GigaByte VS Asuas

Ciekawi mnie co wybieracie nie chodzi mi jedynie o płyty główne czy jeden z wybranyych podzespołów! Jestem ciekaw co byscie wybrali Asus czy gigabyte! Padły mi juz 2 płyty jednej z wymienionych płyt! piszcie o problemach danego producenta i głosujcie!

gigabyte tańsze modele :stuck_out_tongue:

a z asusa płyty droższe (te na czarnym laminacie) ze względu na … wygląd :lol:

a jeśli chodzi o pozostałe podzespoły to gigabyte :stuck_out_tongue:

To [powiem wam cos o czym nie kazdy z was wie.

Asus ma przejac a dokladniej wchlonac Gigabyte.

W firmie juz sie o tym mowi oficjalnie.

A swoja droga , przed fuzja wolalbym Gigusia bo maja lepsze serwisy niz Asus. Ten to ma wrecz tragiczne, z nieslynnym serwisem laptopow we Wroclawiu(Orika…hehehe). Swoja droga Gigus tez ma we Wrocku.

A ju wogole przez pryzmat serwisow nie kupilbym MSI(pracowalem z bratem w golwnym…a on teraz w Gugusiu).

to przejęcie chyba już nastąpiło, ja bym wolał asusa(jakby nie było fuzji obu firm :stuck_out_tongue: ), ze względu na “lepsze” OC :stuck_out_tongue:

A temat to chyba luzak :stuck_out_tongue:

Mam płyte główna i karte grafiki z gigabyte i jestem z nich zadowolony i jak dotad nie miałem zadnego problemu i wyglada ze nie bende miał !!

Mam płyte główną Gigabyte… O/C praktycznie zerowe… pracowałem ostatnie kilka dni na Asusie… I oderwać się ni emogłem od… BIOSu! Smpreon 2800+@2,2GHz na AM2 (poszedłby dalej ale kuzynka się bała… :twisted: )

na gigabyte nie dało rady nic podkręcić, nawet o głupie 2% :evil: a na asusie to już inna sprawa,

hm… mi jakoś na gigabyte da się kręcić proca …

a niemam wysokiego modelu płyty tylko najtańsza na VIA

i spokojnie amd 64 3000 + (s754) idzie 2ghz@2,2ghz dałoby sie więcej ale chłodzonko jakie mam nienależy do demonów wydajności :stuck_out_tongue:

hm… to ja mam wynik 10 % ? :stuck_out_tongue:

żebyś się nie zdziwił :slight_smile:

przecież nie wiesz tego czy pójdzie wyżej bo nie próbowałeś.

a 10% to naprawdę nie jest wynik oszałamiający.

na standardowym chłodzeniu możesz spokojnie więcej.

na “głupiej” płycie ASRocka z zasilaczem no-name (kupiony na allegro za 20zł), Sempron poszedł spokojnie z FSB 166 na 200 (~15%). ze względu na zasilacz wyżej nie szedłem.

ale ja niemam standartowego chłodzonka :stuck_out_tongue: tylko AC i to na silikonowej paście :stuck_out_tongue:

jest ciche ale nienależy do demonów wydajności temp w stresie 50 stopni :stuck_out_tongue:

idle 45

na boxie miałem 35 :stuck_out_tongue:

masz racje niewiem czy poszedł by więcej ale myśle że dałoby sie :stuck_out_tongue:

a co do tych 10 % wiem że to nic …

ale co niektórzy piszą że nawet 2 % im nieidzie na gigabyte :stuck_out_tongue:

ale jest taka opcja jak alt + f1 czy też ctrl + f1 niepamiętam już :stuck_out_tongue:

Skupiliscie sie głównie na płytach a co z kartami grafiki? Bo głównie o to mi chodzi!

asus jakichś oszałamiających graf nie robił, takie żywcem wzięte od nV, czy ati, gb jakieś wrzucał chłodzonka inne, za co + dla niego, ale to firm się raczej nie porównuje, a modele.

Ja co do grafiki jestm za GB, mam poprostu z nimi lepsze doświadczenia, tak jak napisał wigrus ,

W sumie zgadzam sie.

Grafik ani Asusa ani Gigabyte bym nie kupil.

Ich modele nie sa szybsze od konkurencji (dla porownania 7300GT a Galaxy i 7600GS a Galaxy). Ponadto w Gigabyte nie podoba mi sie Silent Pipe(po prostu i juz , zdania nie zmienie , uwazam to za gowno).

Ale wlasnie co do modeli.

Jak sobie sprawdzalem polecane 7xxx to akurat Asus i Gigabyte mial dokladnie te same parametry.

Jeśli chodzi o płyty Główne to Asus. Jeśli chodzi o pozostałe podzespoły to Gigabyte.

A co do Gigabyte to:

Płyty - Asus

K. grafiki - Gigabyte

To moje skromne zdanie :mrgreen:

A na płytach z zintegrowaną grafiką np GF 6150 ASUS to czy można liczyć na dobry o/c ?? To chipset z zintegrowaną grafiką, ale czy to ma wpływ na o/c procesora, ramu albo szyn FSB i PCI-E ??