Problem z aktualizacja biosu Award

mam co potrzeba czyli nowy plik biosu i awdflash.exe ale on nie chce sie zaaktulizowac pisze unknow flash

plyta głowna to Shuttle AK32, bios pobralem ze strony producenta http://www.shuttle.com

co mam robic???

Czy BIOS który pobrałeś napewno pasuje do Twojej płyty głównej tzn. nie pomysliłeś żadnego oznaczenia przy nazwie płyty głównej ? Sprawdź jaką masz dokładnie płytę główną plus ewentualnie obecną wersję BIOSu. Możesz to odczytać w programie CPU-Z w zakładce Mainboard.

Ściągnołeś plik BIOSu i program flashujący. Powinienneś te pliczki nagrać na dyskietkę startową systemu (czyt. dysk startowy systemu MS-DOS). Czy tak zrobiłeś ?

Przed wgraniem nowego BIOSu najlepiej ustawić domyślne parametry obecnego. Czy tak zrobiłeś ?

Plik z BIOSem zazwyczaj jest do pobrania w formacie .zip i pewnie tak i Ty pobrałeś. Czy rozpakowałeś te archiwum aby był sam plik z BIOSem tzn. plik z rozszeżeniem .bin lub .rom?

Proponuję kupić PC Format (5.50zł) i tam jest dokładnie, kroczek po kroczku, ze screnami pokazane jak zaaktualizować BIOS.

wszystko pasuje do plyty głownej patrzyłem w everescie

zrobilem dyskietke startowa i ustawilem wszystko na defauld

mialem tylko plik bin a flasha sciagałem z innej strony

mam PC Formata strona 28-30

Sprawdź w biosie czy nie masz opcji która zabezpiecza przed wgrywaniem biosu lub zworki na płycie - może trzeba przestawić i już.

Instrukcja do płyty głównej i poczytaj o wgrywaniu nowego biosu.

a gdzie w biosie to przestawic wie ktos

A książkę do płyty głównej masz to poczytaj:

opcja taka lub podobna:

TU

daj na enabled i zapisz bios Save.

Zworka na płycie - szukaj coś takiego lub podobnego:

BIOS Flash Jumper i przestaw w odpowiednie ustawienie.

Poczytaj tą książkę do płyty wszystko pisze - weź kumpla co kuma w angielskim i róbcie.

UPDATE

Na płycie głównej sprawdź zworkę oznaczoną JP3 - bios write protection(okolice baterii).

Ustaw ją na położenie 2 i 3.

czy sie nazywa Bios Write Protection i gdzie to mam przestawic

Tak zobacz co dopisałem - posiłkuj się książką wszystko pisze co i jak.

a w biosie w Adwanced BIOS Features czy w Integrated Peripherals bo w Adwanced BIOS Features nie ma

Zobacz co pisze - to nie opcja w biosie tylko zworka na płycie.

UPDATE

Przed aktualizacją biosu najpierw poczytaj:

TU

juz poszlo i zaaktualizowalo dzieki JNJN mozesz zablokowac temat

Witam ja też mam bios avard i czytałem ze mozna go aktualizować z pod windowsa wiec mam i pliczek pobrany biosu moja plyta to asus A7A266 no i jaki program by wgrać bios mecze się już od dawna z tym proszę o pomoc, czy aktualizować z pod windowsa tak gdzieś wyczytałem czy z dyskietki prosze o pomoc.