AOL Active Virus Shield (test) Co o nim sądzicie?

Co sądzicie o tym nowym, darmowym antywirusie Active Virus Shield ??

Według mnie stanie sie on numerem 1 jeśli chodzi o antywirusy na licenji freeware.

Sprawdziłem:

Język angielski (ale bez problemów można sobie poradzić),

Działa jak kaspersky (szybko i nie zamula),

Skanuje jak Kaspesky,

Pobiera aktualizacje baz wirusów z serwera kasperskiego (i według moich informacji posiada także silnik kasperkiego ),

Menu identyczne jak w kasperskim.

Oczywiście nie ma wszystkich opcji KAV (ma podstawe czyli skaner plików i poczty).

To wszystko stawia go na 1 miejscu (zawiera w sobie wszystko co dobre w kasperskim i na dodatek jest freeware).

Skuteczność:

Sprawdzałem pewną stronke z paczkami :slight_smile: i Active Virus Shield wykrył wszystkie wirusy (a dokładniej nie dopuścił do ściagnięcia)

Screeny programu:

1zn7.th.jpg 2wh3.th.jpg

3vy3.th.jpg 4vw3.th.jpg

@Matisto

Przepraszam nie zauważyłem :slight_smile: ,ale mój temat tyczy sie konkretnie tego programu a nie róznic.

Podobny temat założyłem w “Oprogramowaniu”.

:slight_smile: Pozdrawiam

I w tym momęcie Kaspersky staje się jakby freeware. Bo kto będzie płacił za program skoro ma darmowy tylko, że okrojony z mało przydatnych opcji:?

wacek4 spoko, spoko… :slight_smile:

Ja go nie sprawdzałem wiec nic na jego temat nie powiem, pozostaje przy starszych zabezpieczeniach 8) Ale myśle ze coś z niego wyrośnie :smiley:

Etam znowu aby zaśmieci system! !!

A zabiera tyle samo zasobów? Czy jest lżejszy dla systemu?

Czy program wykrywa wszystkie zagrożenia(wirusy, trojany, dialery, adware, spyware, robaki itd.)?

Wiadomo że lżejszy (nie zawiera tylu opcji co kaspersky a co za tym idzie nie uruchamia tylu procesów)

TAK

Zainstalowałem i muszę przyznać ze nawet nieżle sie prezentuje szybko skanuje dobrze radzi sobie ze spakowanymi plikami nie obciaza zbytnio systemu ale jednak zostane przy Comodo AV którego testuje od ponad 2 miesięcy i jeszcze mnie nie zawiódł a który też jest w 100% FREE .

Merxor , czy okrojony z mało przydatnych opcji to bym nie powiedział… Napewno różnice są adekwatne co do różnicy cenowej… Nie próbowałem jeszcze tego AV, ale jeśli pojwiłoby się IS to chętnie bym to popróbował… Prezentuje i zapowiada się bardzo ciekawie i wydaje mi się, że może być numerem 1 wśród rozwiązań Freeware…

Niepokojący jest następujący punkt w warunkach użytkowania programu (End User License Agreement), na które się wyraża zgodę podczas jego instalacji:

Można to przełożyć tak:

  1. ZMIANY W PROGRAMIE. W każdej chwili i według własnego uznania możemy chwilowo lub na stałe zmienić funkcje i właściwości tego programu lub go ich pozbawić.

:confused:

Wiele jest takich kontrowersyjnych punktów w End User License Agreement :frowning:

Ale ja oceniam program taki jaki jest teraz :slight_smile: (chodz na 99% coś w nim zmieną na nie korzyść userów)

no może dla ciebie one przydatne, ale dla mnie nie…

No każdy dobiera AV do swoich potrzeb :D. Dla mnie wystarczającym argumentem na to, zeby spróbować za jakiś czas tego programu jest to, że opiera się on na produkcie z Kaspersky Lab ( które bardzo cenię ). Zobaczymy jak się rozkręci i więcej ludzi będzie go używać :D.

@marcino

Do tej pory miałem avast-a i też go chwaliłem (przepuszczas raz na jakiś czas syf ale i tak dobrze sie sprawował)

Zdanie zmieniłem gdy znalazłem pewną stronke z paczkami wirusów

Avast co 3 nie wykrywał (to mnie zaniepokoiło)

Przeskanuj sobie kompa jakimś skanerem on-line (wynik może cie nie miło zaskoczyć)

ArcaOnline

Mks_vir

Program na pewno wart przynajmniej przetestowania 8) 8) 8)

OT-y :arrow: Kosz

Piszemy tutaj tylko i wyłącznie na temat danego programu.

Czy dobrze mi sie wydaje, ze on skanuje wszystko co sie robi w przegladarce? ;> Po zainstalowaniu wszystkie polaczenia co Kerio pokazywal jako Firefox w logach, teraz pokazuje jako AVS ;]

Heh za 60zl jest Kaspersky ver. Home. Zaraz isntalne i zobacze co to :stuck_out_tongue_winking_eye:

Taki problem mam maly :wink:

Po zainstalowaniu trzeba bylo dopuscic wychodzace dla AOL w Kerio zeby strony sie ladowaly ;] I teraz jest tak ze jak robie sobie regule w filtrze pakietow dla np. update.tmp od GG na blokuj to i tak nie jest blokowane bo ten AOL to “przejmuje” i dopuszcza. Probowalem juz tez tak, ze regule dla AOL w filtrze pakietow (Wychodzace Zezwol) ale i tak pomimo, ze wyzej sa inne reguly to przez to tak jakby objecie kontroli przez AOL nad tymi programami one sie lacza ;] Mam nadzieje, ze ktos zrozumial o czym pisze :slight_smile: