Powiększanie obrazu - Ubuntu i XGL

Witam,

mam dość irytujący problem - zainstalowałem dziś XGL, wszystko cacy cacy, jednak gdy chcę prewinąć stronę w górę, powiększa mi się obraz.

Z tego, co czytałem na easylinux.info, cośtakiego powinno się dziać tylko przy wciśniętym klawiszu Winkey.

W czym leży problem?

Pozdrawiam :wink:

działają ci inne skróty klawiszowe XGL, np F12?

Tak

to raczej kwestia konfiguracji, jak ja miałem taki problem musiałem ustawić inny konfig klawiatury ale wtedy nie działały mi żadne skróty. Zainstaluj gset-compiz (chyba ze masz) i tam poustawiaj skróty klawiaturowe

ysiulec poradziłeś sobie z tym problemem? U mnie jest to samo :frowning: Gdybyś znalazł rozwiązanie to daj znac :slight_smile:

Chyba się domyśliłem:

Nie instalujcie przy XGL pakietu Compizthemer, może on spowodować podobne problemy, a o deinstalacji już nie wspomnę, ponieważ ja przez to uszkodziłem sobie środowisko GNOME i sam nie wiem jak je odzyskać bądź na nowo zainstalować.

ja mam compiz themer na xfce i jestem zadowolony

sorki, że piszę jeszcze w tym temacie, ale nie chcialem zakładac nowego:

ja mam taki problem, że nie mogę urzywać skótów klawiszowych, obojętnie co bym ne robił nic sie nie dzieje, F12, winkey+kółko, nic, poprostu nic i nie wiem co z tym zrobić

dodaj to do programów startowych:

setxkbmap -model pc104 -layout pl -variant basic

jeszcze jedno pytanie: to w końcu jak sie tego pozbyć (mam na mysli tego, że kółko w górę powiększa obraz), bo już mam bardzo ładnie wszystko poustawiane i tylko to mi nie daje spokoju

edytor konfiguracji>compiz>plugins>zoom>allscreen>options

i teraz wyedytuj zoom_in_button i zoom_out_button

zamień winkey na jakiś inny klawisz

(ja mam np. tak Button4 i Button5)

nie wiem czemu ale z tym winkey zawsze są problemy

bynajmniej u mnie :confused: