Linux łatwy który pojdzie na slabym sprzecie

witam. szukam jakiegos Linuxa który bedzie łądnie “smigać” na moim “padle” 863 MHz i 384 RAM, ktory bedzie lawty w obsłudze. skąd go mozna pobrac?

jak łatwy to proponuje Ubuntu. na słabszy sprzęt doinstalujesz środowisko graficzne XFCE i będzie dobrze. ale patrząc na procesor i ilość ram, spokojnie możesz pracować na Gnome lub KDE.

Jeśli chcesz “taki inny Windows” polecam Suse,natomiast Ubuntu wymaga trochę więcej pracy,przy czym na Twoim sprzęcie będzie śmigać aż miło.

Z Internetu.

kapselo , na twoim sprzecie każda dystrybucja linuxa odpali ;] Jeszcze jak doinstalujesz Xfce, to wtedy komp bedzie śmigał prawie jak rakieta ;]

Może Mandriva 2006? Jest prosta w obsłudze, szybka i ładna :slight_smile:

Absolutnie, trzymaj się od niej z daleka, jest przeładowana i na pewno szybko chodzić nie będzie, można ją oczywiście okroić ale to wymaga pewnego doświadczenia.

dawidmo popieram w 100%, Mandriva to samo zlo, wiem bo sam miałem z nią do czynienia (za co bardzo żałuję), mnośtwo z nią problemów, w dodatku wszystki plusy Mandrivy są płatne

dobra zainstalowalem Linux Ubuntu. ale jak zainstalowac neostrade na nim? jest na plycie od neo sterownik do linuxa ale nie wiem jak to zainstalowac!

a jaki masz modem??

sagem, a na drugim kompie thomsona i na oby dwóch kompach chce miec internet. pozdro

W tematach przyklejonych masz wątek: Linux na słabsze komputery. Ja polecę Ci “lżejsze” dystrybucje, na których nauczysz się myśleć po linuksowemu :).

:arrow:Zenwalk dawniej miniSlack

:arrow:KateOS polska, ostatnio popularna dystrybucja.

:arrow:ArchLinux szybka, ale nieco trudniejsza dystrybucja.

http://www.fiokware.com/neostrada.php

http://komputery.katalogi.pl/temat67544

Najlepsze Xubuntu

1

2

3

Malo jeszcze, bo jak tak to moge dac jeszcze więcej !

Ludzie nauczcie sie szukać !!

Xubuntu to Ubuntu z Xfce ale GNOME pójdzie na 800mhz więc nie rozumiem po co to podajesz…

A pozatym do Ubuntu mozna doinstalowac Xfce i dzięki temu uzyskujemy pełnowartościowy Xubuntu ;]

dobra daje sobie spokuj z linux-em, jak sie troche podszkole (poczytam itp) o linuxie to moze wtedy sprobuje. ale teraz mam problem! bo ja mam dwa dyski, i ten co mam win xp to go odpiolem i zostawilem jeden i go sformatowalem i tam zainstalowalem linuxa, podlaczam ten z xp i ten co jest linux wlancza sie xp i widzi tylko jeden dysk(tam gdzie jest win xp) a w moim komputerze nie ma dysku D (tam gdzie jest linux) ale ogolnie wykrylo 2 dysk. co musze zrobic? sforamtowac dysk z linuxem? jak?

Dobrze o tym wiem, ale Xubutu jest szybszy, a po co ściągać płytę Ubuntu i doinstalowywać XFCE jak można sciagnąć od razu Xubuntu. Oczywiście jeżeli ktoś chce.

błędne podejście, ale trudno.

żeby się nauczyć korzystać z linuksa, musisz na nim siedzieć. sama teoria nie wystarczy, potrzeba praktyki. sam parę dni poświęciłem na “lekture” i dopiero zabrałem się za instalację linuksa.