Składanie jednostki centralnej za 2500 zł

Na samym początku przydało by się przywitać ponieważ jest to mój pierwszy post. :smiley: Witam :wink:

Ale wracając do sedna spraw. Mam do was małą prośbę, wiec od kilku tygodni rozmyślałem nad tym czy kupić sobie jakiś nowy sprzęt a dokładniej części do mojego Pc i gdy wreszcie postanowiłem wymienić swojego wysłużonego już staruszka :wink: zorientowałem się że nie jestem w ogóle obyty w tych sprawach. I tutaj proszę was o pomoc w zlepieniu jakiegoś “składaczka” za 2500 zł.

No więc potrzebuje:

Procesora: Aktualnie posiadam 2.0 Ghz ale przydał by sie 3Ghz+ :smiley:

Ram-y: Min. to 512 Ram (może więcej)

D.Twardy: no tutaj liczę wyłącznie na was bo nie mam pojęcia jaki

K.Dzwiękowa: no a tutaj mamy to samo co punkt wyżej :?

K.Graficzna Może Gforce może Radeon ale najlepiej 256MB+ (musi mieć cieiowanie pixel shader)

oraz jakaś sensowna obudowa wraz z odpowiednim zaśilaczem.

Proszę was o pomoc w tej sprawie. Nie musicie podawać dokładnych cen sprzętu wystarczy mi oszacowanie ceny na “oko”

Jeśli gdzieś na tej stronie jest bardzo podobny temat to przepraszam. Lecz i tak prosił bym was o nie odsyłanie mnie do niego lecz odpowiedz w tym temacie. :smiley: Jeszcze raz bardzo proszę.

Czego oczekujesz od kompa, do czego bedzie ci sluzyl?

Mobo - według uznania na AM2, Asus/Gigabyte/MSI narazie inne firmy mało co ciekawego zaprezentowały

Proc - AM2 X2 3800+

Pamięć - DDR2 ~667-800MHz z dość niskimi timmigami

Dysk - jakiś WD/Samsung/Seagate wielkość 200GB lub więcej

Grafa - 7600GT

Buda - według uznania najlepiej sporo z dobrą wentylacją

Zasiłka - może być Forton z allegro ew. coś bardziej sprawdzonego np. Chieftec/TopPower/Tagan/Huntkey

Oto moja propozycja :slight_smile:

Proc- Intel Core2 Duo E6300 1.86 GHz (S775)

Płyta gł.- Gigabyte GA-945P-S3R Intel 945P

Ram- PDP Patriot Dual 2x 512MB DDR2 533 MHz CL4-4-4-12

Twardziel- Samsung SpinPoint P80SD 160 GB (SATA II, 8MB cache, NCQ)

Grafa- GeForce 7300GT Gigabyte 256MB HDTV & DVI (PCI-E) box

Zasiłka- NeoTEC Maximus 440W No-Noise Series 19dB (zasilka bardzo dobra, sam posiadam juz pare miechow i swietnie trzyma napiecie oraz ma duzo zabezpieczen)

Obudowa wedlug uznania.

Wszystko razem 2383,- zł + 117zl na obudowe ( :mrgreen: ) Wszystkie te ceny mozesz wrzucić na skąpca i napewno troche kasy zaoszczędzisz (ceny sa z komputronika, a nie jest on najtanszy :wink: )

Zestaw naprawde dobry (wg mnie), nie jestem tylko pewny płyty gł. nie zwracaj uwagi na tatkowanie proca, bo przy aktualnej technologi wykonania procka core2 duo- 3GHz starego p4 to mulek :wink:

Ja bym raczej polecał Galaxy 7600GS http://www.apollo.pl/store/show_detail/21/26264

Owsze wiadomo, ze znajdzie sie lepsze, ale zauważ, że Sheno jest ograniczony finansowo :roll:

Sorki nie widziałem ze to 117 zł. zostało na obudowe myslałem ze ta kase dołozy do grafy :slight_smile:

Zestaw Bażant’a jest dobry, zmieniłbym jedynie pamiątki na goodram 667mhz 1gb.

Ale i tak nie polecam kupowania kompa pod Core2duo, bo to zdecydowanie nieopłacalne w tym momencie, sam zamierzam sobie coś złożyć po zakończeniu roku, koło stycznia(wytrzymałem 5 lat wytrzymam 3-4 miesiące), ale jak tak jesteś zdecydowany na kupno kompa teraz, to bierz zestaw Bażant’a :wink: