Dostęp do zaawansowanych opcji kart graficznych nVidia

UWAGA!! Poniższe czynności wykonujesz na własne ryzyko i odpowiedzialność bez presji z mojej strony. W momencie skorzystania z poniższych rad automatycznie tracisz gwarancję na swoją kartę graficzną, więc ani ja, ani producent Twojej karty nie będzie ponosił odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody wynikłe z poniżej opisanych działań.

Czasami korci Cię, aby przyspieszyć działanie Twojej karty graficznej opartej na chipsecie wyprodukowanym przez korporację nVidia :?: Jednocześnie nie chcesz instalować jakiś dodatkowych programów służących do overclockingu (podnoszenia parametrów sprzętu - w tym wypadku k. graficznych). Jest na to rada, więc do dzieła:

  1. Umieściłem 2 linki do plików (Win 2000/XP, Win 98/Me (klucze rejestru systemowego)). W zależności od wersji Windowsa zainstalowanej na Twoim komputerze ściągnij odpowiedni. Uwaga! Samo dodanie klucza nie ponosi za sobą praktycznie żadnych konsekwencji, a jedynie odblokowuje niedostępne wcześniej opcje.

  2. Dostęp do tych opcji masz z poziomu swojego sterownika do k. graficznej. By do nich dotrzeć kliknij prawym klawiszem myszy na wolny obszar pulpitu. Z menu, które się pokaże wybierz opcję Właściwości. Następnie przejdź do zakładki Ustawienia. Na niej kliknij w przycisk Zaawansowane. Następnie przejdź do zakładki odpowiadającej nazwie Twojej karty graficznej (taka z ikonką zółto-białą). Zakładki: Ustawienia AGP i Częstotliwość taktowania są nowe i to na nich możesz dokonać stosownych zmian. Najważniejsza jednak jest ta druga z ww. Na niej po zaznaczeniu okienka: Zezwalaj na zmiane częstotliwości taktowania dostępne stają się dwa suwaki. Górny odpowiada za taktowanie procesora układu graficznego, dolny za taktowanie pamięci na karcie. Przesuń oba rozważnie w prawą stronę, by zwiększyć te wartości. Następnie przetestuj te ustawienia. W tym momencie niezbędny może okazać się restart kompa. Zezwól na niego. Po nim wróć do tej zakładki tak samo jak poprzednio i jeżeli wszystko jest dobrze zastosuj te ustawienia (możesz zaznaczyć jeszcze okienko, aby powyższe opcje były ustawiane automatycznie za każdym uruchomieniem komputera, by nie musieć za każdym razem dokonywać zmian.)

TO WSZYSTKO. PAMIĘTAJ O TYM, CO JEST WYRÓŻNIONE NA CZERWONO!!

Nie podałeś dokładnego typu karty

i wersji sterowników.

Po zastosowanie tej porady pojawiły

mi się inne opcje, różne od podanych.

Ale pojawiły się nowe możliwości.

Zgadzam się jedynie z ostatnim zdaniem tego postu. Jak to nie podałem. Każda karta na chipsecie z nVidii (czyli w praktyce każdy GeForce) może zostać poddana temu overlockingowi - bez znavczenia na wersję sterowników (no chyba, że kroś ma jakies przedpotopowe, ale myslę, że takich osób nie ma)

W razie czego asterisk zarzuć screenem.

Przetestowałem te rozszerzenia…na grze nfs underground … i stwierdzam, że jest ciutke lepsza grafika. :lol:

Ależ ja mam kartę Nvidia Vanta

ze sterownikami w wersji 4.11.01.0188

PS.

Ta porada wydobywa na wierzch wszystkie

ukryte możliwości danej karty.

Czyli chyba dobrze jest. Praktyka praktyką (mało osób juz ma takie karty jak Ty asterisk ), teoria teorią (pisałem, że każda karta na chipie nVidia).

W najlepszym przypadku, przy ekstremalnym podkręcaniem ta metodą -no nie wiem, może z 20% wzrost liczby FPS… może ciut więcej. Im mniej podkręcasz, tym mniejsze efekty.

Czuję się negatywnie wyróżniony.

Ta karta ma 3 lata, a gier nie

używam - raczej cele biurowe i sieć.

Ja tam niczego nie sugeruję. A skoro nie używasz gier, to po co Ci lepsza karta.

Nie mogło ci polepszyć samom jakość grafiki, a jedynie może ci przyśpieszyć jej działanie (chodza bardziej płynnie).

Pawek, gratuluje stary :). Zwiększyłem oba suwaki o 10% i jest GiT ! Fifa chodzi płynnie, zastanawiam sie nad większym podkręceniem. Zresztą i tak nie długo będe mieć Radeona 9600 PRO :slight_smile: