Stacjonarny odtwarzacz dvd

Witam!! Zamierzam kupic sobie stacjonarny odtwarzacz dvd. Zależy mi żeby odczytywał jak najwiecej formatów. Cena max. 250 zł.

Na co sie zwraca uwage przy zakupie odtwarzacza?

z góry dziekuje :slight_smile:

WIWA HD-238USB

http://www.wiwa.info.pl/

Poprzednio miałem Mante , dwa modele i zmieniłem na to właśnie.

Na co sie zwracać uwage ??

Przy tej cenie na długość gwarancji.

2 lata minimum.

:mrgreen:

a znajdzie sie cos lepszej firmy? Lg, panasonic,sony itp?? Bo o tej WIWA nie słyszałem :stuck_out_tongue:

Złączono Posta : 23.08.2006 (Sro) 11:03

czym sie róznią te dwa modele WIWA? wiem tylko ze ten HD-238USB ma wejscie USB.

LG nie testowałem to nie wiem .

Wiwa to polska firma konkurująca z Mantą . Znana dod paru lat własnie z DvD . Masz pewność że polskie "ogonki " czyta

Na stronie jest opisane czym sie róznią .

Chciałeś do 250 zł więc nie pytaj o panasonic,sony. LG nie wiem

Ktory z tych dwóch modeli jest lepszy i dlaczego?

Odtwarzacz DVD/MPEG-4 WIWA HD-238USB

Odtwarzacz DVD/MPEG-4 WIWA HD-128

Ja odradzam odtwarzacze firmy WIWA.

Może to uzasadnij.

Używam odtwarzaczy (różnych modeli) tej marki od kilku lat i jestem zadowolony. Odtwarza wszystkie formaty najpopularniejszych plików, przeciwieństwie do “markowych” typu Thomson, Philips, Sony etc.

Dodatkowo są tanie, wychodzą aktualizacje oprogramowania.

Czym ustępują markowym?

Jakość pilota, wygląd.

Polecam 128, z racji tego, że odtwarza QPEL, jest tańsza.

Hmmm czy tak konkurująca :?

Toż to te same odtwarzacze sprzedwane pod różnymi nazwami handlowymi 8)

czemu ten 238USB jest droższy? tylko dla tego że ma wyjscie usb??

co to jest za format QPEL?

Ide chyba do Carrefoura bo jest promocja tych HD-128 kosztuja 149 zł. :smiley:

Podobne podzespoły mają, ale jednak czymś się różnią, chociażby softem, mają inne chipsety - co najważniejsze. Jednak to nie to samo. Klasa tanich odtwarzaczy może ta sama - ale róznić się, różnią. A Wiwa nie ma nic wspólnego z Mantą, jeśli chodzi o handel.

Złączono Posta : 23 Sierpień 2006, 11:43:34

Pewnie drożej były zakupywane w Chinach, bo 128 kilka miesięcy temu była podobna cenowo, jak 238. A 238 nie staniała gwałtownie. Bebechy te same… gabarytowo większa, no i teraz to wyjście USB.

QPEL http://pl.wikipedia.org/wiki/Qpel

Mój brat sobie kupił Wiwę 138 i po kilku tygodniach oddał ponieważ nie widziała płyt Video CD, przy odbiorze powiedzieli mu, że była cała optyka do wymiany. Teraz też czasami płyty odtwarza z zacięciami.

Czy ten odtwarzacz odczytuje filmy w formacie .avi? Czy trzeba jakos przekonwertowac? Jak tak to na jaki format przekonwertowac i jakim programem?? Czy to prawda ze jak wolniej nagram płyte to bedzie lepiej odczytywac?

Na stronie pisze co odczytuje.

Do konversji avi to inny temat . Jest tego pełno na forum

Co do tego czy z usb czy bez .

Mam ten z USB ok 4 mie. i narazie nie spotkałem filmu z którym miała by problemy.

Za to jak koles do mnie przyszedł z flaszką i filmem to bez problemu leciało przez to USB. Zdjącia z cyfraka mozna sobie poogladać , Mp3 podłaczyż , zgrać mp3 z płyty CD do odtwarzacza. Jak ma się dysk na USB też filmy można sobie pooglądać.

Co do psucia .

W takich cenach długośc gwarancji sie liczy . Na tym to polega .

Strona: http://www.korr.pl

Model: DVD/MPEG-4 KORR HYD-9907 DX

Cena: 185,00 zl

co o tym sadzicie? gdzies czytalem ze Korr jest nawet dobrą firmą :slight_smile:

osobiscie odradzam ta firme… zawiodlem sie na niej… kupilem monitor LCD i mial martwy pixel to dalem do servisu autoryzowanego i juz minał ponad miesiac i jeszcze nie oddali… :? odradzam

Mam wiwe 128, od kilku miesięcy, jeszcze chyba nie było filmu którego by nie odtworzyła, jej zaletą jest to że film nie musi mieć takiej samej nazwy co napisy. Ale myślę że większość odtwarzaczy DVD po aktualizacji kodeków będzie odtwarzać nowe filmy, np. w kinie domowym Sony po aktualizacji chyba jeden film mi nie chodził.

Teraz mam dylemat który wybrać:

Odtwarzacz DVD/MPEG-4 WIWA HD-128

DVD/MPEG-4 KORR HYD-9907 DX

Który z tych dwóch byłby lepszym wyborem i dlaczego??

KORR HYD-9907 DX - Dla mnie zagatka.

Dodatkowo może odtwarzać WMA

Ale to pryszcz - takich filmów na Cd -Brak .

I strasznie brzytki . I ten szajsowaty pilot - wygląda jak kopia Manty.

Nic wielkiego jednym -moim- zdaniem.

A widziałeś jak wygląda Korr i Wiwa na żywo? Zapomniałem wtedy dodać, że Wiwa jest o wiele mniejsza i jeśli zależy Ci na miejscu to jest lepsza.

Odtwarzacz DVD/MPEG-4 WIWA HD-128

Wyjścia wizji: Video, S-Video i EURO (posiada RBG)

Co to znaczy ze posiada RBG?

Złączono Posta : 23.08.2006 (Sro) 15:12

jak wygląda pilot od WIWA HD-238USB??

Wyjścia RBG - “Charakteryzują się one najwyzszą jakością wychodzącego sygnału wideo. Dodatkowo za pomocą wyjść Y/Pb/Pr jest realizowana funkcja Progressive scan. Funkcja ta działa tylko gdy odbiornik TV jest w nią wyposażony”.