch firewallach ich wątki mogą się “gryźć” - czyli przyprawiać o konfikt sam system przy próbie dostepu do karty sieciowej (szczegółowo mówiąc o odpwiedzi zwrotne z urządzenia).

Moim skromnym zdaniem oprócz jednego firewall jako dodatek polecam firewalla działającego w czasie rzeczywistym.

Złączono Posta : 09.08.2006 (Sro) 19:40

P.S. Oj jako dodatek nie firewalla tylko Antivira.

Kiedyś urzywałęm Sygate Personal Firewall i ZoneAlarm i tak jak mówi @kosior6 współpracują ze sobą ale teraz urzywam zapory systemu windoes i wystarcza